Teroristka (2019)

Tohle na mě zapůsobilo. Nikdy jsem neviděl film, který by tak absolutně balancoval na hraně komedie a dramatu. Komedie tu je schovaná v absurditě okamžiku a drama je všude, kde nechcete hledat komedii. Za mě a to myslím upřímně vážně, tohle byl jediný funkční národní film v téměř nekonečném Covid maratonu našich filmů a proto mu musím dát nejvyšší hodnocení. Není to 100%, ale plný počet hvězd ano. Doporučuji film nebrat moc vážně a nechat se nerušeně unášet na jeho vlnách, ta balance žánrů je fascinující a upřímně, herecké výkony byli na náš poměr až překvapivě dobré. Takže ano, těch pět je zasloužených.

Příliš osobní známost (2020) odpad!

Po celý film jsem nedokázal pochopit, o čem to vlastně má být. Ne, nejsem idiot... prostě to jen nemělo pointu. Takovou tu pointu, co udává směr filmu. Celé mi to nedávalo smysl. Samozřejmě jsem chápal, co se děje a kdo s kým... ale proč? Ten film nebyl ničím vytyčený, nijak vypíchnutý. Za mě to byla ztráta času v moři něčeho, co je samostatně součástí stovky jiných filmů, které měli směr a našli si svůj cíl. Navíc, to nemáme nějaké pořádné české herce? A tím nemyslím jen národností, ale i nějakými přednostmi. Když už najdu Češku, tak je to neuvěřitelně nesympatická Dyková a nebo jak přes kopírák Hřebíčková... ta navíc ani nedokáže věrohodně zahrát roli. Ztráta času, doslova.

Jak jsem poznal vaši matku - Nemravná dýně (2005) (epizoda)

Jeden z toho slabšího kousku... Ted je zabit v monotónním čekání, Robin je až neuvěřitelně otravná až nesnesitelná a Marshall s Barneym se to snaží nějak uhrát, ale protiváha je i na ně moc silná.