Chirurgové (TV seriál)

Klinika Grace

USA, 2005, 220x43 min

Tim Suhrstedt

Danny Lux

Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, Sandra Oh, Justin Chambers, James Pickens Jr., Chandra Wilson, T.R. Knight, Katherine Heigl, Sara Ramirez, Eric Dane, Chyler Leigh, Kevin McKidd, Jessica Capshaw, Jesse Williams, Sarah Drew, Isaiah Washington, Kim Raver, Kate Walsh, Molly Kidder, Mark Saul, Brooke Smith, Scott Foley, Elizabeth Reaser, Jeffrey Dean Morgan, Mitch Pileggi, Loretta Devine, Chris O'Donnell, Christina Ricci, Peter MacNicol, Melissa George, Camilla Luddington, Kyle Chandler, Nora Zehetner, Haley Ramm, Kali Rocha, Tim Griffin, Noah Gray-Cabey, Rachael Taylor, Roxanne Hart, Alan Blumenfeld, Sendhil Ramamurthy, Jack Conley, Keith David, Valerie Cruz, Curtis Armstrong, Billy Mayo, Pat Healy, Justina Machado, Arlene Santana, Cress Williams, Lauren Stamile, Rockmond Dunbar, Dean Norris, Edward Herrmann, George Dzundza, Anna Maria Horsford, Paul Adelstein, Monica Keena, Taye Diggs, Seth Green, Shohreh Aghdashloo, David Haley, Liza Lapira, Matt Roth, Tessa Thompson, Mark Harelik, Aasha Davis, Rigo Sanchez, Ken Marino, Kathryn Joosten, Jason O'Mara, Brooke Nevin, Teddy Dunn, Cameron Watson, Anjul Nigam, Theo Rossi, Mare Winningham, Peter Paige, Kevin Rankin, Braeden Lemasters, Peter Birkenhead, Maggie Siff, Damon Standifer, Jason London, Bellamy Young, Merrin Dungey, James Immekus, Jurnee Smollett, Dee Wallace, Leisha Hailey, Meg Cionni, Derick Alexander, Omar Metwally, Becca Gardner, Clea DuVall, Russell Hornsby, Stephen Lee, Callum Blue, Karl T. Wright, Kathleen Rose Perkins, Madeline Zima, Ever Carradine, Stephanie March, Gloria Garayua, Patricia Harris-Smith, Kathy Baker, Bernadette Peters, Rowena King, Jillian Armenante, Martin Spanjers, Alexandra Holden, Embeth Davidtz, Jana Kramer, Hallee Hirsh, Lauren Tom, Todd Babcock, Emilee Wallace, Adair Tishler, John Allen Nelson, Eric Stoltz, Hector Elizondo, Brent Sexton, Tyrees Allen, Gary Carlos Cervantes, Lois Smith, Michael Rady, Jason Kravits, Matt Lanter, Grant Show, Regine Nehy, Mary McDonnell, Sterling Knight, Samantha Mathis, Judith Hoag, Kimberly Elise, Sydney Tamiia Poitier, Frances Fisher, Gale Harold, Marshall Allman, Kevin Rahm, Wendy Gazelle, Amy Brenneman, Laura Allen, Jim Parrack, Nicholas Gonzalez, Samantha Quan, T.J. Lowther, Sam Anderson, Rocky Carroll, B.K. Cannon, Catherine Dent, Zach Gilford, Margo Harshman, Ron Melendez, Taylor Nichols, Cynthia Stevenson, Kimberly Huie, Benjamin Ciaramello, Joseph Sikora, Chris Lowell, Janina Gavankar, Lee Garlington, David Bowe, Michaela Watkins, Erinn Hayes, Julia Ling, Blake Bashoff, Katherine LaNasa, Bryce Robinson, Mandy Moore, Isabella Hofmann, François Chau, Reni Santoni, Leslie Grossman, Rachel Boston, Enuka Okuma, Summer Glau, Tiffany Hines, Tommy Dewey, Albert Hall, Tim Rhoze, Demi Lovato, Jennifer Westfeldt, Tim Maculan, Christa B. Allen, Ben Shenkman, Jenny O'Hara, Wendy Davis, Tom Irwin, John M. Jackson, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Daniel J. Travanti, Mariette Hartley, Courtney Ford, Amy Sloan, Derek Webster, Aaron Perilo, Skyler Shaye, Sinqua Walls, Sarah Hagan, Nathan Halliday, Ann