I přes možná příliš rychlý začátek, kdy je divák rovnou hozen do víru událostí, je pilotní díl Ripper Street velice podařenou záležitostí. Atmosféra parádní a ústřední herecké trio patřičně charismatické, aby vás hned od prvního dílu mělo zaháčkované. Pilot - 90 % Na téhle stylové krimi jsem se stala závislou velmi rychle a už se těším na další sérii. 1. série - 90 % Druhá řada i přes pár maličko slabších dílů opět nabídla propracovaný příběh a ještě více nutila k zamyšlení nad onou tenkou hranicí mezi dobrem a zlem. Kam až může dobrý člověk bojující proti nespravedlnosti a násilí zajít, aniž by se dostal na stejnou úroveň jako ti, kterým se snaží postavit, zatímco obětuje tomuto boji s větrnými mlýny prakticky vše. V tomto ohledu je finále druhé série neuvěřitelně intenzivní. Obrovská škoda, že BBC kvůli menší sledovanosti seriál ruší, ale pořád je tu ještě naděje, že třetí série nakonec bude realizována jinou společností. Nezbývá než doufat. 2. série - 90 % --- Nakonec vše dobře dopadlo, Amazon seriál koupil, a tak se dočkáme třetí řady! --- Nejoblíbenější postava: Edmund Reid (Matthew Macfadyen)(31.12.2012)

1. série - 100% - Každá nezapomenutelná krimi potřebuje atraktivní zasazení a působivou sílu charakteru hlavní postavy. Když pak místo jednoho ústředního hrdiny přijdou hned tři, potěší to, ale nepřipraví mě to na skutečnost, že mě viktoriánská krimi dokáže zas a znovu dokonale pohltit. Odhodlaný Edmund, křehký drsňák Drake i neurvalý doktor Jackson jsou dokonalým osobnostním trojúhelníkem, který v napínavém a překvapivě „vzdělávacím“ duchu provede diváka špinavým Londýnem až do nejzapadlejší uličky nebo nechutně špinavé putyky. A z nenápadného počinu se tak na ploše několika epizod může klubat nefalšovaná britská klasika. Shall we? 2. série - 100% - Pro někoho možná CSI: London, pro mě jedna z nejblyštivějších perel britské televize. Vysloveně mě šokuje, že něco tak dokonale vysoustruženého, zápletkami a dialogy chytrého a vývojem postav životného vyhrálo svůj boj o nové díly jen díky odkoupení od Amazonu. Celá ústřední trojice (společně se Susan pak spíše čtveřice) totiž rozehrává souboj proti nekalým whitechapelským živlům, proti neúprosnému osudu a proti záporákům, v jejichž čele stojí neporazitelný, slizký a dech beroucí Jebediah Shine v dokonale přesném podání Josepha Mawleho. A jde jim to tak dobře, že mi je osmička výpravných epizod znovu zoufale málo. Neodvažuji se odhadovat, jestli takhle vysoko nasazená laťka může i napotřetí zůstat netknutá.(23.6.2013)

2.sezóna: opět trochu chladnější start... ale pak už totální masakr. Závěrečný dvojdíl je to nejlepší, co jsem kdy v televizi viděl. Drsný, nemilosrdný ke všem postavám... a pro mě velký smutek, že to BBC kvôli nízkému ratingu ukončila. Jednu sezónu nebo minisérii by to chtělo. 1. sezóna: Jak jsem se pilotem pronudil, tak s každým dalším dílem zvedám hodnocení. Je to jako by se svatá dvojice z Ritchieho Sherlocka Holmese rozdělila na fungující trojici. Největší božan: Bennet Drake (Jerome Flynn).(29.3.2013)

Můj komentář bude částečně kopírovat slova uživatelky Nevady. Začátek série, byť s mírnými výhradami (přílišná překotnost) byl dost atmosférický a zajímavý. Ale tak od šestého dílu přibývalo stále více "fot t chell" momentů, případy byly stále podivnější a chování některých postav bylo na pořádnou ránu do palice. Reid byl ze začátku sympatický, pak se čím dál víc profiluje jako trouba, bordelmamá svým zarputilým výrazem nabývá podoby árijské uctívačky ohně, doktor svou "genialitou" připomíná ožralého Spocka a zdá se, že co londýnský sirotek to Žid. Dávám poněkud zklamané 3* s nadějí, že se to třeba příště zlepší.(13.3.2013)

