Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Adamíra, Dočolomanský, Kostka skvělí a Jiří Cízler k zulíbání. Prostě fabrika.

Umučení Krista (2004)

Shrňme si historická fakta. Mezi roky 29 až 36 n.l. byl pro rouhání popraven jeden z desítek potulných proroků Ješua ha-Nocri vulgo Ježíš Nazaretský. Ješua byl nemanželské dítě. Aby se tento fakt ututlal vymyslela církev takzvané neposkvrněné početí panny Marie matky Ježíše Krista Duchem Svatým. Podobně vysvětlovalo v minulosti těhotenství mnoho dívek před interupční komisí. Bible - Nový zákon se skládá ze 4 kanonických evangelií. Evangelium (dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše. Mimo kanonických evangelií existují i apokryfní evangelia, která jsou v zásadním rozporu s kanonickými. Evangelia vznikla zhruba 100 let po údajném úmrtí Ježíše. Autoři evangelií se nikdy s Ježíšem nesetkali. Evangelia nejsou záznamem historické události, ale přibásněnou (vymyšlenou) ideologickou legendou. Ježíš nemá nic společného s křesťanskou církví. Křesťanskou církev uměle vytvořil farizej a pronásledovatel křesťanů Pavel z Tarsu, který se aktivně účastnil ukamenování křesťanského mučedníka Štěpána. Ježíš byl židovského vyznání a ve svých kázání hovoří o židovském bohu JAHVE. Proto je pikantní když Mel Gibson je antisemita a vynadal dopravním policistům, kteří ho v Hollywoodu legitimovali do špinavých žiďáků. Myšlenka sebeobětování Ježíše a slib věčné blaženosti je ideologický výmysl. Boha nikdy nikdo neviděl mimo těžkých pacientů uzavřených oddělení psychiatrických léčeben. Rovněž posmrtný život vzorných věřících nebyl nikým dokázán. To je pouze bianco příslib pro poslušné ovečky. Mel Gibson je skvělý herec a současně, jako mnoho Američanů, fanatický křesťan což se nevylučuje. Čím více život Ježíše popsaný v Bibli plave na vodě, tím více je třeba kolem jeho osoby vytvářet působivé divadlo. Vždyť to divadlo živí statisíce kněží v zlatem krumplovaných ornátech obklopených statisíci ministranty s papežem v čele. V tomto kontextu je třeba chápat tento film.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Marek Najbrt válí. Výživné video. Je tam všechno.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

"Lidské samičky zbožňují filmy ve kterých umírá nejlépe hrdinka a nejlépe pomalu. Naopak samečci dávají přednost filmům ve kterých zemřou ve vteřině davy." Nemá chybu.

Mlčení jehňátek (1991)

Film mě trochu zklamal. Četl jsem knihu první. Excelentní výkony Hopkinse a Fosterové. Hopkins si to vyloženě užíval. Fosterová byla vybrána dobře.

Vrtěti psem (1997)

Jak ututlat aféru Clinton Levwinská.