Štvanec (2003)

Film je zábavný s rychlým tempem a je tam krásná příroda, jedinej nedostatek a to bohužel hlavní je, že to byla uplná sračka. Jeden borec tam vymlátí s ukovaným nožíčkem nejlepší agenty, nemá z toho ani škrábnutí, ale nějakej děda co ho před X lety cvičil mu nakope zade. Je naprosto normální že člověk co je naháněnej celým městem si ve chvilce volného času uková nůž a jeho pronásledovatel si během jeho sledování udělá pazourek. Nemluvě o tom, že během sjíždění vodopádu ze kterého neměl ani jeden hrdina sebemenší škrábnutí si nějak záhadně stihnul nastražit pasti během očividně pár minutek. Tenhle film nemá žádnou logiku!

Sezóna zabíjení (2013)

Krásná příroda a opravdu mistrovské obsazení hlavních rolí. Bohužel samotná pointa filmu a celkový příběh stály za nic, takže od De Nira a Travolty se nám dostalo velice málo. Trochu mě nudilo jak tam oba pobíhali v 50 letech 10x prostřelení a stále vesele přežívali. To co tam přežili to je asi zázrak. Velice dobrý film, který uteče jako nic, ale bohužel to byla naprostá kravina.

Wanted (2008)

Chladný akcňák, který není jen o mlácení, ale taky o nějakém příběhu, který není naštěstí zbytečně komplikovaný. Rozjezd sice trochu trvá a film je pořádná řežba až ke konci, ale i tak jsem si to vychutnal a vcelku rychle to uteklo. Je zajímavé jak Morgan Freeman hraje snad každou ze svých rolí nějakého kazatele nebo šéfa a vždycky to vypadá naprosto uvěřitelně. Skvělý herecký výkon od Jamese McAvoye a naprosto výborné efekty a slow time!

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

V poslední době jsem si nějak oblíbil lodě. Russell Crowe je vynikající herec, který dokáže zahrát snad jakoukoliv postavu, pokaždé když se podívám na nějaký jeho film, tak je uplně jiná osobnost. Výborná atmosféra skrze celý film, trochu jsem žasnul nad tím, že důstojníci byli náctiletí kluci a jestli to tak dřív opravdu chodilo tak to muselo být velice zajímavé. Byl jsem rád, že se film nezaměřoval jen na boje, ale také na to co probíhalo v té době, jak to chodilo a na vzájemné vztahy mezi námořníky. Dodatečně výborná hudba a efekty.

John Wick (2014)

Nestárnoucí Keanu Reeves, který vypadá jako před 20 lety. Film má trošičku pomalejší rozjezd, kde se snaží hrát na city, ale kdo jde do tohoto filmu s tím co se o něm vykládá tak ho začátek určitě nudil a těšil se až přijde ta akce. Akce nakonec přišla a to relativně brzy. Skvěle propracované fighty s pistolemi, to se musí uznat, ale něco mi tam chybělo, bylo to takové moc chladné, postrádal jsem trochu větší motiv Johna Wicka než ukradené auto a zabitý pes a i závěr ve mně nic nenechal. Film mě bavil a měl spád, ale nebylo tam nic super co by mě vyloženě nenechalo chladným.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Herci stále ve stejném složení, které má o zábavu postaráno. Nevím proč hodnotím zatím všechny piráty stejným hodnocením, i když vím, že nejsou na stejné úrovni. Ve finále to ale budí dojem na velice dobrý film i když je to třeba zbytečně natahované nebo je to zbytečně chaotické, jako byl tento díl. Jenže ty skoro 3 hodiny utečou u všech dílů jako nic a já se stejně vždy skvěle bavím. Myslím že jakmile tam bude vždy Johnny Depp tak to bude taková nějaká záruka kvality nebo alespoň toho vtipu.

Deadpool (2016)

Věřim že zážitek z kina musel být asi tak 5x lepší než doma u počítače, už jen protože je tento film prostě dělanej do kina pro více lidí, kteří strhnou vlnu smíchu. Mě to bavilo, film měl spád a ani na chvíli jsem se nenudil, k tomu hrála výborna hudba a spousta hlášek. Rozhodně netradičně pojatej komiksák a doufám že další díl bude aspoň na takovéhle úrovni a třeba se donutím jít i do kina. Pro fandy X-menů a podobnejch komiksovejch hovadinek určitě povinnost.

Dogville (2003)

Velice originální nápad, jak za pár korun natočit naprosté mistrovské dílo. Je mi uplně jasný, že u podobnejch psychologickejch filmů člověk potřebuje čas na zapracování se do děje, ale přeci jen tohle bylo na můj vkus trochu moc. 3 hodiny neni málo a někdy to nebylo až tak zábavné jako například na konci. Málo kdy v člověku vyvolá film opravdu silné emoce, ale tady se to povedlo, na konci jsem naprosto upřímně doufal, že se Grace rozhodne "pro správnou variantu" a užíval jsem si každičkou vteřinu jejího rozhodnutí. Film má člověku rozhodně co říct a myslím, že se u něj každej zamyslí a najde si v něm trochu té pravdy, konečně Dogville neni v dnešnim světe BOHUŽEL imaginární záležitost. Určitě nesedne do noty každýmu diváku, ale mně rozhodně ano. Musim pochválit herecké výkony, hudbu a vlastně všechno z tohohle filmu, dokonce ani ty 3 hodiny občasné nudy mi nezabrání dát tomuhle filmu plné hodnocení.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Některé postavy mě tu vyloženě nudily, mám rád Samuela Jacksona, ale tahle postava prostě není pro něj, přijde mi hrozně nudnej stejně jako Cobie Smulders alias jeho asistentka. Ani Scarlett Johansson nepodávala za poslední marvelovky takové výkony. Děj byl taky dost o ničem bohužel a vsadit všechno na efekty s nulovejma hereckejma výkonama a příběhem to se asi zrovna nevyplatilo. Zatim nejhorší marvelovka bohužel.

Captain America: Občanská válka (2016)

Udělal jsem menší chybu, že jsem prvně zkouknul film Civil War před Winter soldier. Chybělo mi pár souvislostí, ale nakonec jsem se chytl i bez Winter soldier. Captain America mi přijde takový odlišný od ostatních marvelovek, ne že by samotná postava byla nudná, ale trochu mi vadí spousta povídání kolem, s tím že se zase vytvoří nějakej slušnější děj jako tady. Byla tam i spousta fightů, některé opravdu velké skoro jako z Avengers, ale bylo to zbytečně moc táhlé a místy nudné. I tak jsem si to užil a těšim se na další marvelovku.