Pryč od pece (2013)

Tradične skvelý Christian Bale ťahá film vyššie, ako by si možno zaslúžil. Výborne zahrali aj ďalšie herecké esá ako Affleck , Dafoe a hlavne Harrelson. Po hereckej stránke je to naozaj mňamka. Dĺžka filmu vôbec neprekáža, réžia je na dosť dobrej úrovni. Atmosféra funguje. Kamera taktiež dobrá. Čakal som, že sa budem trocha nudiť, ale práve naopak. 80%

Beowulf (1999)

Sci-fi mám rád , ale toto je iba obyčajná béčková zlátanina so slabým dejom, ešte slabšími hercami, otravnou hudbou a príšernými trikmi. Zrejme by sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Film sa nedá doporučiť žiadnej skupine ľudí. 30%

Dovolená za trest (2014)

Oveľa väčšia zábava ako som pôvodne očakával. Film rýchlo odsýpa, je zábavný, dokonca ani Sandler nie je otravný. Terry Crews je už možno prehnaným , ale vlastne vtipným spestrením celkovo zábavného filmu. Za posledné roky zrejme najlepšia sandlerovka. 75%

Riddick: Blindsided (2013)

Trocha zbytočný medzipríbeh o Riddickovi, ale som rád za každý príspevok z riddickovského vesmíru. Dieselov hlas je na nezaplatenie.

Tetra Vaal (2004)

Filmík nám veľa toho nestihol povedať, ale ako Blomkampov debut je to obstojné, pekné zábery , realistické stvárnenie a zaujímavé lokácie. Je to výborná inšpirácia k neskoršiemu filmu Chappie.

Gremlins 2 (1990)

Uletenejšie, šialenejšie, ale slabšie ako jednotka. Opäť vtipné scény s potvorkami. Kopec WTF momentov ako napr. lietajúci gremlin, štetka gremlin, gremlin pozerajúci Ramba 2, Hulk Hogan ?, Christopher Lee ?? Samozrejme dej slabý ako v jednotke. Logiku netreba hľadať. Gremlini sú rovnako umelý a gumový a nemotorný ako v prvej časti. Je to taká milá blbostička na jedno poobedie, treba na chvíľu vypnúť a dá sa to skvelo užiť. 70%

Gremlini (1984)

Trocha uletený film, ale v dobrom slova zmysle. Podarená hororová komédia podobne ako skvelý Critters. Všetko je vrcholne pritiahnuté za vlasy, takže netreba si nad ničím lámať hlavu. Je to predsa fantasy. Potvorky sú hrôzostrašné, ale svojím chovaním až moc vtipné. Výborné sú scénky z kuchyne a scéna v kine. Chvíľami zdĺhavé, no dá sa to prežiť. 75%

Život mé sestry (2013)

Originálna a podmanivá dráma, ktorá je mierne odľahčená, no nie práve humorom, ale skôr ľahkou romantikou. Dobre sa na to pozerá. Je to celkom milý a sympatický film. Môžem ho doporučiť, ale nie najnáročnejším divákom. Život mojej sestry (Pretty One) je skvelá výplň jedného pohodového večera. Prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu. 70%

Touch of Evil (2011)

Síce bez zmyslu, ale na druhej strane s veľkými hollywoodskymi osobnosťami. Scény s Bradom Pittom a Rooney Mara si zapamätám.