Olověná vesta (1987)

Všemi vyzvihovaná první výcviková část je opravdu neuvěřitelná, na tom má ovšem zásluhu zejména R. Lee Ermey. Všemi kritizovaná část ve vietnamu mi narozdíl od ostatních nepřišla o moc horší. Olověná vesta je pro mě osobně jeden z nejlepších a nejrealističtějších válečných filmů a Kubrick dokázal, že ani ke konci kariéri neztrácel dech.

Casino Royale (2006)

Z Casina Royale sem si odnesl hodně smíšené pocity. Daniel Craig se, nemužu si pomoct na Bonda prostě nehodí. Chybí mu elegance a schopnost přednesu suchých anglických vtipů, na druhou stranu jeho herecký výkon je poměrně kvalitní. Casino Royale jako film obstojí na jedničku a vyvažuje komerci s kvalitou v naprosto přesném poměru. Ovšem oproti ostatním bondovkám chybí velkolepost, záporák není dostatečně záporný a bond girl krom svého těla postrádá snad vše co zprávná bond girl má mít.

Jmenuji se Sam (2001)

Další citové vidírání ve stylu Radio, které hollywood chrlí jako na běžícím pásu. Sam stojí za zhlédnutí jen kvůli hereckým výkonů, ať už Seana Penna, nestárnoucí Michelle Pfeiffer, nebo dětské hvědě Dakotě Fanning.

Zabíjení (1956)

Už tehdy bylo vidět, že v Kubrickovi třímal génius.

Stezky slávy (1957)

Kubrick už v raném věku prokázal, že je mistr nad mistry. Stezky slávy je precině natočený válečný film, skvěle zobrazující nesmyslnost války a debilitu drtivé většiny vojáků.

Hořící Mississippi (1988)

Alan Parker stvořil excelentí obraz rasové problematiky 60.tých let. Jestli to takhle opravdu bylo, od Mississippi bych se držel na míle daleko.

Maltézský sokol (1941)

Přenapínavý noir doslova přeplněný zvraty a překvapeními. No a Bogart je nejlepší filmový detektiv všech dob. Jedno z vrcholných děl žánru.

Cizinci ve vlaku (1951)

Jedno z vrcholných děl žánru noir a rovněž nejlepší noir z mistrovi filmografie. Tak vygradované napětí jako zde má málo, který(Hitchcockův) film. No a Robert Walker coby slizák Bruno Anthony předvádí mistrovský výkon.