Moucha (1986)

Moucha je opravdu velice odpudivý film nejsem si vědom si, že by mě někdy nějaký film znechutil takovýmto způsobem. Aby to nevyznělo špatně, jedná se o velice dobrý film z celkového zpracování nicméně je opravdu nechutnou záležitostí. Pozorovat celou proměnu je opravdu velice znepokojivé a bylo to pro mě opravdu nepříjemné. Vzniká tedy ve mně jakési schisma toho, jak o tomto filmu mluvit. Byl to určitě silný zážitek a patří mezi filmy, které stojí za to vidět. Možná to tak vidím jenom kvůli tomu, jak podivný pocit to ve mně zanechalo. Jelikož čistě racionálně nedostanete od toho filmu nic nečekaného. Žádnou dech beroucí zápletku nelze čekat.

Pomsta (2017)

Další film, kterému škodí spojující trailer. Jsem přesvědčen, že bych si film mnohem více vychutnal, kdyby nebylo předem jasné jak to celé dopade. On už samotný název dává jasně najevo o čem to bude, takže asi tak k ději. Nicméně přestože jsem tušil dějovou zápletku tak jsem byl na konec poměrně mile překvapen formou, jakou to tento snímek servíruje. Dost syrově. Mnoho scén působí, tak absurdně až je to komické. Překvapivě komické. V této absurditě jsem viděl jakousi analogii se zpracováním, na jaké jsem zvyklí od Tarantina. Nicméně pouze v jakémsi aranžmá scén. Scénář a dialogy rozhodně nejsou nosnými aspekty tohoto filmu. Takže suma sumárum na to, jak je to celé dopředu jasné je Pomsta překvapiví snímek, který neurazí.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Podobně jako staršímu bratru to tomuto seriálu šlo skvěle na začátku. Doufal jsem, že dostaneme odlišný pohled na celí vývoj nákazy. Ten jsem na začátku vskutku dostali a přes první zdlouhavé díly první řada skončila velice nadějně. Další dvě řady se povedly možná ještě o něco víc. Nicméně čtvrtá na mě zatím působí tak, že tvůrců. Řekly tvůrci staršího bráchy: „Hele my jsem to už úplně zkazil. Musíte to taky zkazit, aby nikdo neříkal, že jste lepší seriál.“ To se bohužel stalo. Dostali jsem naprosto nelogický a zbytečný časový posun který nikdo pořádně nevysvětlil a nejlogičtější vysvětlení je, protože prostě Morgan je magor a my ho v TWD nechceme. Tak si ho vmete časovou osu si nějak polaďte a hotovo. Nerozumím tomu, proč oba seriály z tohoto světa začaly víceméně “realisticky“ a postupem času se z toho stává čím dál tím větší absurdita a surová akce za použití výdobytků kultury před nákazou stoupá. To je potřeba se opravdu hnát za akcí za každou cenu?

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál byl pro mě opravdu splněný sen. Začal jsem ho sledovat v době kdy ještě neměl seriál kompletní ani druhou sérii. Ta byla o poznání nudnější než první. Nicméně se následně seriál zvedl a 3 a 4, sérii považuji za vrchol seriálu a v této fázi jsem ho považoval za nejlepší počin na zombie téma. Kdyby v tuto dobu seriál skončil, tak bych na něj vzpomínal jako na seriál, který poskytoval to co filmy na tuto tématiku neposkytují a to určitý vývoj skupiny zasazení survival prvků, které se objevili tuším v čtvrté sérii, kde byl náznak farmaření a osadnického života. S tímto vývojem jsem byl spokojen. V tomto momentě měl seriál skončit nebo se vydat tou osadnickou cestou. Bohužel přišli série, které zcela zahodil tento noví směr a snažili se udělat co největší show. Najednou nebyl problém se zásobami, ať už základními potravinami nebo střelivem. Všechny zainteresované skupiny měli dostatek prostředků na to, aby mezi sebou válčili jako v ranné fázi seriálu, kdy je nákaz a zcela čerstvá. Co na tom, že wallkři si chodí po světě už něco kolem pěti let, my máme všeho dost a neřešíme to. Jsem přece Američani ti musí jezdit obrovskými auty, který jsou na seznamu Greenpeace jako největší zabijáci životního prostředí. Nedočkaly jsem se výrazného příklonu k chladným zbraním nebo něčemu co není závislé na zásobách z doby před nákazou. Ano byl tu náznak, který byl pak opět vzápětí zahozen a zpět do Dodge za kulomet. Teď čekáme na devátou sérii a já se už jenom bojím co dalšího absurdního uvidíme a kam ještě seriál ve své absurdnosti klesne. Moc bych si přál, aby tomu tak nebylo. Snad se tvůrcům povede koncept nějaký způsobem zachránit a rychle ukončit.

