• Hudební

Freddie Mercury: Příběh (2012)

Po shlédnutí si jestě vic cením, čím Mercury byl a je pořád. Ještě víc se těším na připravovaný film o tomhle živoucím legendárním muzikantovy, kterej si dokázal úživat života a přitom být rockovou superstar, na kterou se nikdy nezapomene.

Škola rocku (2003)

Prostě a jednoduše, pro me osobne je to film mýho srdce. Když jsem viděl plakát na základce, tlouklo mi srdce silne do rockovýho rytmu. Muže se zdát naivní, nebo přehnaný, ale právě proto má to kouzlo zapůsobit, jak na deti, tak dospělý. Jack tady předvádí opravdu skvělej výkon, i proto, že je duší sám tak trochu rocker. Btw jeho kapelu Tenacous D poslouchám od mala a proste on je důkazem, že můžete mit úspěch ve více žánrech najednou, to prostě obdivuju.

Straight Outta Compton (2015)

V těchto filmech, si myslím, je vždy těžké zachytit opravdu to podstatné, tak aby se to líbilo, jak fanouškům, tak lidem, co absolutne neví, o cem to má byt. Je jasný, že se najdou mouchy, to prostě na všem, ale tady se mi opravdu líbilo hlavně herecké obsazení, a i když nejsem uplnej fanda rapu, tak rozhodne éra 90 let se mi moc libi, asi i proto, že to byli tzv. "zlaté časy" tohoto žánru. Dohled přímo původních členů je také, si myslím znát, takže tahle rapová vyjížďka po stopách N.W.A určite stoji za to vidět ať jste kdokoli! :))

Lennon or McCartney (2014)

Tento dokument nemá žádný hlubší význam, nijak umělce nezkoumá, pouze zjištuje mnohdy až povrchní názory lidí, co jejich tvorbu znají pouze z doslechu, je tam i pár renomovaných muzikantů a herců, ale tohle je pouze pro pobavení, Video pro fanoušky Beatles a jsem jeden z nich.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Je to ten film filmu u kterýho občas žasnete, ale občas se taky až sarkasticky uchechtnete, že tohle už je moc. Naturalistická sněhová podívaná s Caprem v hlavní roly má opravdu diváka strhnout neuvěřitelnou dávkou odhodlání a schopnostmi za každou cenu přežít, dokonce si troufám tvrdit, že žádný jiný film, co jsem viděl takové vlastnostni nemá. Moc se tam teda nemluví, ale to vlastně filmu spíše přidává na důležitosti právě ve vyhrocených situacích a tím víc se dokážete vžít, nebo si tak přemítat v hlavě, jaké by to asi bylo. Tohle mě sice úplně neodrovnalo, ale hodně jsem se cestou za přežitím a pomstou bavil. Takže 4,5* zaokrouhluji.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Shit, Oh my god..a mužů pokračovat v opisování scénáře. Ukázka amerického pozlátka v plný, hnusný nablejskaný parádě.

Lennon Naked (2010) (TV film)

O Lennonovi jsem přečetl pár knih a hudbu Beatles miluju. Myslím, že záběr a forma filmu je velmi zajímavá, ale pouze pro příznivce, nikoli pro normální diváky. Je to pouze jeden z pohledů na tohoto umělce a génia, ale je mi sympatické, jak si na nic vlastně nehraje a snaží se i přes určitou autentičnost za každou cenu velmi zajímavě vyprávět důležité momenty v Johnově životě. Nechci komentovat jak herci hráli své role, protože bych musel hodně vytýkat. Ale za to jak a hlavně co film popisuje se mi opravdu líbil.

U2 iNNOCENCE + eXPERIENCE Tour 2015… Návrat do Paříže (2015) (koncert)

U2 přináší něco víc, než jen hudbu, která vyvolává nějaké emoce, to o sobe moc kapel říct nemůže. Konkrétne tento koncert má v sobe velké poselství, jak už to má tahle irská formace občas ve zvyku, připomenu např. LiveAd. Po útocích v Paříži museli koncert zrušit, vratili se co nejdříve mohli, aby dali najevo svou podporu a pripomneli, ze největší dar člověka je právě život. Kapela, která znamená opravdu hodně v rockové historii a tento koncert to jenom dokazuje!

Dokonalá bouře (2000)

Neuvěřitelný boj člověka s přírodou na otevřeném oceánu. Jeden z nejlépe natocených katastrofických filmů, co jsem věděl. Vždycky je naděje na úspěch. I se zavedenýmy prověrenymy postupy blížící se klišé, může vzniknout opravdu skvěle fungující snímek, jako tento.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

I když nejsem skalní fanda válek, tak z toho, co jsem vstřebal během tohohle dílu, by se možná dali udělat hned dva. Asi jedno z nejzajímavějších pokračování, které jsem v sequelech mohl vidět. Pár slabých momentů, se našlo, ale ty spis tvořili scény na oddych od těch nadupaných plných akce, vtípků, epických panoramat a hlavně tahů na děj téhle definitivne legendární hvězdé série!