Úžasňák! (2000)

Magnifique!!! Teda Viky, ty ho máš... Sněženky a machři v Jarmuschovském hávu ve střihu Pilkingtona, výborné... Klobouk mě rozbil...

Disco (1999)

Dětský disco rocky dirty dancing story. Docela milé a jen velmi mírně ujeťácké, což je u Pilkingtona udivujicí!!! "Ano, ano a už je to tady, už se to roztáčí, je tady Arnoštek se svojí... "

Reg (2010)

Klasicky ujetý Pilkington v incestním komediálním dramatu. Mírně se mi z této tématiky udělalo šoufl, ale proti gustu žádný dišputát. P.S. Nikdy nespěte se svojí matkou, museli bystle zabít svého otce :)

Ona (2013)

ONA je o kalhotách proklatě vytažených. ONA je o fjůčr Šanghajových exte-a-inte-riérech. ONA je (NANEŠTĚSTÍ!!!!) jen a pouze o hlasu Scarlett (Scarlett bez těla je jako rajče bez rajčete). ONA je trošilililinku filosoficky Asimovsky imperativní, leč jen v dávce stravitelné pro drtivou většinu Homo Sapiensáků Oscaráků. ONA ALE příjemně překvapí stylově klubovou hudbou v hipsteroidních kostýmech. ONA je v neposlední řadě o Lásce... Dokážete Milovat OKNA??? Nepatrně se mi jevil děj lehce pomalu až nudně tekoucí, což napravil vcelku celkem celý dojem přikrášlující KONEC... Inu 3/5 jako prd, ale ODYSSEA to není milý pane :)

Bottled Life (2012)

Další z řady kriticky se vymezujících dokumentů vůči fenoménu korporací. V lehké dikci se dotýká i lidskoprávního rozměru věci, resp. práva na vodu. I když si to málo kdo uvědomuje, ale Česká republika je relativním rájem na zemi, alespoň co se vody týče, neb stačí otočit kohoutkem a máte PURE LIFE!!!

Hasta la vista! (2011)

Bohužel mne tato belgická verze terminátora příliš nenadchla. Cítil jsem se jako při sledování televizního filmu z produkce ČT, sic relativně kvalitní, ale takové nedomrnlé. Kameraman by si na tomto dílku rozhodně (až na pár záběrů) nepochutnal. Děj je lehce předvídatelný a notně rozviklaný. Rádoby silné scény s mojí duší absolutně nerezonovaly (a to brečím občas i u fotbalu), na druhou stranu jsem se několikrát příjemně zasmál. Musím však vyzdvihnout výkon pana Toma Audenaerta, kterého jsem celých 115 minut podezříval z mírné mentální retardace a tipoval ho na postižení zraku 1/10 vyjádřené Snellenovým zlomkem, inu oscarový výkon! 50%

Jasmíniny slzy (2013)

Jasmíniny slzy jako hrachy (minimálně o velikosti Harachova) jsou dramoidní-psycho-komedie s přesně odváženou špetkou humoru, aby se nezměnily (a to i bez řezaní ruky) takřka v Requiem za sen. Happy end měl matchball, ale neproměnil ho. Cate Blanchett byla snad ještě šilenější než Tereza Pergnerová. V kontextu Vlka z Wallstreet film manifestuje poselství: Peníze kazí charakter...

Užívej si, co to jde (2009)

Skákat z oken se vyplácí, neb nikdy nevíte, na koho dopadnete... Ale kdykoliv si pustíte Woodyho (tentokráte byl Allen alespoň archetypálně metamorfován do Larryho Davida) většinou tušíte, jak se budete v procesu i post filmu cítit. Snad se dožije dvou set let, aby mohl přidat ještě hezkých pár hezkých mozajek.. :)

Nádherná Zelená (1996)

Hezké, originální, odpojucicí. Místy bohužel na můj vkus příliš teatrální, ale pro všechny po i mimo zemšťany s dobrým srdcem vřele doporučuji.

Světla v soumraku (2006)

Jak říká klasik: "Mužeme s ním nesouhlasit, můžeme o něm vést o spory, ale to je asi tak všechno, co s ním můžeme dělat.." Další němý film od Akiho, což je stylař stylařů futrál s notnou dávkou seběvedomí, neb točit neustále ten samý film dokola, to je odvaha!!! Sice se vždy na předem stylizovanou kostru musí navléct nějaký děj, ale o ten tu vskutku nejde, důležitá je přece atmosféra!!! A tu já žeru. 80% jako prd.