• Thriller

Backcountry (2014)

Nooo takto : Tak som sa pripravil na pomalé tempo a budovanie atmosféry a vcelku to bolo fajn. Tentokrát bol maco čierny a robil len bububu, ale aj to stačilo. Teda až na jednu jeho akciu, ktorá vyznela úplne fajn (samozrejme maco vyhral prvé aj druhé kolo :)). Na tretie kolo mu došiel dych, ale to vôbec nevadilo. Akčnejší Grizzly mi prišiel zábavnejší a lepší, ale ani tuto ľa v Provincial park som sa nenudil, aj keď to chcelo trošku tam niečo inô zamontovať.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Neviem prečo, ale tento Ridley Scott sa mi páčil. Jednoducho to bolo natočené tak ako som chcel a dúfal. A možno aj preto že som nič nečakal od tohto filmu, alebo som čakal veľmi málo po niektorých recenziách napísaných tu. Jednoducho klasický Ridley Scott mi teraz sadol.

Grizzly zabiják (2015)

Že jak slabé hodnotenia :-P šak taká oddychovečka to bola. Macík nebol gumenný a robil aj bububu, dokonca bol veľký a hnedý a zopár známych tvárí potešilo. Prekrásna príroda a rýchlo to odsýpalo a nečakalo sa na nič. Hneď na začiatku bola jasná rovnica kto a ako skončí a jednoducho macko bol na zjedenie :-) a dokonca aj Billy Bob :-)))

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Lepšie ako dvoječka a celkom som sa aj zabavil. Je tu toho mnoho napísaného a ešte viac povedané. Takže ako celok je to za 5 hviezd, ale na LOTR-a to nemá. Spokojnosť.

Prokletý klaun (2014)

Tešil som sa a jaksi taksi to skončilo na pol ceste. Veľká škoda, mohlo to byť super. A ako spomína väčšina škoda tej atmosféry ktorá sa asi striedala s režisérovou náladou, alebo režisér nevedel presne čo chce točiť. Ako jednohubka nevadí a neurazí.

Atlas Shrugged: Part III (2014)

Nech idú tvorcovia tohto spektáklu do pixle celý koľký sú. A to nielen tohto dielu ale celého Atlasu. Z celej knihy urobili taký neskutočný paškvil a super kokotinu až to nieje pekné.Štvali ma efekty ale hovorím si nevadí, štvali ma lapsusy, a to kurevsky, srali ma myšlienkové pochody a konanie postáv, a neskutočne ma tvorcovia nasrali ohľadom toho ako menili hercov jak na podnose. Stupidita na n-tú. Dojebali mi celý týždeň a ja som stratil pár hodín života pozeraním kusa ničoho. Ak by sa dalo a mohol by som, tak by som voči zodpovedným, čo majú túto trilógiu na rováši,vyvodil dôsledky. Hajzle pucovať všetkých by som dal. Za celé dielo jedna hviezda.

Atlasova vzpoura: 2. část (2012)

Väčšia kokotina ako jednotka a tie WTF momenty sú na zabitie. Do televízie fajn na plátno nie. A ten debil ktorý preobsadil hlavné úlohy tomu by som dal krompáč do ruky a nie robiť pri filme. Samozrejme že herci v jednotke boli o nejaký ten kúsok lepší: Teraz som im moc to ich konanie a rozpoloženie dajako nežral.

Atlasova vzpoura: 1. část (2011)

Celkom fajn film, výborný herci, kamera a scenérie tiež fajn, príbeh OK ale čo ma doslova dožralo je ten koniec. Kuaaaaaaaa to musí človek dvojku pozerať či čo!!!! Keby boli urobili z toho tv minisériu tak by to bolo super a podľa mňa malý tv hit, ale takto dokurvili čo sa dalo. No nič vrhnem sa na dvojku a uvidíme či to zmrvili tak ako predpokladám.

80 milionů (2011)

Ďalší výborný film, ALE!!! Na drámu málo dramatické, videl som aj lepšie poľské drámy. Tvárilo sa to ako dráma komédia a zlodejina v jednom a akosi to nebolo konzistentné. Nejak ma to nechytilo tak ako iné výborné filmy s touto tématikou. Škoda potenciál to malo ale režisér zostal na pol ceste a zdalo sa mi že nevie ako to má natočiť. Chlapci zo Solidarity mi prišli ako keby boli totálne blbý a nevedeli že ich niekto sleduje. A ako kontrast nato BUM!!! Scény kde prečúrali odrazu všetkých tajných!!! Jednoznačne nejednoznačné.

Slepá (2014)

Veľmi zaujímavý film. Síce som čakal viac (podľa nadšených recenzíí) ale aj tak to bolo fajn. Je pravda že na konci, pred koncom mi stále niečo chýbalo. Neviem čo, ale chýbalo, alebo som to nepochopil. Aj to je možné. Výborne sa na to pozeralo, len...