Kotel (1998) (pořad)

Mnohdy běžní lidé vystupující v tomto pořadu byli mentálně tak zaostalí, že to vyrovnávali jen vulgaritou a nepodloženými urážkami. Odvaha politiků, kteří sem šli musela být velká. Ať to jsou sebevětší zloději, lháři a tuneláři... ať byli sebevíc zkorumpovaní, tak zde špatností svého charakteru stáli sobě rovným. Gladiátorská aréna bez pravidel, bez úrovně a ve výsledku bez hlubšího smyslu.

7 čili sedm dní (1994) (pořad)

Jeden z nejlepších politických pořadů, co televize Nova kdy měla. Moderátoři neskákali po každém slovu do řeči a politici měli dostatek času na vše, co chtěli říct. A volič je mohl objektivně poznat. Mnohem lepší, než zaujatej Václav Hlodavec a podobně. Nicméně pořad byl málo pružný a v mnoha případech až přespříliš vláčný.

Nedělní partie (1998) (pořad)

Zbytečné zdlouhavé okecávání neskutečně zaujatými moderátory, podržené mnohdy opravdu zbytečnými otázkami na úkor těch zajímavějších. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká. Je smutné, že to stejně bylo lepší, než otázky Václava Hlodavce.

Partie Terezie Tománkové (2005) (pořad)

Mnohem lepší než ostatní politicky zaměřené pořady. Sice né tak průbojný, ale alespoň korektní (a to je velmi světlá výjimka v této branži) moderátor se snaží dostat z hostů co možná nejvíc žádaných odpovědí. Občas jsem se na to podíval a v daném tématu se určitě jedná o tu serióznější politickou "Partičku".

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Neustálé a zbytečné skákání do řečí ze strany moderátorů, překrucování toho, co hosté řeknou a jednostranné pomáhání jedné či druhé straně dle výše úplatku? Netuším, ale rozhodně se nejedná o seriózní pořad. Dá se na to koukat, ale žádný zázrak to není. Hlavně moderátoři se nechají utřít jednoduchými kličkami a naopak rozebírají to, co se nikdy neřeklo. Jen si to domysleli (přestože nikoho jiného by to nikdy nenapadlo). Dá se na to koukat, ale musíte mít v pohotovosti mozek abyste se vyhnuli všem blamážím, co se tam vyskytují. O profesionálnosti se zde moc mluvit nedá. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká.

Hyde Park Civilizace (2012) (pořad)

Výrazně lepší, než klasický Hyde Park (ale zejména proto, že zde není tolik kontroverzních témat, kde by moderátor "nadržoval viditelně jedné ze stran). Něco podobného na české scéně chybí, jen by to chtělo nezaujaté postoje moderátorů, potažmo celých českých médiích. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká.

Hyde Park (2010) (pořad)

Dobrý nápad, ale má to své ALE. Většinou jsou vybírány jen otázky co se hodí do krámu a v mnoha případech (zejména z politiky) mi přijde, že Hyde park je to poslední, co bych mohl brát za seriózně. Viditelně jednostranné nadržování při různých debatách mi přijde trapné. Moderátoři by měli být nezaujatí a ne nabádat diváka k tomu, aby fandil jejich vyvolenci. Za mě dvě hvězdy, protože se na to dá koukat a při méně kontroverzních tématech se i moderátoři drží na uzdě. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká.

Sportovní noviny (1994) (pořad) odpad!