Cusack, Kathleen M. Darcy, Clare Carey, Kelvin Brown, Beverly Todd, Mason Cook, David Giuntoli, Mimi Kennedy, Amy Madigan, Joshua Malina, Ben Vereen, Jake McLaughlin, Matt Crabtree, Elise Robertson, Walter Perez, Rebecca Hazlewood, John Cothran Jr., Katie Lowes, Ken Barnett, Nia Vardalos, Debra Monk, Nate Mooney, Raphael Sbarge, Don McManus, James Gammon, Rance Howard, Rene Auberjonois, Mary Lynn Rajskub, James LeGros, Angela Paton, Michael Arden, John Billingsley, Caroline Williams, Holland Roden, Shelby Zemanek, Marcus Choi, Ralph Waite, Bridger Zadina, Thad Luckinbill, Michelle N. Carter, Edwin Hodge, Brittany Ishibashi, Darren Dupree Washington, Gregori J. Martin, George Coe, Ron Bottitta, Joelle Carter, Michael McGrady, James DuMont, Joseph Kell, Dennis Arndt, Matt Servitto, Sarah Lafleur, Sean Moran, Leslie Odom Jr., Sprague Grayden, Holley Fain, Jeff Perry, Danny Strong, Courtney Hope, Tina Holmes, Michael Boatman, David Clennon, Jes Macallan, Moon Unit Zappa, Debbie Allen, Diahann Carroll, Angela Goethals, Amanda Foreman, Tina Majorino, Saige Thompson, Amrapali Ambegaokar, Erika Gimpel, Kate Burton, Tsai Chin, Randee Heller, Chris McGarry, Derek Phillips, Pamela Roylance, Matthew Carey, Amy Aquino, Amber Stevens, Drew Powell, Charles Michael Davis, Lauren Bowles, Jesse Plemons, Jane Clark, Angelo Tiffe, Danielle Bisutti, Brent Jennings, Bruce A. Young, Tony Mirrcandani, Elizabeth Franz, Jerrika Hinton, Stephanie Faracy, Mekenna Melvin, Masam Holden, Molly Hagan, June Lockhart, Bubba Lewis, James Avery, Ed Lauter, Paola Andino, Amanda Leighton, Christian Clemenson, Justin Bruening, Marguerite Moreau, Dylan Minnette, Chuck Hittinger, Dominic Janes, Kimberley Datnow, Stephanie Maura Sanchez, Jerry Zatarain Jr., José Zúñiga, Rachel Brosnahan, Alison La Placa, Molly Schreiber, Brian George, Jonathan Dane, Donovan Leitch Jr., Jane Morris, Debra Mooney, Bre Blair, Jessy Hodges, Rick Worthy, Aubrey Peeples, Abbie Cobb, Austin Highsmith, JoAnna Rhambo, Hayden Shinger, Elizabeth Ho, Jeanette Brox, Brent Alan Henry, Chryssie Whitehead, Julie Wittner, Bernard White, Vanessa Marano, Nick Armstrong, Candice Patton, Alexis Carra, Andrea Savo, Alexia Pearl, Liv Hutchings, Mark Adair-Rios, Mary-Charles Jones, Max Burkholder, Kai Lennox, Clint Culp, Spencer Garrett, Laura Breckenridge, Jadin Gould, Alyssa Shafer, Todd Stashwick, Gina Gallego, Jocko Sims, Alanna Masterson, Tatum Pónce, Hayley McFarland, Noel Arthur, Ron Roggé, Gabriel Bateman, Enid Graham, Michelle Romano, Lili Mirojnick, Bonnie Bartlett, Eric Ladin, Mara Hall, Chelan Simmons, Armani Jackson, Kay Panabaker, Alexa Havins, Vedette Lim, Yvans Jourdain, Houston Rhines, Nicole DuPort, Zoe Boyle, Steven W. Bailey, Robert Baker, Tessa Ferrer, Liza Weil, Amy Price-Francis, Elizabeth Bond, Myndy Crist, Neve Campbell, Jennifer Aspen, Jillian Bach, Jean Louisa Kelly, Laya DeLeon Hayes, Perrey Reeves, Constance Zimmer, Nina Siemaszko, Danny Jacobs, Carol Ann Susi, Sydney Sweeney, Alan Fudge, Michael Buie, Jonathan Slavin, Monica Herman, Jaye Razor, Alyssa Preston, Maggie Gwin, Suzy Nakamura, Rebecca Field, Chase Kim, Emily Davenport, Stacy Edwards, Ping Wu, Gabriel Tigerman, Sarah Paulson, Michael Hyatt

