Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Michael Gambon podal jeden z nejlepších hereckých výkonů co jsem kdy viděl. Výborná atmosféra, někdy sice možná nadbytečné motivy (ale dost možná jen mnou nepochopené symboly - holt intelektuálština:), skvělá vizuální stránka, božská hudba. Pochutnání par excellence!

Collateral (2004)

Poměrně zábavný thriller, ale max. na 3*. Zabiják Toma Cruise legračně připomíná "zlého" Terminátora z Dvojky, až moc nevěrohodná zápletka, která ale na druhou stranu aspoň narozdíl od jiných thrillerů udrží divákovu pozornost. Dost tfuj jsou ty scény, kde se rozezní písnička od Audioslave tuším.

Láska přes internet (1998)

Intelektuálové prominou, ale pro tenhle žánr mám holt slabost.

Zuřící býk (1980)

Moc nechápu, co ostatní přimělo dát tomuto filmu pět hvězdiček. To zas jednou dal někdo pět a ostatní slepě následují, snad aby si nezadali. Lidi, máte snad svůj vlastní rozum, ne?! Prostinký příběh boxera, ve kterém se - zřejmě asi jen já - nedočkám pointy či závěrečního poučení jako např. v geniálním Taxikáři. Portrét hovada, kterej si to pos***? Možná. Lepší boxerské scény než v Rockym? Kde? Přinejmenším jsou stejně málo realistické, ač se právě realističností tady snad všichni zaklínáte. Napadá mě jen jedna opravdu nezapomenutelná: ta vteřina kdy hlavní boxerský soupeř hlavního hrdiny, než mu uštědří finální ránu, vypadá jako olivová socha - pěst osudu - ničící bůh. Ale jinak? Dal bych pět De Nirovi, ale hodnotíme tu film, že. Takže tři a možná půl. Ale abych nebyl labuť, slibuji, že se v brzké době podívám na Zuřícího býka znova a zkusim přehodnotit, protože mi vzácný nesoulad ve vašich resp. mých názorech moc nesedí.

Můj soused zabiják 2 (2004) odpad!

Nic vás nepřekvapí, když ano, tak ne příjemně. Trapné gagy, nevtipné vtipy, vše předpokládatelné, a když už přeci jen nějaké překvápko, raději, kdyby se žádné nekonalo. Totálně bezradný film, který je ztrátou vašeho času.

Herkules v New Yorku (1970)

Už jsem to bohužel neviděl několik let, vlastně pokud si dobře vzpomínám, naposled někdy po revoluci ještě s tím geniálním "simultánním" překladem jednoho člověka; to bylo cool! Nevím, nevím, rozhodně jeden z nejvíce blbých a proto až snad půvabných filmů, co jsem kdy viděl. proto ty 2*.