Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

veľmi prepálený zdĺhavý záver ,ktorý sa zvrhol do záverečného 20 minútového  detského muzikálu. ten černošský zláč pripomínal skôr čarodeja rozprávky Fantagiro, než aby budil v ľuďoch prirodzenú emóciu :-), ale nevadí.Au, moji milovaní strrážcovia galaxie sa stali na staré kolená babysisterkami!

Medvěd - Ryby (2023) (epizoda)

zaujímavá divadelná brodway ...malá javisková forma ..naozaj mi to pripomenulo hodinovú melodrámu  o jednej žene sveter, krvavé nechty a nepochopiteľne bola namiesto izolácie tyraonm rodiny, akoby sa nechumelilo.. ale aj tak som toho mala plné zuby. prepálené neurózami a mikroagresivitou,,ktorá mokvala a a kvapkala a aboslútne nič to neprinášalo.  Asi mám nastavené iné stopky v sebe, ale nudila som sa

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad)

tak pozrela som objektívne - 6-8 častí..ak ma pobaví storka avengers alebo matrix, tak vymyslené, nevymysené, hrané, klamané, naozaj..čo čo čo preboha by som mala riešiť?  príbehy sú príbehy, akú pravdy, výuku, či návody do života by ste chceli od TV  formátu preboha? z tohto uhla pohľadu sa mi páčilo a páči vystupovanie skvelého moderátora Honzu Musila a to  dávno predtým, ako tento mnohoročný reality show program začal. Vážim  si ho rovnako, ako si vážim pre excentrickosť mnohých iných hercov či moderátorov v Čechách, či  už to je Bláznivý Dušek, či  nosatý Jan Kraus, prípadne dedek Šíp,  kočky Pazderkovic a ta druhá Podrážková, či Števo Krb, teda Kozub.  je toho toľko, čo sa dá v pohode vnímať, tak nechápem, tie tony nenávisti a zášti. Koho to v realite sere, či tam nastúpil komparzista, alebo vytreli riť podvodnici jasnovidke, ktorá reálne v Čechách blafala ľudí o ich úspory.. ? a just dám za 5!

Medvěd - Recenze (2022) (epizoda)

mne tento diel vychádza nie na vrchol série, alo vrchol natáčacieho prepáleného chaosu.  do absurdistanu nie je len emočne podrbkaný Richie,ktorý by bol v reále  dávno na psychiatrii, úpadku alebo vo väzení , ale  absencia  toho najzákladnejšieho.. varenia,ktoré produkčnému tímu asi ani nejde.  nie že elementárna slušnosť, takto v realite ani pajzle nefungujú. Čistá ufológia,ktorá sa v reále nikdy nedeje! za 20 minút pripraviť 150 jedál,ktoré  som narátala. a pritom herci sa prplali pri replikách pri krájkaní zeleniny na kameru a boli akoby v pohodičke. ...ooonie, vo všetkých gastroprevádzkach  fungujú režony, suis vidy a gastronáradie, vďaka ktorému sa  ca 200 jedál pripravuje popoludní deň vopred..s dvomi kuchármi,nie bandou michelinskej reštaurácie :-) , oni ukazovali varenie a la carte špičkovej kuchyne snáď so 7 kuchármi pričom vedeli, že budú len rady obyčajných ľudí,  ktorí si prídu vziať svoje    menučká,.a Tie sa v každom štáte  pripravujú  12 hodín vopred. čiže utópiu indickej kuchyne 19.storočia prehajpovali chaosom chovancov na odvykačke. tento diel chcel byť niečo ako matrix, ale bola to natočená fraška.

Medvěd (2022) (seriál)

vyzerá to tak, že všade na svete je to podobné. Choďte nakuknúť potajomky na ansámbel vývaru -ala čo Slovensko dalo, od upratovačky ,cez čašníkov, a nakoniec 2 priemerne platených  kuchárov namiesto 5.  kde Okrem a la carty sa  ešte rozhodli vydávať menučka a aj ich vyvážať ca tak pre 200 ľudí.. no jeden šialený úlet. Otroka  v 46 stupňovom letnom pekle kuchyne bez klimy  či digestorov dokážu robiť len veľmi šialení jedinci, naviac je zázrak, ak si nevyvinú permanentnú nenávisť k "hosťom".  Mnohí si zafilozofujú nad bravúrnym úmyslom režiséra, pritom si len uvedomil, z čoho sa títo kuchári vyvinuli. Mne ich obsedantnosti a závislosti  prišli vlastne úplne normálne,

Temný rytíř (2008)

prepálená stopáž doneba hlúpych stále sa opakujúcich nekonečných sekvencií na tému, ako som len vydesil tých hlúpych ľudkov, ja, velevyšinutý chudák, ktorý vracia požičané. Áno, bolo to zjavné už po 30 minútach, Au, tá stopáž,  zbytočne opakované sekvencie nie a nie to ukončiť. gumový nerozbitný šašek nebol jedinou príšerou, do "Rejčl" s prasačím rypákom a nepresvedčivým výkonom  by sa dokázal zamilovať leda Ros z priateľov. Možno v 2008 to ťahalo na bránku, ja som videla kopec áut, chlapské hry a nudnú stopáž.

Maléna (2000)

dokonalá nostalgia. Moriconne bol pánboh prezlečený za Taliana . po jeho zhudobnení sa ten film stal ľahkým krémovým venčekom k talianskemu pressu.

Nabídka (2022) (seriál)

pááni.Vtiahlo ma to tak, že som zabudla dať mačkám, psovi aj rybičkám.zhltla som to aj s navijakom...Skvost.

Jak to dopadlo!? (2017) (pořad)

to je ale zaujímavé, ako sa radi vyjadrujú tí, čo sa tvária, že to vlastne ani nepozerajú. Hm. My na Slovensku Vám Honzu Musila aj Zdenka Trošku, aj Járu Cimrmana závidíme,. Áno, troška iní, ako ostatní, ale dosť košatí. A ako mi tu tých 50 hodnotičov a la odpad vysvetlí sledovanosť vašich nebezpečných vzťahov takmer na hranici 2.000.000 rozumej dvoch miliónov ľudí, ktorých to bavilo? Mierne bezohľadné sa tu teraz päťdesiat hejterov ošíva a nadraďuje sa. Nič tým nezmeníte. Ten formát úvah a modelov situácií nahradil nefungujúce psychologické poradenské  zastúpenie v Čechách, a je zároveň taký obsiahly,  že si ho radi pozrú aj Slováci. Normálne sa to dá slušne pozrieť, nehanbite sa veci priznať.

Ted Lasso - Sbohem (2023) (epizoda)

premyslené zakončenie,ktoré sa ani inak zakončiť nemohlo. Ted Lasso, budeš nám veľmi chýbať.