Po skončení posledního dílu třetí série si dovolím tvrdit, že už jsem něco jako "odborník" na Greys Anatomy :) a dovolím si pár postřehů ..... Tenhle seriál je PŘEDEVŠÍM o vztazích a proto zhlédnutí jednoho, dvou dílů vytržených z kontextu může vyvolat zdání, že se jedná o tuctový seriál - nejedná ! Tolik dílů, schopných vyvolat ty nejkrásnější emoce jsem u žádného jiného seriálu nezažil. Ale musíte je vidět pěkně popořádku, protože vývoj postav a vztahů mezi nimi je tou největší devizou téhle každotýdenní drogy.... Zdejší srovnávání s ER a dalšími seriály z nemocničního prostředí bych vyřešil takhle ... Kdo chce vidět něco o záchraně života chytrostí a vzdělaností, pustí si Dr. House ... Kdo chce vidět doktory v každodenní akci za záchranu životů, pustí si ER nebo Chicago Hope ... Kdo se chce pobavit, pustí si Scrubs ... Kdo chce ale poznat, že i doktoři jsou lidi se starostmi podobnými těm, které prožíváme sami, pro toho je tenhle seriál ... Btw. tolik skvěle vybrané muziky v každém dílu také jen tak někde nenajdete .... Pro Geminiho - snad to nebylo příliš "hysterické" :)(1.6.2007)

Jedna z mých srdečních záležitostí (a stoprocentních závislostí) na poli seriálů. Je v něm úplně všechno... žádný další tuctový seriál z lékařského prostředí, tohle je hlavně o lidech, jejich životních radostech ale i strastech. Ani po tolika letech mě tahle doktorská parta ze Seattlu nepřestává dojímat i rozesmávat... a ty postavy a herci... zvolená hudba a písně... prostě nemám slov. A mé nejoblíbenější postavy? Cristina Yang (Sandra Oh) a od páté série Dr. Owen Hunt (Kevin McKidd). .......... 21.5.2010: Tak nám skončila 6. SÉRIE a pokud jsem někdy měla obavy, že jednoho dne prostě musí jít tento seriál kvalitativně dolů, dnes se rozhodně nevyplnily. Takovéhle úžasné zakončení série jsem nečekala ani v těch nejoptimističtějších snech. Jedním slovem nádhera! Pokles kvality se rozhodně zatím nekoná, a já pevně věřím, že další série bude opět dechberoucí. 7. SÉRIE: Pokud si někdo myslel, že finále šesté série bylo tím nejúžasnějším, co mohl seriál nabídnout, bude se asi hodně divit. Ono je to čím dál tím lepší, čím dál smutnější, ale zároveň realističtější. A já se rozhodně netajím tím, že jsem první dva díly sedmé série sledovala s otevřenou pusou a slzami v očích. A i když je fakt, že 7. série nejede v nějakém strhujícím tempu, stále mě to baví. Shondo, děkuji ti za tuhle krásnou a nepřekonatelnou seriálovou záležitost! / Výstižné komentáře: golfista, novoten, Jeanne, Antek, Zdeňka, Mahalik(21.9.2006)

