Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

dakarin

Výborně jsem se bavil. Nejen dobré výkony protagonistů, ale zde především vynikající scénář a režie. Takto inteligentně a téměř hodnověrně poskládaný film pro danou tematiku jsem snad neviděl ;-) Pro mě vrchol tvorby Jona Amiela. Malé bezvýznamné mínus: poslední scéna na pláži nesedla, lehce přestřelila... ()

Taarg

Jde o snímek, který vám přijde buď trochu hloupý, nebo nekonečně vtipný. Jelikož se věnuji improvizačnímu divadlu, řezal jsem se od začátku do konce. Všechny žertíky na téma realita nebo divadelní fikce jsou v podání Murrayho doopravdy k popukání, od oceňování "hereckého výkonu" u mrtvol, po jeho největší problém - hrát impro před diváky. ()

Rakosnicek77

Tak tohle je fakt hodně šílená záležitost :-) Pokud jste to ještě neviděli a máte rádi komedie, tak jednoznačně doporučuju shlédnutí této bláznivé záležitosti, Bill Murray je tady ve své vrcholné formě a proto je radost koukat na to, jak se filmu daří dostat diváka přesně tam, kam ho měl v úmyslu dostat! :-) Bavil jsem se od samotného začátku a nemůžu tvrdit, že by podobně dobrých komedií, bylo zase až tolik! ()

C0r0ner

Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70% ()

campix

Americká odpověď na britského popletu Mr. Beana? Tak to snad radši ne a bohužel ani Bill Murray to v hlavní roli příliš nezachraňuje. Jediným plusem je celkem svižný děj a několik situací, které už byly opravdu téměř na hraně perfektní komedie/parodie. Jinak mě Muž, který věděl příliš málo neměl naprosto čím oslnit. ()

• Když Bill Murray rozrazí dveře dřevěnou palicí, pronese notoricky známou hlášku: „Here's Johnny,“ odkazujíc tak na slavný horor Osvícení (1980). (Azurovydrak)
  • Meno "Dr. Ludmilla Kropotkin" (Geraldine James) je v ruštine nezmysel. Podľa ruskej gramatiky by touto osobou mal byť muž, zatiaľ čo ženské meno je Lyudmila. (Arsenal83)