• Thriller

Zulu (2013)

Veru tak, je tu toho mnoho popísaného a musím súhlasiť z vätšinou. Páčilo sa mi to a bolo to fajn dokonca aj u Orlanda. Po dlhšej dobe skvelá dráma reznutá kriminálkou, alebo naopak? Neviem ale fajn sa na to pozeralo. Dávam 4 a pol hviezdy.

NON-STOP (2014)

Liam Neeson je stále supermega badass motherfucker. Páčilo sa mi to aj keď tam bolo zopár blbostí a naťahovali to jak gumu na trenkách. A aj som sa potešil, že na filme sa podieľali aj slováci. Hudbu k filmu nahral Slovenský symfonický orchester.

Challenger (2013) (TV film)

Výborný film, malo to atmosféru a herci boli fajn. Samozrejme možno niektorým bude chýbať viac akcie, alebo niečo podobné, ale mne sa to páčilo také aké to bolo. Samozrejme možno keby viac zabŕdli do života Dr. Feynmana bolo by to ešte lepšie, ale ja si fakt nesťažujem. Výborný film a udržal ma v napätí do konca.

Robocop (2014)

Ako sa hovorí originál je len jeden, ale tento remake je fajnový. Mne osobne, asi takmer ako vždy, učaroval Samuel L. Jackson. Ak by som mal vlastnú show tak by som ho angažoval hneď a za všetky prachy sveta. Stálo to za pozretie.

Pryč od pece (2013)

Výborný civilný film o pomste z hercami ktorý hrajú fakt že skvelo. U Bale-a to nieje prekvapenie a Woody začína byť čím ďalej tým viac lepší a lepší herec. Režisér neskĺzol k lacnej vybíjačke ale ten civilný look tomuto filmu fakt že pristane.

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Klasické akčné sci-fi bez nejakého nápadu. Z obyčajného priemeru ho ťahá nahor vizualizácia efekty animácia. Pastva pre oči.

Lví srdce (2013)

Fajnový film. Aj keď som čakal že skôr to bude dráma, ale ono že figu farebnú :) Som sa dobre zabával. Miestami to strašilo drámou, ale len miestami. Fakt čierny humor jak sviňa

Ohnivá bouře (2013)

Paráda, ako akčný film super. Tie holuby si mohol Alan odpustiť, ale čo už :) Andy Lau ako obyčajne váľal a myslím že zakiaľ amerika niečo takéto natočí, tak to sa načakáme. Žiadna postava nieje čiernobiela, ani nejaké odtiene, každá má nejakú minulosť tmavú a temnú. Film utečie ako voda a odsýpa fajn, len sem tam to drhne ako keby si scénarista dával fajč pauzu. Inak niet moc čo vytknúť tomuto filmu.

Enderova hra (2013)

Super film, akurát čo mi zo začiatku vadil hlavný hrdina, nie v podaní herca, ale len preto že bol taký mladý. Potom kdesi v polovici mi to tak ani neprišlo. Je síce pravda že niektoré vzťahy sa tak nejak rýchlo odbili, ale zasa z knihy sfilmovať všetko sa nedá. Viem čo budem čítať v najbližšej dobe.

Na život a na smrt (2013)

Dobré, napínavé fajn natočené a na hercov sa dalo aj pozerať. A dokonca aj tie údery o skaly ma boleli. Vidno že režisér to mal fajn zmáknuté a vie svoje remeslo čo sa týka akčného filmu. Dokonca ma nenasrali ani z tými záverečnými fotkami. A plus tomu dodáva Based on a true story. Bavil som sa a o to vo filme ide.