Rozhodně velkým kladem seriálu je to, že v každém dílu jde o jiný příběh. Výborná atmosféra s dobovými kostýmy a všemu skvěle vévodí Matthew MacFadyen. Ten je zatím jediným tahounem a bez něj by to každopádně nebylo to pravé ořechové i když je na něm vidět, že zřejmě současně natáčel i Annu Kareninu, protože to kilko navíc z Oblonskiho je na něm trochu znát. Jsem trochu zklamaná, tak nad průměr tentokrát nepůjdu.(25.2.2013)

Ještě nemám zcela dokoukáno, pořád jsem čekala, kdy se semele konečně něco zlomového a seriál začne být skutečně zajímavým, ale pak mi došlo, že když jsem skoro u konce, nic takového mě již nečeká.. Neberte mě špatně, on to vůbec není špatný seriál. Dobová atmosféra je autentická, nápad originální - kriminálek z viktoriánské Anglie se moc nevidí. A hlavní hrdina z Pride&Prejudice má charismatu na rozdávání. Jenomže tam není nic, co by mě nutilo dychtivě sjíždět jeden díl za druhým, jako tomu bylo u ostatních seriálů BBC. A vzhledem k tomu, že přetrvávají dechberoucí dojmy z těch předchozích, neodpustím si srovnání; Ripper street je prostě slabší. S BBC asi nejde jen tak šlápnout vedle a RS má bezpochyby spoustu kvalit, ale víc než jeden díl za několik dní bych si nepustila. Dost mě zklamalo, že se seriál netýká Jacka Rozparovače a místo toho se věnuje jednotlivým a nenavazujícím případům. Sice jsou zajímavé, ale rozhodně to není "guilty pleasure" záležitost. A mimochodem postava seržanta jaksejenjmenuje je mi tak trochu trnem v oku, protože nemá vůbec rozvinutou osobnost - funguje tam jen jako taková "výplň", to aby tam byl nějaký "drsňák";a navíc vesměs působí jako neschopný patlal. Každopádně zábavný Yankee a vážný Edmund to vyvažují.. Možná, že kdybych nedávno neviděla jiné mini-série, hodnotila bych výš. Takhle silné 3*.(10.4.2013)

Po slušné a atmosférické první polovině série byla ta druhá o dost slabší. Seriál upadl do stereotypu a nedokázal se z něj vymanit. A taky má jedno z nejslabších finále, jaké jsem poslední dobou viděla. Přesto se pořád jedná o nadprůměrnou podívanou. Jen je nutno brát s velkou rezervou doktora Jacksona, geniálního znalce všeho, který by hravě strčil do kapsy většinu dnešních forenzních odborníků i s moderními laboratořemi. Hodnocení 3,5 * zaokrouhluji (zatím) směrem nahoru. Uvidíme co s tím provede druhá série. A po druhé série snižuji hodnocení, protože se dostavilo zklamání. Podivně šroubované a rádoby filozofické dialogy o ničem, změny charakterů bez výraznější motivace (Reid se chová jako debil) a náměty jak z učebnice politické korektnosti. Děkuji, nechci. P.S. Fanoušci Game of Thrones ocení několik herců ve vedlejších rolích.(10.3.2013)

. Série první: Hm, Rozparovačova štráse má výborné obsazení do výborných rolí, nejen u hlavního trojúhelníku postav policistů (konečně po dlouhé, dlouhé době funkční, originální a zábavná postava patologa), ale i u vedlejších. Charaktery jsou všeobecně v Ripper street fajn a dobře jsou zpracované i postavy ženské, které bývají velmi často v látkách z konce či přelomu devatenáctého století zpracovány dosti pitomě, zde fungují a působí silně, aniž by se k tomu museli uměle dostrkávat a využívat klišé (tedy pokud pominu zaměstnání bordelmamá). Jednotlivé případy jsou zábavné a nadepisodní linka v závěru pěkně graduje, jen by o ní mohlo být v prvních epizodách naznačeno více, neboť pronést dvě "tajuplné" věty o čemsi nepůsobí zrovna dobře a hlavně divák pochňápe okolnosti daleko dřív, než se vyjeví v ději seriálu. Bronn, Hodor a Mormont... Jejich přítomnost mě hodně potěšila (sakra, měl bych přestat tolik žrát Hru o Trůny). Série druhá: nářez od začátku do konce, který je silný v jednotlivých případech, hlavní linii i v osobních osudech jednotlivých postav. Edmund Reid hraný Matthewem Macfadyenem je sice stále občas křečovitý a jeho dušínovské a vizionářské promluvy působí občas nechtěně směšně, ale i jemu bude konečně dopřána v závěru kapka temných stránek. Pátá hvězdička zcela jasně přidána, neb to dobré v první řadě je ještě lepší a to co v ní dobré nebylo zcela pominulo, jeden z nejlepších televizních zážitků a nechápu, že BBC zatrhlo další díly.(2.9.2013)

