Hoši z Brazílie (1978)

Velmi originální námět ve standartním zpracování. Celý film je prakticky ''uvařen'' z výkonů dvou hereckých legend a to jest Laurence Oliviera a rovněž Gregoryho Pecka v jeho snad jediné záporné roly.

Velký Joe (1998)

Slabý rodinný film, zaměřený spíše na dětské publikum. 2 hvězdy jsou pouze za krásnou Charlize Theron.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Druhý díl Indyho je v mích očích přinejmenším stejně dobrý jako dokonalá jednička. Nechápu co se na tom někomu nelíbí - Skvělá režie, hudba, Ford, spousta akce a humoru, prostě další nezapomenutelná klasika.

Collateral (2004)

Strhující a skvěle natočený thriller s pečlivě budovanou atmosférou, kterou po vynikající první polovině pohřbí druhá, zbytečně akčním polovina. Ale i přesto se jedná o jeden z nejlepších Mannových filmů. P.S.:Cruise je pan herec.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Místy hodně svižná bondovka, bohužel místy rovněž hodně nudná a překombinovaná. Nebýt Conneryho, šel bych s hodnocením ještě níž.

Zběsilost (1972)

Značně slabší než ostatní mistrovi kousky, nicméně i přesto skvělé a od druhé poloviny neuvěřitelně napínavé a závěr filmu je jeden z nejsilnějších a nejpovedenějších jaké jsem od Hitchcocka kdy viděl. I přes slabší okamžiky v první polovině se jedná o jedinečný thriller, s napětím vygradovaným takovým způsobem jak to uměl jenom mistr nad mistry.

Absolvent (1967)

Roztomilá komedie v jednoduchém provedení a na můj vkus příliš přeslazená. Ovšem Hoffman je pan herec.

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Kazanova legendární klasika Tramvaj do stanice Touha je ukázkou neskutečného filmařského umění, jaké mistr dramatu zvládal jako nikdo jiný. A když se k tomu přidá takové obsazení, film je předem odsouzen k úspěchu. Na celkovém výsledku se ovšem více než hodně podepsaly herecké výkony Vivien Leigh a (hlavně) Marlona Branda, který pokaždé když byl na scéně strhával veškerou pozornost na sebe a myslím, že by si oscara určitě zasloužil(Namísto Bogarta za Africkou královnu). Nejlepší Kazanův film

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Japonský pohled do války, viditelně zpracován Americky. První zhruba půl hodina filmu se neuvěřitelně táhne a ani zbytek na tom není o moc lépe. Eastwood svou práci odvedl skvěle, ani scénárista si nevedl zle, myslím ale, že by filmu značně pomohl rázný střih. Kvůli přílišné zdlouhavosti musím jít s hodnocením dolů. Bohužel.