Začíná to fotbalem (fotbal na Nově znamená Sparta vs Slavie + výtržníci), pak se dostaneme ke golfu, občas k hokeji a završuje to idiot na konec, ke kterému nikdy nezapomenou dát ještě idiotštější znělku.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Televizní noviny, kde jsou nejzajímavějšími reportážemi: co se stane s vodou v mínus patnácti stupních celsia; co se stane s melounem, když ho shodíme z dvoumetrové výšky; co se stane s kokosovým ořechem, který pustíme z dvanáctého patra; co se stane s deseti namazanými chleby, které shodíme ze stolu a pokus číslo dvě z výšky stropu; důchodkyně co spadla pod kořen za doprovodu neskutečně detektivní hudby a podobně. Televize Hovn@, Heyna, nebo též někde udávaná jako televize N@va je tou největší fraškou v historii zpráv. Z každého komára, ba i z jepice dělají velblouda a jediné co skutečně dovedou je hrabat se "slavným" v soukromí a zesměšňovat každého, kdo je jen trochu znát. Dále mají na svědomí všechny děti, které končí v popelnicích či smetištích. On totiž Babybox má za účel zachránit život nechtěným dětem za anonymity jejich rodičů a když po těchto rodičích ona televize pátrá, tak pak se někteří ze strachu, že budou odhaleni uchýlí k nešťastnému usmrcení dítěte. Intonace hlasu je to jediné, co reportéři zvládají. Bohužel i v tom neskutečně přehrávají a budí to dojem, že moderují plnokrevní idioti. Každou chvíli mají technické problémy a přenos hlasu jim z místa A (v ČR) do místa B (také v ČR) trvá několik sekund. Někdy mi připadá, že stanici mají nejméně na oběžné dráze. A na konec Láďa Hruška, aneb žít bez mozku je vážně fuška. Potravinářský inspektor, který samozřejmě vždycky v obrovském řetězci ze dna přepravky vyhrabe nahnilou hruštičku či máčklé rajské jablíčko. Samozřejmě si ho ten blbec koupí a příhodu zveličí do katastrofálních rozměrů. Teď se vrhl na vaření. Také bych chtěl být placený za to, že na internetu během pár vteřin najdu nějaký chytrý recept a opapouškuji ho do kamery - za doprovodu stupidních komentářů. Doslova mě iritují videa zvířátek, dětí a nešťastníků kterým se něco nemilého nebo naopak vtipného stane - samozřejmě vždy za doprovodu té nejidiotštější dokola do zblbnutí opakující se melodie. Osobně neznám nikoho (kromě prarodičů), kteří by tuto televizní relaci sledovali. A ani známí, ba ani známí známých to nemají jinak. Buď jsou koláče sledovanosti zfalšované a nebo to sledují jen důchodci... nechci aby to vyznělo hnusně, ale čas jde proti vám, slavní Novátoři.

Tele Tele (2000) (pořad)

Jednoznačně to nejlepší, co z televize Hovn@, pardon, televize Hyena... ehm... pardon, tak do třetice... to nejlepší z televize N@va, co kdy udělali. Nova má na svědomí největší počet odpadních pořadů, seriálů a filmů v historii lidstva, ale TELE TELE se jako zázrakem odrazilo ze dna Novácké žumpy a vyplavalo až kamsi k hladině. Když jsem byl ještě malý, tajně jsem TELE TELE sledoval přes složitý systém odrazů v okně a zrcadle, neboť jsem v tu dobu měl už dávno spát a nebylo to pro mě údajně vhodné. Dnes se na "to nejlepší z TELE TELE" rád podívám znovu a nikdy mě to neurazí. Jednoduchý humor, který si na nic nehraje a nemůže nikoho urazit. Celé TELE TELE je z recese a já mu z recese dám pět hvězd. Né, že by to bylo tak neskutečně dokonalé (postupem času to začalo být lehce ohrané, opakující se a méně zábavné), ale když kouknu na "to nejlepší z TELE TELE" a uvědomím si, jaká žumpa to vyprodukovala, pak klobouk dolů, neboť nikdy dřív ani potom již Nova neudělala nic, co by nesmrdělo odpadem. Takže asi tak. A co se týče "herců", tak Suchánkovi s Genzerem a Cardou nelze nic vytknout. Tupou Žilkovou (která je ale tupá od přírody, nevěřím že by naprosto vždycky všude do ruky dostala jen tupý scénář) nepočítám.