95% - Obrovské překvapení. Začal jsem na Ripper Street koukat úplnou náhodou a po 6. díle 2. série musím uznat, že hlavní postavy, příběhy a prostředí seriálu jsem si doslova zamiloval...(11.12.2013)

Pilot: Co tahle skoro dokonalá atmosférická mňamka nutně potřebuje, je absence hudby. Díky tomu by možná několik hutných scén získalo úplně jiný nádech - spousta producentů a tvůrců si bohužel orchestrální audio složku představuje jako neoddělitenou součást veškerých krimi seriálů. Ale! Vzpomeňme třeba na úžasné The Wire, i když z úplně jiného kraje a časového období..! Překvapující je, že se za všech osm částí dočkáme zmínek o Jacku the Ripperovi jen velmi sporadicky, ale nerad bych předbíhal. Vzorová epizoda nicméně hovoří jasnou řečí.(5.1.2013)

Zatiaľ mám pozretú len prvú časť a už mám seriálový orgazmus. Potešilo ma, že hneď od začiatku sa niečo dialo a pilotný diel ma nenudil zbytočnými predstavovačkami a blábolmi. Ten seriál som už milovala len po prečítaní obsahu. Úžasné viktoriánske obdobie, Whitechapel, rozpárané štetky, vraždy, bordel, špina, potkany, pletky a zápletky a prvá časť sa točila okolo Jacka Rippera. Toto je môj splnený sen. Úžasné kostými, herci, ich výkony...je síce pravda, že je tam pár chýb ako posmrtné stuhnutie, ktorého nástup uviedli zle, alebo putá, ktoré vtedy nepoužívali ale vôbec ma to netrápi veľmi rada a bez problémov sa nad tým povznesiem, a vravím si či tento seriál môže byť ešte lepší?! No po zhliadnutí druhej časti si vravím, že áno môže! Úžasná hudba mi veľmi pripomína Sherlocka Holmesa s Robertom a to samozrejme nejdem vyčítať tomuto seriálu ale chváliť. Chcem aby tento seriál nikdy neskončil. Milujem krimi a ak sa to ešte odohráva v tak úžasnom historickom období, ktoré mám tak dobre naštudované je to proste úžasný pocit pri pozeraní Ripper Street. Navyše úžasný pocit keď mám slabosť pre postavu Jacksona, ktorého stvárnil Adam Rothenberg, patológ, opilec a šuká štetky. No proste krása. Mám asi slabosť pre takéto "zlé" postavy. Po zhliadnutí 5. časti by som ani nečakala, že ma môže niečo dojať v tomto seriály, a predsa. Posledných pár smutných minút ma ale presvedčilo, že som sa mýlila. Už aby bol pondelok a ďalšia časť. Neviem sa už dočkať teraz. No tak a nakoniec som sa jej dočkala. Zo začiatku som do nej veľké nádeje nevkladala ale Ripper street ma opäť nesklamal. Potešil ma väčší priestor pre Jacksona a siedmy diel vyzerá veľmi nádejne. Verím, že nesklame ani tento. No jasné, že nesklamal a zatiaľ je to najlepší diel čo bol odvysielaný. Aj som si trošku poplakala a samozrejme to bolo napínavé, no a aj ma chytala troška žiarlivosť a koniec strašne krutý dúfam, že sa nestane to čoho sa najviac obávam a ak áno prerevem tak pol dňa. Síce niečo dopadlo tak ako som chcela a niečo ako som nechcela ale napriek tomu to bolo grandiózne zavŕšenie prvej série. Posledná epizóda bola proste úžasná, mala som pocit akoby tá epizóda nemôže mať konca, no ale bohužiaľ, keď ten koniec prišiel bola som nešťastná. Tak som dúfala, že tá malá, že je to ona (nebudem pre spoiler konkretizovať) a úplne som sa zmýlila o to viac úžasné, pretože to nedopadlo tak ako sa dalo čakať, možno som bola trošku na pochybách, že to by bolo až