Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Rozhodně od dob Jiřího Trnky jeden z nejlepších českých loutkových animovaných filmů. Je pravda, že kombinace animovaného a hraného filmu je vždy docela oříšek, ale myslím, že zde došlo k poměrně dobrému a příjemnému souznění, ze kterého vyšel velice roztomilý snímek.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Pěkná československá komedie, kde exceluje Luděk Sobota v hlavní roli a opět nás okouzluje svou roztomilou ostýchavostí, roztržitostí a koktavou mluvou, po boku se svými věrnými kolegy Šimkem a Nárožným, kteří dokonale dokreslují komickou atmosféru filmu. Jediné, co mě vyloženě rozčiluje je Helenka Vondráčková. Nemohu říci, že bych k ní chovala odpor, ale v tomto filmu mě zcela jednoznačně irituje a dle mého soudu, kdyby se do filmu obsadila místo této zpěvačky nějaká herečka, byl by mnohem úspěšnější.

Zlaté oko (1995)

Takže Pierce Brosnan naskočí na motorku a honí letadlo, které si řeklo, že spadne z útesu, on samozřejmě spadne za ním a volným pádem (protože je samozřejmě těžší než to letadlo) ho dostihne, pochopitelně se do něj trefí a neboť rokle kterou padá je asi tak 10000000 km hluboká, stihne to těsně nad zemí zvednout a v klídku odletět...?! Co to sakra je?! Nevim.. ale je to super a baví mě to, prostě klasicky bondovitá, absurdní scéna! :D

Hořící keř (2013) (TV film)

Už když jsme se dozvěděla o chystaném projektu Hořící keř, věděla jsem, že to bude velice dobrý film, když jsem ho, ale konečně viděla, byla jsem naprosto fascinována. Již první scéna je naprosto fantastická a sama o sobě by si zasloužila cenu Českého lva, což neznamená, že zbytek filmu by byl horší! Naopak, ve filmu se jde z napětí do napětí, psychickou rozpolcenost střídá pláč... Film je svým tématem naprosto unikátní a díky němu se v Čechách konečně zase začalo vzpomínat na Jana Palacha a oslavovat se jeho jméno, jen doufám, že to není jen taková prvotní vlna a že v tom budeme pokračovat i nadále.

The Stoning of Soraya M. (2008)

Film, který skutečně udeřil na citlivé téma a svou výmluvností rozhodně zaujímá první příčku mezi filmy, které jsou soustředěny tímto směrem. Film je za 1. velice působivě natočen a za 2. má poměrně neočekávaný děj. Co se týče scény se samotným kamenováním, nedokážu si představit, jak by mohla být lépe natočena. A obdivuji, jak si režisér vyhrál s detaily při samotném kamenování, ne jen to jak na Soraynu hlavu dopadá kamení, ale i emotivní rozpolcenost jejího otce, dětí i blízkých. Tato scéna mi vysloveně vzala dech a nebojím se přiznat, že i vehnala slzy do očí, protože je skutečně velmi emotivní.

Osamělý jezdec (2013)

Ano, ano.. Všichni to víme a všichni to v tom vidíme a všichni to taky zopakujeme, tedy i já! Prostě Piráti z Karibiku převedení na divoký západ a jaká si snaha o westernovou komedii. Další film, který je postavený a kravinách a xichtu Johnnyho Deppa... I přes to všechno, co mě na tom filmu šve se mi docela líbil, ačkoli přiznávám, že kdyby tam nebyl Johnny Depp, je to sračka a dám tomu úplně jiné hodnocení. Takhle ti ale "pane filme" udílím 4 hvězdy, bohužel mezi mé oblíbené filmy nikdy patřit nebudeš, jsi film pro nudná nedělní odpoledne či zvuková kulisa při práci.

Dnes neumírej (2002)

Další bondovka, která je naprosto dokonale nastavuje zrcadlo své doby. Kolem roku 1990 se začínají točit bondovky, ve kterých už Bondovi nestačí jen někoho přiškrtit a vyhodit ho z vlaku (což je hojně se vyskytující motiv ve starších bondovkách), kdepak, zde se již James Bond stává stále akčnějším a akčnějším hrdinou, skoro až super hrdinou, který za každým druhým krokem zanechává atomový výbuch a za každým mávnutím ruky deset mrtvých, neboť soudobé publikum to po něm vyžaduje. Je dobré si také povšimnout, více propracovaných milostných scén, kterých je v dílech s Piercem Brosnanem víc než hojnost. Dnes se nám to může zdát již poněkud komické, avšak ještě před několika lety bychom tím byli dokonale fascinováni. A neříkejte, že ne...

Moonraker (1979)

Ano, ano velice pobavující film ze série bondovek s Rogerem Moorem. I zde je naprosto krásně patrné, jak jsou bondovky odrazem své doby. Tento díl vyšel dva roky po uvedení prvního dílu Star Wars (které znamenalo naprostý průlom v tehdejším filmu) a to se na něm také podepsalo, ale nemyslím si, že by to bylo na škodu, protože inspirace je tam sice jasně patrná, ale i tak Gilbert velmi pěkně zachovat strukturu a osobitost klasické bondovky, tak dokázal splnit ne jen fanoušky agenta 007, ale zaujal i pojídače Sci-fi. Já osobně jsem velmi ocenila návrat postavy ČELISTI. Tento obří tupec má své velké kouzlo a je to dle mého soudu jeden z nejlepších Bondových protivníků, jeho konec je sice trošku naivní, ale stejně roztomilý jako on sám. V neposlední řadě musím ocenit herecký výkon Rogera Moora, při zátěžovém testu na centrifuze, jeho škubání se, děs v očích, pokřivená mimika a nepříčetný výraz, ve mě evokuje dojem, jako by tam skutečně byl a procházel přetížením 13G. Nicméně to mi zas připomíná scénu z Vesmírné odysey. Ale to nevadí...

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku.

Náhlý úder (1983)

Myslím si, že čím je Harry starší tím je drsnější. S každým dílem mu naskakují na kontě další a další mrtvoly, což už časem začíná být trošku stereotyp ze kterého je možná unavený i Dirty Harry. Sudden Impact má dobrý námět, ale nějakým způsobem se stalo, že se nepovedl tak jak se mohl a měl povést, což je velká škoda. Nemůžu říct, že by pro mě tento díl byl nějak velice poutavý a napínavý, ale naprosto odsoudit ho také nemůžu. Jediným a co mě trošku mrzí je konec ,dle mého názoru by byl pro diváka mnohem větší šok, kdyby Dirty Harry nechal Sondru Locke odvést do vězení a podle práva odsoudit, už by sice nebyl takový frajer, ale film by tím dostal úplně jiný rozměr a nebo když je tam takovýto konec, nahradila bych krásnou a půvabnou Sondru Locke nějakou jinou mnohem více nehezkou herečkou. To jsou ale jen mé osobní domněnky, takže Dirty Harry, tentokrát je to za dvě...