• Romantický

Arsen Lupin - zloděj gentleman (2004)

keď som sa prvý raz odhodlala pozrieť si tento film, išla som do toho bez akéhokoľvek očakávania zábavy. skôr som sa obávala, že to bude hrozná blbosť. a ona to možno aj blbosť je. no asi mám divný vkus, ale mňa osobne tento film baví pozerať. áno, baví pozerať, pretože si ho pustím minimálne raz-dvakrát za rok ako fajn pozadie k nejakej činnosti, a popritom sa nechám vždy znovu poblázniť rozkošným arsénom lupinom. romain duris je jeden z mojich obľúbených hercov a myslím, že je to práve jeho zásluha, že sa k tomuto titulu rada vraciam. napriek tomu, že to nie je filmový počin, ktorý by sa zapísal do histórie svojou duchaplnosťou, vtipom alebo myšlienkou, vo chvíľach, keď nehľadám nič intelektuálne, rada si pozriem práve zlodeja gentlemana. arséne lupin je skutočne šarmantná postava. a niektoré tie jeho kúsky podľa mňa nemajú chybu.

Z očí do očí (2005)

pre mňa bol tento film príjemným zážitkom, musím však súhlasiť s niektorými predošlými komentármi. stotožňujem sa s nimi najmä v názore, že postavy v tomto filme sa miestami chovajú iracionálne a vzťah hlavného hrdinu k pygmejom je slabo rozvinutý. páčila sa mi však ústredná myšlienka a v konečnom dôsledku som rada, že som týmto filmom strávila dnešné popoludnie. pekné exteriéry a britskí herci. hviezdicka navyse.

Sex a Lucía (2001)

nadherny film s krasnou hudbou. ked som na to sla pred rokmi do kina, cakala som vselico, no vonkoncom nie ten hrejivy pocit, s ktorym som z kina odchadzala. okrem toho mam slabost pre spanielske filmy. takze plny pocet hviezdiciek a DVDcko doma.

Přestupný rok (2010)

Osobne považujem tento film za veľmi milú romantickú komédiu, napriek tomu, že scenár má isté slabiny a hlavný protagonista mi príde trošku nemastný-neslaný. no Amy Adams a dej situovaný do skvelého írskeho prostredia - to sú pre mňa dôvody, pre ktoré film vnímam takmer nekriticky, kedze pre oboje mam slabost. ako oddychovku, ked treba docerpat do zivota trochu romantiky, vrelo odporucam

Hook (1991)

nakolko mam na tento film z detstva prekrasne spomienky, hodnotim plnym poctom hviezdiciek. zrejme je to trochu skresleny nazor, no aj dnes, ked nahodou na Hooka natrafim v TV, s radostou si ho pozriem. vyborna atmosfera, sympaticki herci a super hudba. vyborny film nielen na vianoce