Teror (2018) (seriál)

Seriál začíná poměrně slibně. Postupně nastiňuje, o co půjde a vytvoří velká očkování jenom pro to, aby je mohl v zápatí zahodit a diváka unudit k smrti. Jestli se snažili navodit atmosféru nudy, jakou museli zažívat námořníci na lodích zamrzlých v ledu, tak bravo. Vlastně nevím, co má být ta zajímavá věc na tomto počinu. Protože “horrorové scény“ skončí vždy dříve, než v podstatě začnou. Vztahová rovinu byste tady také hledaly marně. Co také očekávat na lodích plných chlapů, a i to co by vás mohlo napadlo ohledně lodi plné chlapů, tak toho se také nedočkáte. Prostě nic! Parádní kostýmy a celkové vizuální zpracování stojí za to. Jenomže to prostě nestačí. Filmaři by rozhodně neměli vyměnit vizuál za scénář. Opravdu mě netěší, jak často to v poslední době vídám.

Westworld (2016) (seriál)

Zajímavě nastavený koncept, který ve mně vzbuzoval velké očekávání. Z počátku toto očekávání neopadalo. Bylo to však pouze očekávání, že už to přece musí přijít, že přece nemůže být celí děj takhle mělký a blíží se veliké finále, po kterém mi nezbyde nic jiného než zatleskat. NO ne, nic takého nepřijde. V podstatě po první sérii netušíte vůbec nic. Naopak seriál sám vytváří řadu paradoxů, jak to už u smiček bývá… Čímž si opravdu mé sympatie nezíská. Když série skončila tak mé myšlenky byly: „A co jako, to je všechno? HBO vážně udělalo takto výpravný nákladný počin a vznikne toto?“ Takže poté co jsem si uvědomil, že jsem seriál dokoukal jen kvůli precizní výpravě a očekávání skvělého rozuzlení, které NEPŘIŠLO! Musím zkonstatovat, že odcházím značně zklamán.

Ledová archa (2013)

Já mám rád post apokalyptické scénáře. Skutečně me to baví. Jenomže musí to dávat smyl. Vlak v zmrzlé planině kojící kolem světa smysl nemá. Proč proboha vlak? Pokud se však pokusím odpoutat od této nelogické věci film v zásadě plní svou funkci a to co se od něj dá očekávat. Přidává i zajímavou myšlenku udržitelné společnosti. Takže jo, pokud by to dávalo o troch více smysl mohlo by to být opravu moc fajn.

Warcraft: První střet (2016)

Dopředu misím sdělit, že s Warcraftem nemám absolutně, žádnou zkušenost. Nikdy jsem nehrál, žádnou hru či nečetl knihu. Zpracování je po audiovizuální stránce velice precizní a poutavé. Příběh mě však nějak zvláště neoslovil. Možná je to tím, že neznám širší souvislosti a principy fingování světa Warcraft. Každopádně film mě docela bavil a rozhodně se jedná o silnější 3 hvězdy.

Rozpolcený (2016)

Naprosto excelentní herecký výkon McAvoye! Na něm to všechno stojí a stojí to skvěle! Přišlo mi trochu zbytečné mluvit o 23 různých osobnostech protože jich není prezentována ani půlka. Také je super, že se jedná o film, který umí pracovat s koncem a konec je povedený. Možná až trochu moc přestřelený ale rozhodně povedený.

Kosmo (2016) (seriál)

Zjemně jeden z nejlepších českých komediálních mini seriálů. Skutečně skvělá a vystižená satira. Pravda je, že seriál mě li slabší momenty, nicméně v konečném součtu byl velice vtipný. Hlavně nebyl trapný jak často v takovýchto formátech bývá téměř zvykem. Víc takovýchto českých komedií!