moc pekný koniec, ale aj tak som dúfala v to dobré ale nestalo sa tak. Kapitán Jackson síce tu bol pomenej ale bol zase úžasný ako každú časť, proste najobľúbenejšia postava z celého seriálu. A scéna s Drakeom a s Bellou v tom verejnom dome bola taká citová vydieračka dojalo ma to bolo to pekné a smutné zároveň. Proste pre mňa top seriál, a určite si ho pozriem znovu, pretože tento seriál je určite hodný druhého zhliadnutia. Neviem sa dočkať roku 2014 a druhej série. Dúfam, že tam bude zase Jackson nech sa môžem opäť vzrušovať a smiať sa na jeho mampičistickom správaní. Proste dokonalosť ešte by som toho toľko chcela napísať ale už nechcem trapošiť navyše, kto by si to aj čítal však?.........................Tááák a ideme trapošiť znova! A prečo?! Pretože som začala pozerať druhú sériu a ja si potrebujem sem vylievať svoje "pubertálne" pocity typu ó Jackson je tak strašne super! Zatiaľ mám pozreté len prvé dve epizódy a som strašne nasratá pretože sloniemu mužovi sa stalo to čo sa stalo! Fňuk! Fakt ma to rozľútostilo a zároveň naštvalo za toho debilného fúzatého kreténa, ktorému by som nakopala ten jeho špatný škuľavý ksicht! Tak! 6. epizóda tak to bol riadny náklad, Bella, že ou em dží, a bola som v šoku kvôli Drakeovi, pretože celkom som si ho obľúbila a i keď je dosť svojský a občas bezcitný bola som z toho smutná aj tak pretože si to nezaslúžil. Som proste sklamaná, že žiadna tretia séria nebude, pretože toto je pre mňa najlepší seriál. Je v ňom takmer všetko čo zbožňujem no najmä práve to viktoránske obdobie. Ja neviem, teraz sa asi rozplačem, že sa na tú tretiu sériu vysrali. Keby mám 13 dám sem aj dákeho toho smutňáska, ale už som sa tu nastrápňovala dosť, tak načo to ešte zhoršovať. Chcem tretiu sériu! A PRONTO!.......... Aha! Zľakli sa ma pretože niekto kúpil RS a bude tretia séria. Hohoho som to ale ja hrozivé dievča!(1.2.2013)

Parádní věc! Viděl jsem prozatím jen několik dílů, ale i tak hodnotím za 5 hvězd. Velice dobře vybraní herci, kteří přesně vědí co hrají a skvělá hudba. To ani nebudu mluvit o precizně vybudovaném Londýně z roku 1890. V tuhle chvíli Za mě 90%(20.3.2013)

• HoneyBunny

CSI: Viktoriánský Londýn dochucený skoro vším, co je v současné seriálové tvorbě populární. Osobně z Ripper Street mám zatím takový nemastný, neslaný pocit - nějak nedokážu k postavám přilnout, i když mordpartě šéfuje fešák Matthew Macfadyen, maják zdravého rozumu a správné výslovnosti (jeho angličtina je boží!). Tomuhle serilu chybí osobnost, originalita a drive. Škoda, všechno, co Ripper Streek potřebovala k nadprůměru tu teoreticky bylo. Protože jsem líná vymýšlet jiné důvody, svalím vinu na britskou potřebu podlézat hloupému americkému divákovi (tohle je ostatně koprodukce s BBC America).(31.1.2013)

Trochu americký "Sherlock (2009)", trochu britský "Whitechapel (2008)". Předpokládáte-li však, že musí kombinací těchto dvou skvělých (filmových / seriálových) počinů vzniknout něco mimořádného, budete nejspíš zklamáni. "Ripper Street" není špatný seriál - dobový nádech mu sluší, ústřední trio je solidní, příběhy nenudí. Nic z toho však nedokáže zaujmout tak, jak by mohlo, a to se zkrátka přehlédnout nedá... 1. série: 60%. 2. série: X%.(26.3.2013)

