Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Originální to sice moc není, ale zábavné, vtipné ano. Za mě doporučuju

Sidonia no kiši - Daikjú wakusei sen'eki (2015) (série)

Úctyhodné pokračování první série. Sice má oproti první sérii trochu pomalejší tempo a je více zaměřená na vztahy postav, než na boj s Gaunou jako takovou, ale to anime jen prospělo. Těším se na třetí serii!

Sidonia no kiši (2014) (seriál)

Není o čem debatovat, tak kvalitní zpracování sci-fi anime jsem dlouho neviděl, příběh vyšperkován do posledního detailu, kdy hltáte jeden díl za druhým. Jediné malé mínus jsem měl zpočátku nad CGI zpracováním, ale v závěru jsem byl nakonec rád, serialu to prostě sedí. A po zhlednutí zakončujícího dílu? EPIC

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Evidentně cíleno na teen skupinu, což se odráží i ve všech ohledech serialu. Předlohu neznám, ani mě nezajímá, i tak musim říct, že některý věci jsou v serialu moc přehnaný. Na efektech, prostředí a celkovém wow efektu se tu evidentně nešetří, ale herecké obsazení je dle meho nazoru až katastrofální. Spíš se mi to zdá jako přehlídka supermodelek a supermodelů, kteří si hrají na herce a těžce jim to nejde. To zasazení do postapo mi taktéž moc nevoní a vynáší spoustu otázek.

Gate: Džieitai kanoči nite, kaku tatakaeri (2015) (seriál)

Z velice nenápadného, velice nápaditým. Sám musím po zhlédnutí uznat, že i přes prvotní obavy, jak tohle vlastně může fungovat, jsem byl nakonec překvapen že to funguje. Postavení japonské armády ve fantasy světě, proti mečům a magii jasně ukazuje kdo je pán bojiště, navíc děj také není k zahození.

Bubuki Buranki - Season 1 (2016) (série)

Škoda. Začátek vypadal opravdu slibně a hned po druhé epizodě se z toho stala kinder story ala Digimon. Anime je evidentně cilene na věkovou skupinu dětí do deseti let, navíc děj je hned po druhé epizodě naprosto zamotaný a šílený. Dialogy skáčou od jednoho k druhého, že nemáte ani ponětí, proč vlastně ta postava mluví zrovna o tomhle.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Dle meho nazoru už vyšlo dostatek dílů na to, aby sem si mohl udělat celkový obrázek. Myslím, že se tenhle Prequel k Fairy Tail hodně povedl. Zaměření na jiné postavy a úzké spojení s děním v Anime celé serii jen prospívá a vytrhuje seriál z věčného stereotypu. Zároveň nám tvůrci dají možnost zjistit jaké byly ve skutečnosti počátky. Za mě na výbornou.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Už z Pilota šlo vidět, že po filmovém spojení světů si CW šláplo do vod, které mají pevně v rukách. Poprvé vidíme kvalitní spojení serialových světů, kdy se seriál snad udrží a i zaplatí. Ono celkově z tohohle seriálu vidíte, že se tvůrci snaží z každé dolarové investice vymáčknout co největší zážitek pro diváka. Obecně se nebojím říct, že na seriolový počin, má víc než výborné efekty na úrovni filmů. Arthur Darvill jako timemister hodně odkazuje na svojí předchozí pozici v Doctor Who (Ono obecné vyobrazení Time Masters hodně připomíná ty z Doctor Who, což naopak vítám), což divákovi vykouzlí úsměv. Co se týká složení celé bandy, jsem rád že to není jen banda hipíků za lidská práva, ale že v ní figurují postavy jako Snart.

Dimension W (2016) (seriál)

Už při zhlédnutí prvních epizod se konečně v Anime rýsuje něco originálního s velkým potenciálem. Při zhlédnutí prvních dílů jsem byl stejně nadšený, jako když jsem poprvé objevil Ghost in the Shell. Není to přehnaně přefuturizované, ani se serial nebojí experimentovat. Cílení na starší publikum je zde hodně cítit, což se odráží i ve vysoké kvalitě.

Expanze (2015) (seriál)

Po zhlédnutí půlky série myslím že mohu hodnotit. Expanse celkem ujde. Od jiných SyFy projektů se jedná konečně o serial, který si jde vlastní cestou, vícero příběhových linek taky není na škodu. Snad to skončí rozumně.