• Thriller

Promlčeno (2022) odpad!

Nechtěná komedie. "Jde z tebe strach, brácho, zamlčím radši skoro všechno." "Hmm, zamlč úplně všechno." Takhle vypadá český thriller. Doporučuju příště šetřit papírem a nejdřív něco nakoukat. Třeba to pak bude aspoň trochu autentické a nebude to vypadat jak svědomitě nacvičené představení školní besídky. Tohle fakt bolelo, pane Drtikol. A ty jdi do prdele, Sedláčku.

Růžička (2010)

Moc děkuju panu grafomanovi majky19, že se tak krásně rozepsal a vyzradil celou pointu filmu. Vždycky potěší si něco takového bez upozornění na spoilery přečíst.

Jak jsem se zamilovala do gangstera (2022)

Mnohonásobně lepší než opěvované Jak jsem se stal gangsterem. Technicky vzato další óda na násilí a charismatické báječné lidičky, ale natočená tak stylově, s ironií a nadsázkou, že mi to bylo za chvíli jedno a dobře jsem se bavil. Jenom ty tři hodiny se ke konci už malinko táhly — spíš jako želva, než tygr. Dokonale pasující hudba.

Šantaram (2022) (seriál)

Hrozně špatně napsaná, natahovaná limonáda s idiotskými dialogy a místy až směšnými zápletkami jak z indické telenovely. Měl jsem si určitě nejdřív přečíst knížku, ale je mi líto, po tomhle už se mi do ní nechce.

Chempion mira (2021) odpad!

Co se Rusákům nedá upřít jsou naprosto skvělí herci, ale zbytek je maximálně tendenční, angažovaná, politická CCCP blitka, jen propašovaná do dnešní doby. Karpov je vlastně charakter a hrdina, ok. A 2,5 h, jako vážně? Zřejmě pocit, že to je opus stejně zábavný jako třeba Pán prstenů. Ne, není a to mám šachy rád. Jako hru, sport, ne politický nástroj.

Sneengle (2021) (seriál)

Hodnocení vypadalo slilbně, ale dostal jsem hodně slabé televizní drama. Nedotažené dialogy a nablblé, zpomalené uvažování a chování postav. Nízký rozpočet z toho přímo čiší — pokud ve Švédsku potřebují na filmování umělý sníh, tak není něco v pořádku. Jednu hvězdičku pro plastického chirurga Josefin Asplund.

Barbaři (2020) (seriál) odpad!

Telenovela parazitující na Vikinzích apod. Pokusil jsem se o dva díly, ale neúspěšně.

Krev a zlato (2023) odpad!

Uff, tak tahle tv inscenace bolela, hlavně že si to hrálo na začátek z filmu Kapitán (2017), což je, entschuldigen, úplně jiná liga a jiný sport. Není to ani parodie, ani akční film, není to vůbec vtipné (pokud nejste fanda komedií z DDR), je to jen debilní a evidentně drahé. FIlm kvalitou připomíná seriál Slunečná, proto asi ta cedule na začátku. Srovnání s Sisu na místě, úplně stejná ubohost. Scheiße jak Schweine, auf vídrzén.

Superpozice (2023)

Zajímavý jen nápad, film mi ale vůbec nesedl svým zpracováním. Maximálně odtažitá režie, stejně chladná jako vzájemné vztahy všech postav na mě působila spíš otravně, než znepokojivě. Náměsíčné, nelogické chování postav a retardovaný synek mě vyloženě iritovaly. Za mě ne.

Noc 12. (2022)

Mysteriózní, nervydrásající psychodrama s brutální vraždou na úrovni Policie Modrava, nebo To je vražda, napsala. Nevadil by mi ani laciný televizní vizuál, nebo už klasicky ujeté "artově francouzské" dialogy, kdyby to nebyla taková nudná, nevtahující, uspávací kravina bez špetky napětí, pouze s dobrými herci. Podobný film: Zodiac. V obou je nějaká vražda a nějací policisté.