Pilot možno nie je ktovieako originálny, no i tak sa jedná a veľmi podarenú záležitosť. MacFayden ako Reid ešte nie je veľmi výraznou osobnosťou, tými sú skôr vedľajšie postavy, ale to sa zjavne časom spraví. Úvodný prípad inak skvelý, len mu niečo chýbalo. Atmosféra nechvalne známeho viktoriánskeho Whitechapelu skvostná. UPDATE: Po treťom diely dvíham na plný počet. MacFadyen je stále lepší a lepší. Prvá séria: 85%(27.3.2013)

BBC poslední dobou vypouští jeden klenot za druhým. Velmi dobrá historická detektivka. (1. sezóna - 85 %, 2. sezóna - 80 %)(29.12.2013)

Perfektní detektivní seriál z prostředí Londýna na konci 19. století. Příběh vás celkem vtáhne do děje. Sympatické postavy, no super. Sice se tady toho o Jackovi moc nedozvíme, ale co už. Děj se totiž odehrává až po jeho řádění. Takže se tu řeší spíš spekulace a různá podezření. Postupně nám jsou odhalovány životní příběhy hlavních postav a tajemství s nimi spojená. Mimochodem seržanta Drakea můžeme vidět i ve Hře o trůny jako Bronna. Také se tu objeví Jorah Mormont a Hodor. Plus ještě Rudy z Misfits. 2. série má souvislý děj, na rozdíl od 1. A je i o něco lepší. Dozvíme se spoustu nových věcí. Hlavně finále bylo skvělé. :) 3. série je tu. "Co v tom je, Reide? Tak různě. Magnesium na pálení žáhy. Rum. Cukerný sirup. Kokain." :D(17.4.2013)

Tušila jsem, že se mi bude tento typ krimi série s Matthew MacFadyenem líbit. Tohle já prostě můžu :) Je to vážně paráda a po veledílech jako Sherlock nebo Luther (kteří jsou mými forever favority) mě BBC opět potěšila. Hned s první epizodou se Ripper street dynamicky rozjede a vtáhne do děje. Ústřední trojka herců je strašně správná :) - Matthew v roli spravedlivého výborného inspektora Reeda (ta jeho krásná přednesová angličtina), Jerome Flynn jako chlapácký seržant Drake a Adam Rothenberg jako doktor - kapitán Jackson, který má whisky vždy po ruce. Taky vedlejší postavy jsou dosti zajímavé a ty hlavní mají některá, divákovi neobjasněná tajemství. Případy jsou dosti drsné a stejně tak prostředí špinavého Londýna je poměrně nehostinné. Některými prvky mi to trošku připomíná jak seriálového tak filmového Sherlocka. Moc se mi líbí i hudba a úvodní znělka. Určitě to stojí za vidění. http://www.youtube.com/watch?v=mzXMTzOUB5o http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YnhV5K9F39g(10.2.2013)

1. řada: jedna z nejzajímavějších krimi sérií 2012/2013, více v článku zde: http://25fps.cz/2013/ripper-street/ // Bohužel 2. řada mi nepřišla tak dobrá (že by Reidova manželka vysedávala U Medvěda? opravdu?), ale pokud se BBC přece jen rozmyslí a 3. řada bude, zkusím ji a budu doufat, že se to zas zlepší.(16.7.2013)

První řada uspokojivě zakončená dějovou linií, táhnoucí se v náznacích od pilotu. Kromě výborné dobové atmosféry nejvíc potěšilo, že to vlastně vůbec nebylo o Rozparovačovi, přestože se jeho příběh různě prolíná většinou dílů. Asi bych ale byl ještě víc nadšen, kdyby letos americká BBC nevysílala Copper, což mi přišlo mnohem syrovější a uvěřitelnější, a ta občasná až naivita téhle show pak víc vynikla. BTW hlavni inspektor v Ripper Streed se strašlivě vzhledem, oblečením i gesty podobá Dočolomanskému v Adéla ještě nevečeřela, což nevím jistě pro koho je plus-minus... ;-)(10.3.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7