Hysterické přesvědčování široké veřejnosti o kultovnosti něčeho, co za sebou nemá pořádně ani dvě sezóny (20.5.2007 - pokud se nepletu, tak k dnešku by měla emerika končit třetí), podle mě jenom svědčí o naprostém úpadku schopnosti téhle společnosti rozpoznávat skutečné hodnoty a také o víře jisté skupinky nabubřelých marketingových panáků ve vlastní schopnost oblbnout každého údernými slogany či jinými propagandistickými metodami, ačkoliv i tato schopnost spojující (byť poněkud pervezrním způsobem) ideologii s uměním byla devalvována na pouhou ekonomickou zkratku - udržet zájem dostatečně dlouho na to, aby se na věci vydělalo, a pak honem sem s další podobnou rychlokvaškou. Třeba několik následujících let ukáže, že jsem si pro podobný výlev vybral špatné místo. Ale zatím se věci mají tak, že jsem se opravdu usilovně snažil přijít na to, v čem je tenhle seriál originální, a kromě divných lidí v hlavních rolích a obtloustlého Chrise O'Donnella jsem na nic nepřišel. Navíc jsem se zapřisáhl, že pokud narazím na další seriál, kterým se proplétá osudová láska, vyzvrátím večeři. Klika, že dneska bylo tak vedro, že jsem neměl chuť:P Pokus oscilovat mezi patřičně dramatickou a akční podívanou z lékařského prostředí, romantickými zápletkami "ze života" a osobními stavy, filozofováním a etickými dilematy se občas katastrofálně vymyká kontrole a pak někdo otočí knoflíkem a ejhle, je tu vysoce kvalitní scéna schopná přimrazit diváka k obrazovce. Ale promiňte, seriál, který je především o vztazích, a nedá divákovi během dvou sérií prakticky žádné informace o hrdinech seriálu až do chvíle než se scénáristovi hodí do krámu jako spinpoint...výsledkem jsou postavy placaté jako současné třináctileté modelky. A podobně jako tyto zneužívané děti mě to opravdu nebere. A že by TOHLE mělo být lepší než Pohotovost je naprosto směšná myšlenka. Porazí Chicago Hope, to rozhodně:) 60% a nazdar. PS: Jak to, že i taková kočka jako Katherine Heigl tady vypadá divně? Je to snad trademark seriálu?:) PS2: golfista: ale kdeže;) subjektivitě rozumím, navíc tu kvalitně vybranou muziku skutečně nelze upřít.(20.5.2007)

Hravé songy, sympatičtí hrdinové, spousta lehounce černohumorných vtipů a velkých životních pravd jako z ženských časopisů - nic hlubokomyslného, ale osvěžení příjemné. 75% Zajímavé komentáře: Gemini, Jeanne, HoneyBunny, Mahalik, Aven(24.10.2006)

Seriál o tématu, který mě zas tak příliš nezaujal. Pokud máte rádi Pohotovost, Nemocnici Chicage Hope nebo seriály tomuto podobné tak si ho určitě zamilujete. Celkově je to zajímavý seriál, který nešetří ani humorem, ale jak byl rozjezd vcelku zajímavý tak později se seriál stará převážně o vztahy mezi mladými chirurgy a příběh trochu zpomalí. Parta (zelenáčů) chirurgů je velice dobrá a různorodá a všichni se snaží a je to velice znát na kvalitách seriálu. Pro americký kanál ABC je to věru výdělečné téma pro mě další seriál z nemocničního prostředí, který mě sice moc nezaujal, ale za to jsem se u něho chvilemi dobře pobavil (6/10)(31.10.2006)

