• Krátkometrážní

Nebezpečné pokušení (2015)

Presne úloha, ktorá sa Reevesovi vôbec nehodí a zobral ju asi po tom, čo si v scenári prečítal o všetkých tých hrátkach s Anou de Armas (a ani sa mu nečudujem).. Nahovno zahraté, ale aspoň na baby sa dobre pozeralo.. 50%

Pozůstalí (2014) (seriál)

Po 1. sérii * * * * * : Komorné mystery s hutnou atmosférou, ktoré sa ani tak nezameriava (ako väčšina dnešných plytkých sci-fi/mystery seriálov) na samotný fakt, že sa stalo niečo nadprirodzené a nepochopiteľné (okamžité zmiznutie 2% ľudskej populácie), ale na dopad tejto udalosti na psychiku pozostalých (leftovers). A tak náš svet križujú šialené kulty, falošní (a možno nie) proroci, fanatici, zúfalí kresťania, organizácie snažiace sa prostredníctvom dotazníkov zistiť spoločné znaky zmiznutých osôb a náš sympatický hlavný hrdina – tak trošku prepnutý policajný "číf" z malého mestečka, v ktorom pôsobí sekta z kategórie extra-šibnutých. Celá táto bezútešná melancholická depka je zabalená do hudby pána Maxa Richtera a kto ho trochu pozná.. tuší, že na optimizme seriálu to určite nepridáva. Takže na upršané jesenné večery ideál (osobne som prvú sériu zvládol za tri také).

Země zítřka (2015)

Hollywoodske bléé, ktoré nezachránili disney trblietky ani hviezdne obsadenie.. Nuda - pekný efekt - nuda - "vtipná hláška" - nuda - nuda (kua kedy to skončí) - nuda - nuda - efekt - koniec (konečne)

Trabantem až na konec světa (2014)

Akurát neviem, či bol šťastný nápad pribaliť tých Poliakov.. Predsa len dva krát stratiť pas to už nieje smola, ale kurwa nezodpovednosť.. Samozrejme to, že sa Slovák ožerie ako prasa a vykĺbi si rameno, jednoducho nesmie na žiadnom výlete chýbať..

Backcountry (2014)

Kebyže sa na konci filmu po zotavení hlavná hrdinka vrátila do toho lesa s partou loveckých psov a arzenálom hodným lovu na predátora a rozstrieľala maca na sračky pridal by som bod :) Medvedíkov máme radi, ale hintáto sviňa by si zaslúžila vyprášiť kožuch..

Věčně mladá (2015)

Taký milý romantický gýč, ktorý vôbec neurazí a občas aj dobre padne..

Jurský svět (2015)

Nepochopené Game of Thrones o raptoroch, ktorí najprv paktujú s ľudmi, aby sa následne proti nim spojili s biotech-godzillou, potom sa z nudy tí istí raptoríci (no dobre, už ich je trochu menej) zase spoja s ľuďmi proti biotech-godzille, ale keď pochopia, že tudy cesta nevede, spoja sa proti nej so samotným T-Rexom, ktorého emočný kvocient tiež netreba podceňovať, nakoľko sa na konci rozhodne , že nevyzabíja pol parku (akoby mohol) ale radšej si ide v záverečnej scéne efektne zarevať na západ slnka.. Bravo.. neskutočná kootina , ale pozrel by som si to ešte raz :D

Hlasy (2014)

Čierno/čierna komédia(?) o "mierne" narušenom Jerrym, ktorého sadistický (a zároveň neskutočne chutný) kocúr so škótskym prízvukom nahovára na vraždenia, zatiaľ čo dobráčisko pes ho od nich odhovára.. Do toho sa Jerrymu začnú v chladničke hromadiť ľudské hlavy, ktoré (čuduj sa svetu) rozprávajú tiež.. Obzvlášť kocúrik Mr. Whiskers by si za svoj výkon a hlášky zaslúžil vlastný seriál. Multižánrový masaker - veľké prekvapenie..

Výchozí bod (2014)

Vizuál parádny, soundtrack ani nehovorím a do toho inteligentný príbeh, ktorý na rozdiel od svojich art/indie súrodencov vôbec nenudí.. Srdco plesá, pýta si repete..

EXODUS: Bohové a králové (2014)

** za ako tak prežiteľnú nudu + * za vcelku originálne zobrazenie Boha ako malého sadistického chlapca, ktorému ide hlavne o pomstu..