Kousek nebe (2005)

Veľmi príjemný a citový film s hodiacou sa hudbou z vezenského prostredia 50tych rokov bývalého režimu, "Komunisti sú zločinecké svine!" odohrávajúci sa na území vtedajšieho Československa, ktorý mi pripomenul filmovú klasiku - Skřivánci na niti. Samotný dej nám dokazuje silu mladej lásky, ktorá si nájde cestu a zakvitne aj na tak absurdnom mieste ako je vezenie. "Chcete sa odvolať? - Nie pán predseda, 12 alebo 112 to máte jedno...". "Tak áno : Singapur, Jokohama, Ilava a Leopoldov."

Nedotknutí (2019)

Úsmevná odľahčená pohodová road trip komédia, inšpirovaná životom Asty Philpota, o živote s telesným hendikepom o priateľstve a láske, o splnených snoch, ale aj o smrti. "Ako sa hovorí, nie je to poriadna jazda, pokiaľ sa niekto nevráti v pytli.". O tom, ako je cesta dôležitejšia ako samotný cieľ. "All right, dinner tonight, prostitution tomorrow."

Žoldnéř (1968)

Drsný spaghetti-western s nosným motívom revolúcie odohrávajúci sa v Mexiku, s vynikajúcou hudbou a ikonickým leitmotívom od Ennia Morriconeho, (citoval Quentin Tarantino vo filmoch Kill Bill a Nespútaný Django), a frajerským Francom Nerom .                                  Zaujímavé momenty vo filme : za nepoctivú hru vypiť falošné kocky spolu s mliekom, gulomet v púzdre od gitary, žiarlivostný pád medzi prasce do blata, ukusovanie ucha pri bitke - like Mike Tyson, pokus o úder sliepkou, fialový ku klux klan, škrtanie zápalky o všetko možné - o zuby mexikánca, Kowalski s gulometom v ruke a pásom nábojov okolo druhej kosiaci nepriateľov ako ovce. (John Rambo), odistený granát v ustach...                                      "Tak pripime si na revolúciu!"                                              "Veľa šťastia Paco, kľudne snívaj ďalej. Ale s očami dokorán."