Ted Lasso - Máma (2023) (epizoda)

záplava ..neviem, kam tie schody až do neba vedú,lebo toto viedlo ešte ďalej :-)

Ted Lasso - 4-5-1 (2023) (epizoda)

veeľmi nápadité .parádne som sa zas zasmiala.  Pre vyznávačov Wimhoffa , skvelá paródia a  ukážka ZAVU-čo má byť zrejme Karim Benzema v reále, ako sa správne božsky dýcha .

Ted Lasso - Zlý duch (2023) (epizoda)

No famózny návrat Teda.   Vyhchutnávam si to ako čerešničku na torte . Je zaujímavé, že tretia séria je ešte o stupeň lepšia ako dve predtým . Kombinácia výbuchov  nadšenia sveta fanúšikov, britsko americký humor uťahujúci si z toho britského , inteligencia replík, a psychologický rozmer vyrozprávaný Jasonom sudeikisom     prekonali všetky očakávania. Toto je pravá terapia pre frustrovaných ľudí súčasnosti!, bonus nad tým - ukážkaže ľudstvo je vlastne geniálne :-) spolupatričnosť vyjadrená klubovým bezbrehým oddaným fandením vám ukazuje cestu ako zo s..čiek von.

Nemocnice New Amsterdam (2018) (seriál)

dobre nakladajú americkej mašinérii  a šialeným postupom  z toho vyplývajúcim..celkom ako u nás, len s tým rozdielom, že my zatiaľ nemáme v školských zákonoch  nariadenie oblbovať  psychofarmáciou žiakov základných a stredných škol keď sú živí, alebo majú neboráci  adhd.  Vzali si skrátka na mušku taký protiklad..vesmír, kde totálne nasadený jedinec sa pokúsi v takom to m správnom vesmíre zabojovať so zlým skazeným systémom. Pomerne reálne  zhodnotenie rezidentúr, funkcie nemocníc a normálne príbehy , rozhodne iná káva a ko priblblá sága chirurgové zo Siettlu. to bola teda naozaj volovina ,za ktorú by mala tvorkyňa zahájiť sedenie na psychiatrii.

Chirurgové (2005) (seriál)

Tie mravnostno tliachajúce  slávnostné epilógy v každom závere..nanucované vysvetľovanie hlúpej  pointy.  .Ukňúraná bez dabingu príšerne šušľajúca "meredith" s mentálnym disociatínym defektom , za toto dostala toľké milióny? je v nej energie ako v mokrom popole. nechápem, akoby dokázala takáto "postava" spraviť náročné štúdium a štátnice.  stážisti aj celá hierarchia pripomínajú obrovské stádo hyen.Nie, toto vôbec nie je o príčetných rezidentoch ,ktorí sú v Amerike naozaj neuveriteľne psychicky stabilní, ale o nepríčentnej praštenej emočne nevyzretej tvorkyni..Shonde R. ,ktorá namiesto brania terapií zvolila zapeklitú cestu spojeniu chirurgie a detinskej telenovelovej debilite hlavných postáv.

Nemocnice Chicago Med (2015) (seriál)

len tak zo zvedavosti čo je u kolegov? mno z medicínskeho..tak by mal technologicky aj morálne vyzerať raj..na Slovensku snívajme ďalej. Tak morálka je tam miestami tak prepálená, že hlavná sestra dá ľadvinu prostitútke :-) ? no prosím.... ale aj tak oproti greys anatomy -chirurgové, pokrok v myslení. toto sa zhruba podobá na urgentnú medicínu. pači sa mi dôraz na etiku aj senzitivitu personálu. ja si pri tomto oddýchnem ďaleko viac ako pri telenovelových hovadinách doktorov hausov či meredit grejových...

Na západní frontě klid (2022)

plne sa stotožňujem s Marhoul.. prvýkrát som čítala Remarqua ako malá a odvtedy je pre mňa guru a nemecký Jára Cimrman v jednom.  Film je samozrejme iný, ale presne zachytáva to, čo zo seba tenkrát dávno vylial Remarque.