Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Obi-Wan zničil ľavú stranu masky. Ahsoka zničila pravú stranu masky. Iba Luke bol schopný úplne demaskovať Vadera a priviesť Anakina späť... Moja obľúbená časť - "I am what remains" a "Goodbye Darth"

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Brutálna Juhokórejská vyvražďovačka Squid Game, ktorá trhá divácke rekordy.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Citeľne chýbala prítomnosť klasického záporáka. Otec hlavných hrdinov je totiž komplexnejším charakterom, než sa na prvý pohľad môže zdať. Zďaleka nepôsobí tak hrozivo, ako by muž v jeho postavení mal a taktiež po tisíc rokoch bojov a vyhratých súbojov bol, skôr len slabý odvar bojovníka akým by mal byť. (Tipek tisícky rokov bojoval a nakoniec ho zničí drak za 3s, ktorého zasiahne šíp od ženskej ktorá nikdy nastrieľala z luku... úplne klišé) Nie som si teda istí, či sa tvorcovia viac prikláňali k jeho osobnosti, ako k postave lídra teroristickej a vraždiacej skupiny alebo ako k otcovi, ktorý nezvláda výchovu svojich detí po smrti ich matky. Asi chceli tak trochu z oboch smerov, no a výsledok sa tragicky nepodaril.  Ďalším, menším záporákom je menej známy komiksový jednoruký-žoldnier nazývaný "Rumún", ktorý v celom filme prehovorí desať slov a neoplýva absolútne žiadnou charizmou, skôr vždy na scéne pôsobil komicky, ako strašne... Takže áno, výraznejší záporák by snímke vo veľkom pomohol. Samotný príbeh o tom, ako sa súrodenci odcudzili a ako sa o nich otec dostatočne nestaral, je celkom klišé, jeho podanie sa bude zdať ako nudné, či nedotiahnuté, miestami až primitívne trápne. Pri mega trápnych bojových scénach s drakom som kolaboval a odpočítaval posledné minúty konca. // Na rozdiel od komiksov to vo filme bude Shang-Chiho otec a čo je zaujímavé, postavu s týmto menom sme v MCU už mali. Mandarin je vedúci teroristickej organizácie Ten Rings, ktorú sme prvýkrát videli vo filme Iron Man. Táto organizácia zajala Tonyho Starka a dopomohla mu k tomu, že mal v hrudi reaktor. // Prstene Boli vytvorené rasou zvanou Makluans, ktorých tiež volali vesmírne draky. Keďže sa ich pár nudilo na ich domovskej planéte Kakaranthara, rozhodli sa cestovať a skúmať vesmír. Jeden z nich, Axonn-Karr, sa dostal až na Zem do Číny a bol zranený domorodými obyvateľmi. Úplne ho zabil až Mandarin, ktorý ho objavil spolu s jeho loďou a prsteňmi. Prstene si potom Mandarin vzal. Každý prsteň obsahoval dušu nejakého legendárneho vesmírneho bojovníka. Mandarin získal ich silu a naučil sa s nimi bojovať. Každý prsteň mal v komiksoch vlastné meno, prezývku a schopnosť.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Neskutočný seriál, nechápem ako je možné, že som ho celé tie roky prehliadal. Heisenberg ako drogová legenda v okuliaroch a povestným klobúkom. Perfektne premyslený príbeh a zápletka plná zvratov, náhody a šťastia. Napätie až do poslednej minúty. "I Did it for Me" . Fantastický záverečný song Baby Blue, od skupiny Badfinger, z albumu Straight Up z roku 1971, kde Pete Ham napísal túto vynikajúcu pieseň. Bol som rád, keď ho použili pri poslednej scéne Breaking Bad, pretože dala piesni a kapele nový život.                                                            //Spoiler: Z psychologického hladiska sa mi páčilo (nečakane), ako nakoniec Walt priznal, že to nerobil pre rodinu ale pre seba... Nakoniec, či Walt prežil, je oficiálne uvedené až v El Camino.

WandaVision (2021) (seriál) odpad!

Zdá sa mi to ako nieže zlý, ale ten najhorší sen... Totálny odpad bez hlavy a päty. Suché, nezábavné, 99,9% trápne s prechodom až do hlúpeho deja... 0%

Libertas (2020)

Dokument spracovaný na úrovni, ktorý pre crypto nováčika otvára uplne nový svet, dimenzie a nekonečné hranice technológií. Zaujímavý názor a pohľad ľudí nie len z crypto SK&CZ scény a tiež začiatky a boj so štátnou mocou, zastaviť a obmedziť tento kolos a "nový" svet. Osobne by som pridal trochu hlbšie vysvetlenie problematiky a pár detailov ohľadne fungovania Blockchain technológie, miningu a aj tú druhú stranu mince, kde začiatky neboli ľahké pre mnohých z nás... Celkový dojem hodnotím, ako veľmi pozitívny a 5* som nedal len z dôvodu "trochu zámerne" skrytej reklamy pár firiem.

Kalašnikov (2020)

Prekvapivo veľmi slušný počin. Miestami je scenár trochu deravý a pri dialógoch niečo chýba. Príbeh, ma ale vtiahol a je snahou zmapovať život a ukázať nástrahy nevzdelaného Sovietskeho človeka, ktorý musel čeliť a odolávať problémom počas vojny, odporom svojich nadriadeným a systému, až napokon svojou ťažkou prácou a hlavne nezlomnou mysľou a povahou dokázal, že je možné sa vyrovnať (resp. aj poraziť) špičku vtedajších Sovietskych zbraňových konštruktérov...

Naše planeta (2019) (seriál)

David Attenborough a jeho komentár, je miestami až dych berúci a musím skonštatovať, že ma to dostalo. Nádherné zábery v UHD rozlíšení s podporou Dolby Vision budia neuveriteľný zážitok a pridávajú na autenticite daného dokumentu. Zámerom, z môjho pohľadu bolo oboznámiť verejnosť a diváka s problémom znečisťovania a nenásilnou cestou v podobe následného dopadu na prírodu im ukázať a hlavne vysvetliť z inej stránky zákon akcie a reakcie.

Banda (2019) (seriál)

Pre mňa ako fanúšika Marvel, DC... bol tento počin, niečím novým, iným. Oproti komiksu je to stále slabý odvar, ale stále surovo a chladno ukazuje reálnu tvár (mimo kamier) super hrdinov a ich odvrátenú, zvrátenú a temnú stránku osobností. Miestami sú niektoré príbehové situácie až neuveriteľne trápne a fanatizovaný ľud ich, nechápe a nevie odlíšiť dobre od zlého a že pôsobia ako úplne klišé a manipulujú fanatizovanú verejnosť s ľahkosťou, presne akou si autor prial... Celkový dojem hodnotím ako veľkolepý.

K jezeru (2019) (seriál)

Odporúčam pozerať v originálnom jazyku (Rusky), anglický dabing a hlavne preklad je miestami až odpudivý a neprispieva vôbec na autentickosti. Celkovo, spracovanie a príbehová línia trpí a celkový dojem je pre mňa nesympatický. Príbehu vôbec neprispieva vnútorný boj medzi bývalou a terajšou manželkou, ktorý je až neznesiteľný a pateticky hlúpy. Celkovo ma príbeh vôbec nevtiahol, aj keď námet predostrel skoro neobmedzené možnosti.