Bůh masakru (2011)

Psychologicky komorně laděné melodrama, jež by bylo znamenitým divadlem. Forma filmová ho však destylizovala do přehranné a ukřičené polotovarové směsi. Celý film jsem se jenom modlil, ať už Kate a Christoph odejdou. Sorry Romane, nebrat. 40/100

7 dní v Havaně (2012)

Od tohoto týdne na Kubě jsem nečekal nic a našel všechno. Krásné kubánské ženy, absurdní příběhy, pomalý (u Suleimaniho velmi pomalý) děj, šmakózní kameru, opilého Kusturicu, nádherné dechové rytmy a hlavně esenci Kuby - nesvobodného ostrova svobody. 85/100 viva la vida

1929: Velký krach (2009) (TV film)

Dobové záběry z decentně cáklé ameriky 20. let a jazzová hudba jsou nosným pilířem celého dílka. Informační obsah cca A5 textu. Tedy něco na pomezí domácích videí pamětníků a hodinou dějepisu na základní škole. Nudit se však nebudete !!! :) 2.5/5

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Hezké, barevné, přehledné a povinné opakování faktů již stokrát slyšených a záběrů stokrát viděných... Neznalé tématu může trknout... Pro alespoň středoškolsky vzdělané nic nového pod sluncem :( 3/5

Drž si šátek, Tatjano (1994)

Znáte ten pocit, když je vám v nějakém filmu hezky a nechce se vám z něho ven? Pokuď ne a láká vás poznat jiný svět, stačí si domů pozvat pana Kaurismakiho a jeho geniálně ujeté (v tom nejlepším slova smyslu) filmy. V tomto takřka roadmovie dílku se ani nemusí mluvit. Prostý příběh vkusně doplňuje černobílý obraz. Nedoporučuji lidem pokoušejícím se přestat kouřit a pít :) mlask 8/10

Zabijte je všechny - Americké válečné zločiny v Koreji (2002) (TV film)

Dokument o tom, že i vyhraná válka je vždy obrovskou prohrou pro člověka. Vinou nešťastných rozkazů a nezkušenosti amerických jednotek se v roce 1950 v No Gun Ri během války v Koreji zabíjeli i nevinní, neozbrojení a navíc jihokorejští civilisté! Jedna z tragických událostí této války vyprávěná pomocí svědectví přeživších, archivních záběrů a dokonce i rozhovory s muži, kteří (museli) rozkazy vykonávali. Doporučuji shlédnout až po o... John to říká jasně: Make peace not war!!!