Další seriál z lékařského prostředí tentokrát ze Seattlu, kde je v Grace Hospital na chirurgické stáži 5 čerstvých absolventů medicíny z Harwardu. Jejich životní trable, vzájemná profesní rivalita, osobní tajemství a hlavně ty problémy elévů „Já jsem lékař, ale nejsem lékař“ k tomu přísná šéfka Miranda „Spíte kdy se dá a kde se dá“. Seriál sice nemá strhující tempo „Pohotovosti“ ani ten svérázný humor, ale má tu správnou porci napětí, radosti a smutku, partu sympatických protagonistů a tu každodenní dávku nešikovnosti začátečníků. P.S. Doufám, že si nevypěstuji stejnou závislost jako na ER.(9.1.2006)

Snad tento serial nepojde do kytek rovnako ako E.R. A aj keby ano, zostane mi po nom par nezabudnutelnych momentov, ktore v ziadnom inom seriali nenajdete... A hudba? Hudba je siestou hviezdickou u tohto takmer dokonaleho serialu.(17.2.2007)

__Grey's Anatomy: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $62,214,359 //počet predaných kusov 3,043,154║ __Grey's Anatomy: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $122,165,842 //počet predaných kusov 2,962,558║ __Grey's Anatomy: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $28,397,385 //počet predaných kusov 767,205 ║ __Grey's Anatomy: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $15,166,608 //počet predaných kusov 410,324 ║ __Grey's Anatomy: kompletná 5.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $22,079,926 //počet predaných kusov 642,972 ║ __Grey's Anatomy: kompletná 6.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $12,258,142 //počet predaných kusov 311,832(18.1.2011)

Sleduji na TV Prima...(5.6.2008)

Další z nikdy nekončící řady seriálů z atraktivního prostředí nemocnic. Tento ze stáje stanice ABC se od ostatních odlišuje sympatickým soustředěním na jednotlivé charaktery a jejich vývoj spíše než-li na případy a operace samotné. To vše se špetkou dobře dávkovaného humoru. Schází tomu zběsilost prvních sérií Pohotovosti, ale naštěstí do kýčovitosti Chicago Hope to má také daleko. Neškodilo by trošku větší tempo jednotlivých dílů a ubrání některých telenovelových dějových linek (psáno na základě první série).(18.9.2006)

