Rambo: První krev (1982)

Legendární akční béčko s ještě legendárnějším Stallonem a jeho legendárními svaly v hlavní roli. Zápletka je sice poněkud nesmyslná, děj postrádá logickou kostru a Slyovo herectví nedosahuje zrovna závratných výšin, ale i přesto nemůžu téhle kultovní klasice dát méně než ****.

Štěstí na dosah (2006)

Dojemný film, který mohl být ještě o třídu lepší, kdyby vznikl pod taktovkou zkušenějšího režiséra. Ne, že by si G.Muccino vedl nějak špatně, ale myslím, že z takového nápadu se dalo vytěžit mnohem víc. Co mě ale překvapilo a taky důvod proč dávám 3 hvězdy je Will Smith jehož výkon se pohybuje na hranici oscarové úrovně.

Za nepřátelskou linií (2001)

Další z nekonečné řady neuvěřitelně naivních(a hlavně amerických i když ono to vyjde skoro nastejno) válečných filmů. Ale ne zase tak špatné to nebylo, ale pro příště více reality prosím!

Na Zlatém jezeře (1981)

Krásný a dojemný film, který zprostředkoval více než důstojné rozloučení dvou hereckých legend.

Roj (1978)

Naivní horůrek, který si hraje na něco, čemu se ve skutečnosti ani vzdáleně nepodobá. Zkrátka příšerná slátanina, kterou z odpadu tahá jen vynikající výkon Michaela Cainea.

Spider-Man 3 (2007)

Po průměrném prvním dílu a ještě horším pokračování jsem si říkal, že třetí díl bude propadák, ale naopak. Dostal jsem přesně to co jsem jako fanoušek předlohy očekával. Krásné vykreslení charakterů(zvlášť změna Parkera z outsidera bez sebeúcty v namyšleného drsňáka). Scénář je o několik tříd lepší než dřív, stejně tak Raimiho režie, která od předešlých dílů výrazně přidala na kvalitě. A samozřejmě dokonalé efekty, které tvoří drtivou většinu výsledného dojmu.V mých očích je Spider-man 3 nejlepší díl série a rovněž nejlepší comicsovka od dob Sin city.

Bandolero! (1968)

Tipický americký western s několika světlými okamžiky a rovněž s několika(nebo spíše s většinou) nedotažených momentů. Scénář a režie hrůza. Celý film leží na bedrech Jimmyho Stewarta a Deana Martina.

Truman Show (1998)

Zajímavý film, který chvílemi opravdu bere za srdce. Jim Carrey zde poprvé ukázal, že umí hrát a co víc, dokázal, že umí hrát hodně dobře(za výkon dostal Zlatý glóbus, kde porazil např. Hankse). Ed Harris rovněž předvádí to nejlepší co dovede, to ovšem nemužu říct o Peteru Weirovi, který jak je známo umí mnohem líp. Celkově Truman show je vskutku povedená záležitost, ale myslím, že z takového nápadu šlo vytěžit víc.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

I přes vizuální dokonalost jsou na 300 znatelné stopy nezkušených filmařských rukou, avšak jsou zakryty tak silnou vrstvou komerčního make-upu, že to téměř není vidět.

Bones (2001)

Lacině zpracovaná zajímavá zápletka s ďábelským Snoopem mi dovolují dát alespoň 2 hvězdy.