• Krátkometrážní

Kancl (2005) (seriál)

Seriál, na ktorý si treba zvykať, pretože humor je zväčša založený na trápnosti situácii, ale ak si už raz človek zvykne, nedá na neho dopustiť. Obzvlášť postavu Dwighta Schruta považujem za jednu z najlepších, čo sa sitcomov týka. Drísty o tom, že je to "len" remake neberiem (videl obidve verzie), pretože obe sú viac-menej dielom Rickieho Gervaisa a na tej US mal možnosť sa s postavami viac vyhrať..

Aurora - Into the light (2016) (hudební videoklip)

I would rather see this world through the eyes of a child, Through the eyes of a child... čarovná dievčina..

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father (2008)

Dokument (či skôr thriller až horror) o nefunkčnosti systému, ktorý nechal behať po slobode chladnokrvnú vrahyňu (v dokumente často a správne označovanú ako "that psychotic BITCH"). Tento istý systém neskôr donútil rodičov obete tráviť čas s vrahyňou ich syna, len aby sa dostali k svojmu vnukovi.. No ako to len mohlo dopadnúť ? Presne tak, ako to aj dopadlo..

Mušiši (2005) (seriál)

Presne pre takéto divnôstky mi je ľúto ľudí, ktorí sa obmedzujú výlučne na západnú tvorbu. Za trpký tretí diel o chlapcovi, okolo ktorého stále sneži, (aj keď je von jasno, alebo je v dome) pridávam ešte jednu hviezdu..

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

A cenu za najlepšiu paródiu Aktov X vyhrávajú .. samotné Akty X (a to konkrétne S01E03).. Diel, v ktorom príšera neuhryzne človeka, ale človek príšeru a tá sa začne meniť na človeka, má potrebu si zohnať prácu, následne svoju prácu znenávidí, ale aj tak v nej ostane pretože potrebuje splácať hypotéku (aj keď ešte celkom presne nevie, čo to je). A scéna na cintoríne s opitým Mulderom je top. Celkovo dúfam, že smerovanie nových X - files bude trochu vážnejšie , ale i cez to ako oddychovka sa tento diel veľmi podaril.

The Hollow (2015) (TV film)

To si človek chce pozrieť iný horror s rovnakým názvom a kurát trafí ten "druhý" - klišoidný.. Čestná jedna hviezdička za dopozeranie (a zadok Sarah Dugdale)..

The Cokeville Miracle (2015) odpad!

Môj favorit na "častú riedku stolicu" (nechcel som napísať - sračka) roka.. Parta decák (na čele s najiritujúcim deckom na svete - hlavným hrdinom) a ich učiteľov sú držaní ako rukojemníci v miestnej kresťanskej/mormonskej/WTF škole.. Ono ta bomba v polke filmu aj vybuchne, ale až na atentátnikov sa nikomu nič nestane, nakoľko do výbuchu sa hodia miestni anjeli (áno anjeli!!!) a zachránia deň.. Druhá polovica filmu pozostáva z modlenia sa, plakania a rozpamatávania sa detí na to ako ich z budovy vyniesli ich mŕtvi starí rodičia.. Úplne to vidím pred sebou ako týmto skvostom mučia katechetky svojich žiakov na hodinách náboženskej výchovy .. Bravó

Freetown (2015)

Túto jednu hviezdičku by som venoval hlavne sebe a všetkým tým, ktorí tento roadtrip siedmych čiernych mormonov v jednom aute dokázali dopozerať celý..

Na návštěvě (2015)

Kto by to bol povedal, že v dnešnej dobe dokáže ešte aj "found footage" prekvapiť. V podstate je to taký milý dokument o návšteve detí u starých rodičov, kedy babička s deduškom už majú predsalen nejaký ten vek, tak im občas čo-to prepína (a občas i čo-to viac).. Výborne vygradované, prekvapivý záver a detiská i starouši skvelo zahraní a ani tou kamerou to až tak nešklbe (ako to u tohoto žánru býva zvykom).

Narcos (2015) (seriál)

"Somos bandidos, no sapos hijo de puta" .. Na 95 % to asi nebude, ale ťažko ma napadá lepšia konkurencia v rámci žánru.. A ani toho trošku toho dejepisu nikdy nezaškodí..