O koních a lidech (2013)

jsem milovník koní....a přesto se mě film líbil. to je opravdu drsný Island, tak jsem ho poznala. Obdivuji lidi, co tam žijí (škoda jen, že jsem neseděla na těch skvělých koních, snad příště). samozřejmě severský černý humor asi moc lidí nechápe.

Leviatan (2014)

vsadím se, že v Rusku ho moc nepromítají....

Já, Kajínek (2017) (seriál) odpad!

nevím proč by měl dostat takový člověk vůbec nějaký prostor... a co to je za blbost, že se z něho stal celospolečenský fenomén?

T2 Trainspotting (2017)

....nevím proč nad tím ohrnovat nos, ale dalo se očekávat, že po 20 letech je to spíš nostalgická jízda parním vláčkem

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

"Je to budoucnost, nebo je minulost?" nebo je to vše jen v hlavě a snech Coopra, Laury? vyplatilo se čekat 25 let i do finále nové řady. první díly sice celkem nezajímavé a zdlouhavé, pak se to temno stupňovalo a konec asi překvapil všechny ...pokud to vůbec byl konec. Lynch je asi nepřekonatelný a doufám, že bude další řada.

Stalker (1979)

i když se odvíjí zdánlivě zdlouhavě a ve výtvarně koncipovaných obrazech, má toto filozofické dílo zvláštní atmosféru a člověka nutí přemýšlet nad jeho významy (proto není pro každého). Je tam množství asociací, metafor - co by jednotlivé výjevy vlastně mohly označovat, k čemu odkazovat..... nádherná myšlenka: "Vždyť to, čemu oni říkají vášeň, není ve skutečnosti duševní energie, ale jenom tření mezi jejich dušemi a vnějším světem. A hlavně, kéž uvěří sami v sebe, kéž jsou bezmocní jako malé děti, protože slabost je velká věc, a síla je ničím. Když se člověk narodí, je slabý a pružný, když umírá, je tvrdý a necitlivý. Když strom roste, je jemný a vláčný, a když umírá, je suchý a tvrdý. Tvrdost a síla jsou společníky smrti. Pružnost a slabost jsou projevem svěžesti bytí. Protože to, co ztvrdlo, nezvítězí."