1. série - 100% - Jak mi Meredith s Derekem a lidi kolem nich ukázali, že i po libovolném množství zhlédnutých vztahových seriálů mě i tento může citově rozložit tak moc, že mi vlastní starosti budou na hodně dlouho naprosto jedno. A to byl všechno jen pouhopouhý opatrný začátek. 2. série - 100% - Pár vteřin jsem přemýšlel, že bych tentokrát nejvyšší hodnocení nenadělil, ale pak jsem si vzpomněl, co s druhou sezónou do seriálu přišlo a najednou jsem měl jasno. Více dějových linií na dlouhou trať, nové postavy i nejneočekávanější zápletky přinášejí tolik emocionálních prožitků, že se nejedna čistokrevná vztahovka bojí k Chirurgům byť jen opatrně vzhlédnout. Jediný zádrhel je pak v tom, že právě díky poutům, které se táhnou celým seriálem, jsou epizody, kde se "jenom" léčí a radí do života, najednou jiné a já se musím chtě nechtě začít shánět po Derekově typickém McDreamy pohledu. Alespoň po jednom, ať zase můžeme živit naději pro NĚ dva.. 3. série - 90% - Srovnávání se s minulostí a odvaha podívat se směrem k budoucnosti. Nové příběhy výrazně zpomalují v zaplétání nových vztahových a dějových linek a až překvapivě dlouho se soustředí na rozvíjení věcí minulých. To, co se stalo v samém závěru předchozí série sice stojí za důrazné přibrždění, ale aby se příběh zastavil i v košatění zápletky a jenom se probíral věcmi, co se už změnit nedají, je snad první a zatím i poslední scenáristické klopýtnutí, co stojí za připomenutí. Netrvá ale dlouho a jsme zpátky ve starých kolejích. Tentokrát ale nejde všechno dosud známou cestou. V Seattle Grace jsou teď nostalgie a silná melancholie častějšími hosty než dřív a nelze se tak ubránit předtuše, že šťastných konců nebude lehké se dobrat. A brilantní závěr třetího roku staví na hlavu názor, že Grey's Anatomy je přeci hlavně o Meredith. Finále si totiž nevynucuje pro hlavní postavu o nic víc prostoru než je nezbytně nutné a místo toho precizně dávkuje pozornost mezi jednotlivá dopointování pečlivě budovaných linií ostatních doktorů. 4. série - 100% - I bez dvou nemocničních stálic bravurní návrat do nejlepší formy, nové bolístky na duši, léčení těch starých a v neposlední řadě miláček Lexie jako obdivuhodná nová postava. A realistické pojetí vztahů, kde zklamání může trvat celou sérii, už je skoro samozřejmostí. Uznávám, že do scénářů viditelně zasáhla tehdejší stávka a například Alex nebo Lexie by v lepších podmínkách dostali ještě více prostoru, ale když vše dospěje do finále, nelze odolat. Dokonale vygradovaná katarze ukazuje přinejmenším to, že střípek naděje tam někde pořád ještě je. 5. série - 100% - Jestli čtvrtá série zamířila hluboko do smutných vod náladové vztahovky, pátá se tam ustálila tak nadobro, že cesta jinam už asi nepovede. Na odlehčující momenty je pořád dost času, ale ústřední dějová linka je od jistého bodu pro citlivějšího diváka pořádnou výzvou. Shonda Rhimes a spol. ze mě zkrátka umí ždímat emoce na ploše několika vteřin a ať už má divák nejraději Meredith, Dereka nebo Izzie, v téhle sezoně se jede bez sebemenšího přibrždění. Tím spíš, že se dočkáme nejotevřenějšího konce a nejen v jeho důsledku i nejlepší série. 6. série - 100% - V slzách začínáme, v slzách končíme. Ale mezitím držíme v rámci mezí překvapivý klid. V Seattlu je pořád dobře postaráno i o ty nejbizarnější či nejrozporuplnější pacienty a vztahové linky také dokážou pořádně pocuchat nervy, ale jinak se tempo výrazně zpomalilo. To ale v žádném případě nemyslím jako výtku, protože do nemocnice, kde by každých pár měsíců byla bomba nebo potopa, by lidé asi nepřicházeli zrovna s optimismem. Druhá věc už je pak ta, že Shonda tenhle "klid" postavila ve finále naprosto brutálním způsobem na hlavu a stvořila tak jedno z nejepičtějších dramatických finále, co jsem kdy viděl. Šestá série přinesla překvapivě dost nových postav, ukázala, že každý má v příběhu své místo a téměř ani slůvkem nenaznačila, kam se bude děj ubírat dál, což je po nějaké době nečekaná změna. Because it's time to start healing. 7. série - 100% - Jsou dospělí, ustálení, usazení a přesto pořád dělají chyby, za které by se nemusel stydět ani teenager v nejprudším hormonálním rozpuku. A za to je bezmezně miluju. Přestože jsou vztahy v téhle nemocnici stále občas pořádným ohňostrojem, jejich vývoj je servírován zase o něco dospělejším způsobem, kde náhlé návaly emocí snaživě ustupují racionálnímu myšlení. A ve chvíli, kdy mám pocit, že klidnější už atmosféra být nemůže, přijde muzikálový díl a ukáže mi, že i přes několikrát dosažený kvalitativní vrchol je stále kam stoupat. 8. série - 90% - Konec jedné éry. Lékařský program se chýlí ke konci, otevírají se nové možnosti a staré problémy je třeba uzavřít. Nebo ne? To, že shodou náhod nebylo jasné jak to, kdo bude v nemocnici pracovat i dál, tak to, kdo z herců prodlouží smlouvu, byla nechtěná metafora k nervóznímu fanouškovskému čekání. Kromě občasného oddychnutí (baseball nebo ladies night) se stále pokračuje v posmutnělém, životem zklamaném vyprávění, kde je každá životní radost vykoupena tragickou tečkou či pesimistickou vyhlídkou. Nevadí mi to, naopak, Grey's i po takové době bez problémů patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem kdy viděl. Jen si čím dál častěji přeju, aby skončil co nejkrásnějším happyendem. Snad protože některé problémy známe a světlejší vyhlídky potřebujeme úplně všichni. 9. série - 100% - Z čekání na finále s myšlenkou "snad se moc lidí nerozejde" se posledních pár let stalo spíš nervózní poposedávání s podtitulem "snad letos hlavních postav zemře o něco méně". Jenže čím silnější je strach, že se nezaměnitelná atmosféra nemocničních chodeb rozmělní ve vysokém počtu sérií, tím větší radost mám, že se tak dosud nestalo. Noví stážisté mi sice k srdci určitě nepřirostli všichni (zatímco Jo je úžasná, Shane otravuje, ať zrovna leze do zadku komukoli), ale jde o staré známé v nových polohách (Cristina snad nikdy nebyla takhle zajímavá), o další srdceryvné odchody a hlavně o tu nezničitelnou sílu jít dál. 10. série - 90% - I po dekádě propletených lásek, případů, osudů a zvratů se ta nejmilovanější lékařská parta motá v příbězích neuvěřitelně zralých a uvědomělých, nicméně neznamená to, že by v tomhle věku nedokázali udělat pořádnou botu. Nejlepší přátelé se bohužel mohou rozhádat do krve, klid ve vztazích hlavních postav aby divák pohledal a na profesní rovině teče do bot až překvapivě často. Když mi po několika dokonale nasázených otevřených koncích v epizodě před zimní pauzou tlouklo srdce zběsilou rychlostí ještě tak půl hodiny, pochopil jsem, že jestli někdy tuhle show přestanu mít rád, bude se mnou očividně něco strašně špatně. Nehledě na to, že některá loučení pořád působí jako poslední podání ruky někomu neskutečně blízkému.(15.6.2008)

