Beowulf (2007)

Fantasy vždy poteší, nie je tomu inak ani teraz. Zaujímavý film, so zaujímavým vizuánlnym spracovaním. Animácia je dosť dobrá, je sa na čo pozerať od prvej až po poslednú minútu. Je to skvelá zábava aj keď trocha popcornová, no film nenudí, herci sú pekne animovaní a akčné scény sú fascinujúce. Drak je super, také niečo mi tu chýbalo. Beowulf nie je dokonalé dielo, chýba tu väčšia prepracovanosť deja alebo myšlienky a možno ešte nejaká zaujímavejšia postava by neuškodila. Dá sa povedať, že Beowulf naplnil moje očakávania a myslím, že 3* je málo. 75%

Něco jako láska (2005)

Pekný romantický film s doprovodom jemného humoru. Trocha naivný dej, ktorý sa chvíľami vlečie, no do konca nebolo isté ako to dopadne. Kutcher je dobrý zabávač aj keď tu moc toho nepredviedol. Je to taký americký štandard. 65%

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Slabší diel po super prvom a druhom dieli, no stále slušná zábava. Nestráca na zaujímavosti, svižnosti, akcii, efektoch. Herci - klasika, no hlavne, že je Spock živý a zdravý. Veľmi sa teším na ďalšie pokračovania. 75%

Když Burian prášil (1940)

No celkom milá komédia, dej je celkom dobrý aj keď je trocha divne podaný. Nový a Burian sú celkom dobrí herci. Sem tam som sa zasmial aj keď toho smiechu bolo len tak na utvrdenie žánru komédia. Nevidím v tom nič zázračné alebo pamätné. Na tú dobu celkom dobrý film, no musím byť trocha kritický, sú to lepšie 3*. 65%

Past na žraloka (2006)

Pasca na žraloka nie je ani zďaleka taká vykrádačka známejších filmov aj keď istá podobnosť tu je. Animácia tiež nie je až taká hrozná aj keď chvíľami pôsobí moc lacno, no zopár záberov je graficky dosť dobrých. Dej je dosť obyčajný, pre decká ako stvorený. Vtipy sa sem tam nejaké vyskytnú, no je to nič moc. Pre deti je to určite výborná vec, pre dospelých je to už horšie sústo. Nedá sa povedať, že tu nič nefunguje, ladí spolu všetko pomerne dobre. Je to slabší animák, no nie je to katastrofa, je to niekde medzi 2 a 3*. Pre menších určite viac. 45%

Malá černá skříňka (2004)

Jeden zo slabších amerických romantických komédií s dobrým obsadením. Nie je to zle natočené, herecky si to drží štandard, kamera pekná, dej veľmi nenudí aj keď... Film mi príde trocha zbytočný a tuctový. Mne film nedal nič, len mi preletel cez hlavu a zmysli. 45%

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Spolu s Ainsleym asi najlepšia relácia o varení. Je to svižné, trošku zábavné a kecy sú podané zaujimavo. Jamie Oliver je šikovný a moderovanie spolu s varením mu fakt ide aj keď niekedy pôsobí ako keby nad tým všetkým strašne slintal, teda tým svojim suslavým rozprávaním. 80%

Trávníkář 2: Odvrácená strana vesmíru (1996)

Dlho som nevidel takúto zlátaninu blbostí. Trávnikar 2 nemal vznikať. Je plný nezmyslov, blbých nápadov, slabých efektov a herci sú príšerní. Réžia je hlboko pod priemerom, kamera ja strašná. Akčné scény sú shitné. So scenárom sa veru moc chlapci nepárali. Je to absolútne zbytočné pokračovanie pomerne kvalitnej a originálnej jednotky. Trapas a takmer nestrávitelná nuda. 20%

Trávníkář (1992)

Nadpriemerné sci-fi so zaujímavým námetom a originálnymi nápadmi. Film pôsobí dosť béčkovito hlavne kôli slabším efektom, ktoré mohli byť na rok 1992 (čo je tesne pred Jurským parkom) o niečo lepšie. Herecky je to priemerné, Brosnan tiež nevyniká. Môžu byť aj 4*, nikomu neberiem. 70%

Asterix v Británii (1986)

O máličko lepšia a zábavnejšia časť ako Prekvapenie pre cézara, no plné hodnotenie ani z ďaleka nehrozí. Je to vtipné, milé, pekne nakreslené a postavy sú znovu fajn. Dobrá rozprávka pre deti a čiastočne aj pre dospelých. 75%