Dárce (2014)

Píše se rok 2166 a probouzíte se z cryo spánku v Evropské Unii. Společnost se vyvinula natolik, že offended speciální vločky, transformovaní power rangers a captains nohates absolutně dojebali veškerou kulturu. Jediným řešením bylo si vlastně naordinovat korektní vločky, díky kterým se všichni chovají stejně vypatlaně jako absolventi gender studies v roce 2022. Svět je dobrý a jediná zděšením křicící bytost jste vy, za což vás politicky ukorektní zásahem raketou Javelin. Aby toho nebylo málo, existují zde stále ti vševědoucí chytráci, kteří mají jako jediní Multipass na emoce a můžou si vlastně dělat co chtějí, třeba jako účelně zavraždit díte protože váží jen o pár gramů míň než protějšek. Průser nastává ve chvíli, kdy jeden z těhle Vyvolených daruje emoce v rámci studentského pobytu puberťákovi, jehož první emoce se projeví samosebou v kalhotech a ono volání divočiny tak Džonáše zavede za šťávou, ke které ho to táhne asi stejně jako Syriského imigranta na Německý sociální systém dávek. Džonáš tak svou kalhotovou emocí započne pád dokonalého systému Evropské Unie, který vyvrcholí v útěk do zlé konzervativní České Republiky, kde jsou lidé ještě normální.

Edens Zero (2021) (seriál)

"Brý den, já jsem ta kozatá šťáva z OnlyFans a dneska bych vám chtěla ukázat svoji číču... tu chlupatou... tu živou modrou vy prasata a jmenuje se Happy! Ale když dáte patnáct doláčů..." To je tak když skoro 14 let živíte skvělý svět s úžasnými charaktery ve Fairy Tail a absolutně nemáte tušení co dělat až to jednou utnete. Edens Zero tak působí jako nějaká alternativní realita kde cech Fairy Tail není vlastně Fairy Tail i když tu poletují skoro stejné charaktery. Ona vesmírnočáryfuk jízda je vlastně pokračováním toho co znáte a vadit vám to nebude hlavně v případě, kdy vás někdo vezme cihlou po ksichtě a vy zapomenete že jste nějaký Fairy Tail viděli.

Vysloužilci (2022)

Osudy třech veteránů první celosvětově známé české speciální jednotky v hodinovém dokumentu nejsou tentokrát o oné neslavné politické machinaci, kdy si jedna guma potřebovala pohonit honďoura tím, že zruší v té době nejlíp fungující útvar. Ne, tentokrát tu máme dokument o životech trojice veteránů, která se ocitla v nelehkých situacích po odchodu "do civilu" a musela se vyrovnat s problémy, které se s tím pojí. I přes některé ty životní přešlapy a grotestkní situace, se pořád jedna o message o tom že i ten zlej voják co je támhle někde v prdelákově je normální táta od rodiny a něčí syn.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Tak tohle bude veselý. Když neberu v potaz skvělého McGregora v podání Obi-Wana, tak už jen takový přešlap jako zabití grandinquisitora boří pojítky s kánonickým Rebels. Evidentně si to tu půjde opět vlastní cestou.

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Pakliže nás druhá série LD&R naprosto urazila a znechutila natolik, že jsme pantoflí Netflixu vyhrožovali, tak třetí série opět vše napravila. Devět naprosto skvělých, ujetých či zajímavých dílů konečně naskočilo zpět do vlaku mířícího tím správným směrem a my jsme se dočkali toho co máme rádi. Hodnotit opět celek jako takový je nesmysl, nicméně kvalita se stále drží více nahoře.

Halo (2022) (seriál)

Brý den, já jsem prosím ten nasraný Leprikón z American Gods a díky tomu že nám vyjebali se serošem, tak vám dojebu i tenhle, protože prostě proto. Halo je průser a bohužel velký jak samotný ty vymodlený prstence. I přesto že nejsem fanoušek celé téhle XBOXové frančízy, tak nějaké povědomí o světě mám, který rozhodně nevypadá a nefunguje tak jak nám bylo zde představeno. Místo toho střílení emzáků tu máme tři dějový linky, kdy jedna koncem první série působí totálně zbytečně, druhá vypadá jak trapná Twilight story a třetí je taková politická meh. To je takový problém ukázat story o 4 macho borcích co střílej emzáky a na pozadí řeší něco málo o svým originu? Pakliže chtěl Paramount vytvořit nějaký velký svět Halo, který by při životě držel jako mrtvolu Ivety Bartošové, tak se mu těžce nepovedlo. Dávám dva emzáky z pěti.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Čáryfuk a mnohoscénaristické šílenství. Filmy mají překvapovat, ale ne v tom špatném. Uvést do role záporáka postavu po vlastní minisérii, kde evidentně došlo k opětovnému přerodu k dobru je tak trochu fail sám o sobě a působí to na diváka trochu dojmem jakože "nemůžeme najít nikoho originálního, tak tam švihneme zase tohle". Ubránit se tak trochu obecnému zklamání je tu tak trochu nadlidský výkon i přes tu plejádu skvělých cameo postav, kterým evidentně nebyl dopřán větší prostor.

Moon Knight (2022) (seriál)

Exotický výlet od MarvelTours do Egypta za doprovodu Oscara Isaaca a jeho tří imaginárních kámošů. Skoro je to škoda, že je Moon Knight jednorázovkou, protože tu máme po dlouhé době originální námět a svět, který není jen o spandexových trenclích a čáryfucích. Samotný příběh o rozpolcené osobnosti hlavního hrdina je zpočátku naprosto nudnou a nezajímavou snůškou keců celou první polovinu, avšak v té druhé vše začne správně gradovat a divák zjistí, že ta story o bipolární (nebo tri?) poruše je celkem cool. Pakliže jsme někdy chtěli novodobou Válku Titánů, pak nám ji Moon Knight v odlehčené verzi dodal.

Death Note (2017)

To si to takhle jako kvalitní študák 'murický střední školy čumíte po buchtách a najednou vám do ksichtu spadne slepenej sešit ve stavu těžce jetýho pornočásaku z devadesátek. Co hůř, při otevření jaksi zjistíte, že si tenhle zápisníček vedla buď Markéta jeřábnice nebo Tonda Honimír a důvod proč tento arch zázraku obsahuje všechna jména snad ani znát nechcete. Pokud by jste si navíc mysleli že nemůže být hůř, tak tenhle mastnej kus hadru má i svýho emogotickýho stalkera, pro nějž je tento deníček genetického materiálu životním středobodem. Tak se nebojte a napište do tohohle deníčku lásek jméno svý vysněný péčkohvězdy a se zděšením sledujte jak se následující den objeví v telce jako přefetlá hromádka kostí.