Lamentovat nad sestupnou kvalitou jednotlivých zápletek, ale i zábavností celého seriálu, je již takové klišé, že si ho rád odpustím. Přimhouřím obě oči a s krásnými vzpomínkami se vrátím do dob, kdy Chirurgové byly tím nejlépe vyprofilovaným seriálem, co kdy světlo světa spatřil. Srdcovka, obvzláště první tři sezóny.(24.5.2010)

Zasvěcení do ctnostného chirurgického řemesla v rozumné míře, občas střídmý vtípek, častěji příval emocí všeho druhu a pokaždé řešení mezilidských vztahů... Romantika, něha, vášeň - zejména v prvních dvou sériích fungují Chirurgové jako výborné vztahové drama, později se jejich dynamika sice trochu zadrhne v kruzích (každý s každým, posuny sem a tam), ale dynamika vztahu Meredith a Dereka se dá prožívat pořád... V současné době, po 10 sériích, mohu říct, že nám zde vykvetl jeden z nejlepších seriálů vůbec a jistojistě po boku Six Feet Under nejlepší seriál o lidech a vztazích. Chirurgové mají vynikající postavy, komplexnost s jakou byl vykreslen Owen a vývin, jakým si prošel Alex jsou v seriálových kruzích takřka nevidané jevy. Chirurgové zpracovávají všechny stránky lidské nátury a probírají všemožné mezilidské situace. Je to neskutečně příjemné a mnohdy se to dokáže člověka dotknout. Kdo u seriálu nevydržel do konce, dělá velkou chybu, nebot přibližně s přechodem do 6. série ubývají emo momenty (odchod Izzie a George tomu jen prospěl) a postavy přestávají přelétávat mezi sebou jako parta pubertáků. 1.-5. série 9/10, 6.-10. série 10/10(3.2.2010)

• Dudek

Seriál, ve kterém dialogy šustí papírem, jednotlivé postavy jsou velmi nesympatické svou hloupostí a dějová rovina je jen ztěží akceptovatelná. Amatérsky zrežírované epizody se slabým příběhem trpí až příliš velkými kvalitativními rozptyly. Fakt, že párkrát se povedlo natočit opravdu velmi povedený díl je pouze výjimkou potvrzující pravidlo, neboť na jeden opravdu dobrý připadá alespoň deset příšerných.(25.10.2006)

