Lví král (2019)

Hudba a príbeh recyklovaný, avšak úžasné grafické spracovanie.

Maximální limit (2005)

"Úspech má pravidlá : pravidlo číslo jeden je vedieť čo vieš, vedieť čo nevieš a vedieť, že ja musím vedieť čo vieš hneď ako sa to dozvieš skôr." Al Pacino je 100% istota na tutovku "Skromnosť nie je cnosť, skôr opak", film tretia liga. Orol alebo Hlava.

Klér (2018)

Presne mierená, miestami až dokumentárna sonda do života troch farárov natočená bez akéhokoľvek servítky, či spoločenskej škrupule, atakujúca cirkev a jej vysoko postavených predstaviteľov ako najvyššiu mafiu v štáte. "Môžeme sa hrať s vtáčikmi, na tom nie je nič zlého. Som kňaz, ja to musím vedieť." Tlieskame si ó svätá Stolica !

Cartouche (1962)

Čierny Tulipán, Zoro pomstiteľ, Robin Hood, Juraj Jánošík či Pacho hybský zbojník = Cartouche man. Až pri pohľade na C.C. som pochopil, prečo sa najjasnejšia hviezda na nebi volá Venuša.

Nejdelší den (1962)

" Prehráme vojnu pretože si vodca vzal prášky na spanie!" "Sranda že. On je mŕtvy, ja som mrzák, ty si sa stratil. Asi je to takto vždy, myslím vo vojne." "Kto vlastne vyhral...?"

McLintock! (1963)

Kde nemôže čert, tam pošle ženu, westernová komédia s úsmevným koncom. "Pekná veselica McLintok, daj whiskey!"  Btw, mám to overené, prehnutie cez koleno a naplácanie na zadok fakt funguje !

Osm statečných (2006)

Síce ľadová, ale rozťahaná a presladená Disney's limonádka hraná na úprimný pohľad psích modrých očí pre deti.

Tísňové volání (2018)

Sfilmovaná dramatizácia rozhlasovej psycho-detektívky s dejovým zvratom a klišé happy endom. Stačí počuť :)

Hvězdný prach (2007)

Spadla z oblakov, alebo ako sa predavač stal kráľom je pôsobivá rozprávka pre dospelých na základe komixu a neskôr knižného bestselleru, v ktorej pre mňa najviac vyniká rola vzdušného pirátskeho kapitána Shakespeara (Robert De Niro) ako transvestitu, hairstylistu a odborníka na fashion oblečko popíjajúceho earl grey " A veľmi tú devku neunav kapitán.", v kontrapunkte so sexi Michel Pfeiffer balancujucej a to doslovne medzi mladosťou a starobou. " a tak žijú šťastne až dodnes..." Veľmi ma potešila celková hudba a hlavne úryvok zo Slovanského tanca č.6 od Antonína Dvořáka.

Laciný detektiv (1978)

"Super Colombo" bez baloňáku a cigary ako zvodca žien. "Len sa neunavuj, unavím ťa sama." Konverzačná štýlová detektívka, ktorá nabúrava žánrové klišé a paroduje staršie filmy s Humphrey Bogartom. Medzi luxusnými slečnami herečkami dominuje femme fatale Ann-Margret: "Chce si zlatíčko dnes zaplávať vo vaničke?"