Vládcové nebes (2024) (seriál)

Postavy nie sú ploché, špeciálne efekty nie sú na úrovni PC hry a príbeh dokáže vtiahnuť. Ale, prepáčte, ak chcete, aby to uspokojilo špeciálne teba (odborníka na taktiku vzdušného boja r. 1943-1945) alebo napríklad teba (ktorý si kladieš otázku, či je možné vzlietať s tromi zahriatymi motormi a jedným čerstvo naštartovaným po oprave magneta pri rolovani), tak možno je v tom trocha vášho narcisizmu. Tiež som bol zo začiatku skôr sklamaný, ale po dopozeraní som si sériu ako celok zamiloval a po druhom pozretí oceňujem aj jednotlivé časti. Masters of the air zaraďujem do svojej srdcovej zbierky 5* diel, ktoré mohli byť v mnohých ohľadoch lepšie, ale mne to vôbec nevadí. Mnoho negatívnych hodnotení má svoje opodstatnenie, iné sú prejavom malosti. Kto sa nedá odradiť môže si užiť efektnú, emotívnu aj edukativnu jazdu z obdobia druhej svetovej vojny, o ktorej dosť možno takmer nič nevie. Ale nič nezaručujem.

Genius (2016)

nerozumiem hodnoteniu

DOGG (2017) odpad!

Aspoň jedna vec na filme sa mi predsa páčila. A síce, že sám seba výborne reflektuje v 3. poviedke v jednom krátkom a silnom zábere. Bravo a tri krát hurá slovenským filmárom, že hercom z Búrlivého vína neumožnili hrať v dobrom filme.

Jurský svět (2015)

Videl som ten ten istý film ako ostatní?!

Expanze (2015) (seriál)

Uplne chapem, ze to niekoho nechytilo (co nie je dovod dat tomu odpad). Keby som nemal precitanu kniznu predlohu, asi by som serial z dielne SyFy ani nepozeral. ALE ja som knihu cital a serial ma velmi zaujimal od chvile co som videl prvy trailer. Po skvelej prvej epizode nasledovalo sest vcelku nezaujimavych, aj ked nie nekvalitnych dielov - uznavam, keby necitam knihy, mozno prestanem pozerat po par dieloch aj tak...ALE... ôsmy diel ma prinutil zabudnut na predcháfzajúcu nudu a obcas zmatok a serial si ma opat ziskal... (komentar preformulujem a opravim chyby po skonceni prvej serie) P.S. ***** by boli **** nebyt intelektualov ako LIVINGDEAD, ktorí hodnotia na zaklade predsudkov a prilis kratkeho dojmu...

Ledové království (2013)

Ťažko sa komentuje zlátanina, z ktorej si po troch dňoch pamätám len "let it go" a snehuliaka. A navyše si uvedomujem, že tá jedna *, ktorú som dal ako reakciu na celkové nadšenie je nakoniec primeraná.

Nebeští jezdci (2008)

Čo iné ako nevyužitý potenciál... mohol to byť film mojich snov a vlastne aj bol, ale iba tým že ma niekoľkokrát uspal. Veľká škoda. V druhej polovici som už len pretáčal dej a sledoval iba lietadlá, ktoré skutočne stáli za to.

Pelíšky (1999)

V roku 2011 nevidím dôvod komentovať absolútnu klasiku.

Život je krásný (1997)

Niekomu ten Benigni asi vadí a nedopraje mu. Ale toto je asi najemocionálnejší film aký sa dá vidieť. Prvú polovicu filmu som mal stále kútiky úst vykrútené hore a v druhej som sa nemohol zbaviť toho "knedlíku" v krku. A na záver sa to všetko spojí. A ja tam sedím a v hlave mi hrá Offenbach