V rámci seriálů, sitcomů a filmů z nemocničních prostředí (i když nikdy jsem nebyla fanoušek Pohotovosti, Chicago Hope a už vůbec ne žádné čeké Nemocnice) patří Chirurgové k těm nejzajímavějším typu MASH (ale pozor, jen místy ze začátku). Kromě podobných prvků s touto legendou se blíží populárním sériím ve stylu Ally McBeal, takže o osobní emoce, jiskření, napětí a osudovost není nouze, zatímco si scenáristé ušetřili citově vyděračské scény nad epizodními rolemi pacientů. Ostatně ti od třetí řady ustupují do pozadí a Chirurgové se blíží spíš sitcomům Přátelé, Sex ve městě... (ale pozor, jen do poloviny třetí řady). Někdy totiž převažuje humorná linie, jindy dramatická, v tom je seriál zcela jedinečný. Můžete ho srovnávat se všemi ostatními seriály, ale jako celek s žádným. Docela příjemné, hlavně díky hudbě, dialogům a skvěle zvoleným typům méně známých herců. Kéž by se tomu někdy přiblížily všechny ty nešťastné české seriály... Pozn.: o dvě série později vybudována závislost na Mer/Der, Addek/Addex a vůbec celé Grey´s Anatomy (má seriálová závislost od doby Ally McBeal a Buffy): 5 hvězdiček! ;-)(4.6.2007)

Drama to je a nejen za operačním stolem... ale tak nějak, svým způsobem, je mám ráda. Jsou hloupí, vznětliví, pošetilí, zamilovaní, trpící, uplakaní, krásní, oškliví, hodní, něžní, sprostí, tak asi proto.(29.4.2008)

Nechcem porovnávať Grey's Anatomy s ER alebo Chicago Hope... každý tento seriál má niečo do seba a závislá som nebola ani na jednom z nich. A aj dávku rezania, krvi, smrteľných chorôb a zázračných lekárov znesiem tak raz za týždeň... No v prípade tohto seriálu som si už počas prvého videného dielu našla obľúbené vedľajšie charaktery: erdegbaba Baileyová je skvelá ženská a plachý George je proste sympaťák. A keďže na Prime idú teraz Chirurgovia po Zúfalých manželkách, pozerávam ďalej. (2006)(31.10.2006)

• ripo

Nie že by som bol rasista, či xenofób, ale asi som predpojatý na zvláštny kórejský vizuál Sandry Oh .... Seriál, ktorý sa inšpiroval ER, či Chicago Hope, ale prepracovanosťou postáv zostal niekde na prvom poschodí seriálového paneláku ....(22.4.2007)

• Ainy

Nějakou náhodou jsem zhlédla pár dílů, ale zase další zbytečně zabitý čas něčím stupidním z atraktivního nemocničního prostředí. Nesnáším tyto seriály, nijak se to se skutečností neshoduje!(28.7.2012)

Chirurgové dělí příběh přesně mezi osobní a profesní životy lékařů. Seriál je to hlavně o lásce (opětované, neopětované i té zakázané), odpouštění, životě a smrti a o jakémsi hledání sebe sama. Hlavní hrdinové se plácají ve svých životech s nadhledem i humorem, i když někteří si několikrát sáhnou až na úplné dno. Každý díl ve mně vždy vyvolal nějaký pocit nebo mě něčím zaujal. K životním peripetiím lékařů z Grey's Anatomy navíc hraje perfektně vybraná a přesně padnoucí hudba. Nějaký ty chyby by se našly, i tak se ale na tenhle seriál vždy rád kouknu. Oblíbené postavy: Meredith Grey, Izzie Stevens, Miranda Bailey, Addison Montgomery, Mark Sloan, Lexie Grey a Denny Duquette.(23.12.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19