Moře stromů (2015)

Tento scénar sa dostal do nesprávnych rúk. Americká produkcia ho zabila. Pritom v takých kórejských rukách by to mohol byť skvost. Ten potenciál tam bol.

Mládí (2015)

Keď sa stretne La Grande Bellezza a Hollywood.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Pozoruhodný film! Vlastne takmer celý čas tŕpnete či sa Vivica ešte objaví alebo je to naozaj definitívny koniec. A úplný nátrest whitewashingu s Angelababy v úlohe najkrajšej ženy. Inak dejovo úplná dekadencia, resp. smerovanie amerického filmového priemyslu v zmysle idiokracie.

Divočina (2014)

Into The Wild sa spáril s 127 Hours. Žiaľ, priveľa retrospektívy a zbytočného vysvetľovania minulosti do úplných detailov stáli v ceste plnohodnotného outdoorového zážitku. Ale tak chápem, že pre nenáročné, najmä americké, publikum to bolo potrebné. Žiaľ, málo zamýšľania sa nad sebou a priveľa opúšťania sa zhadzujú dejovú líniu na zem. Reese v plnej kráse a talente nestačí zakrývať tieto nedostatky. Dávam o hviezdy viac ako by som mal, ale len preto, že v mojej hlave som si dokreslil niektoré scény podľa svojho.

Muži, ženy a děti (2014)

Téma dobrá, scénar viacmenej bez klišé, ale tie herecké výkony.. Ah, tí čo robili kasting zabili celý pôžitok! Dokonca aj Adam Sandler tu vyznel ako nadpriemerne dobrý herec v takejto konkurencii. (A to mám Judy Greer neobyčajne rád)

Šéfkuchař na grilu (2014)

Favreau, jeden z mála "tuctových" režisérov, ktorý stále vie priniesť niečo nové, niečo originálne aj do takéhoto cliché. Úprimnosťou a odviazanosťou si ma získal už po pár minútach a dej sa neustále stupňoval až ku koncu. Ten koniec bol kapánek zbrklý a spolu so strihom sú najslabšími stránkami tejto snímky. Práve ten strih mi vadil. Nadpriemerný sa striedal s priemerným a kde-tu aj s naozaj dementným. Napriek tomu skvelý hudobný výber spolu s celkom dobrým hereckým obsadením sociálnych sietí to ťahajú celkom vysoko. Určite snímka, ktorá sa oplatí vidieť.

Dobrák Deeds (2012)

Niečo medzi The Pursuit of Happyness a Pretty Woman. Každopádne snímka pojednáva o milión prejednávanej téme a neprináša takmer nič originálne. Navyše všetko je to zaobalené v typickej Tylerovskej koncepcii, čo pre Európana nie je asi to pravé, na čo je zvyknutý. Každopádne pre mňa jeden z mála momentov, kde sa dá spatriť herecký potenciál Thandie Newton v plnej kráse.