Pád do tmy 2 (2009)

O poznanie slabšie ako 1 ( veľké mínus skoro pre všetky pokračovanie úspešných hororov). Čo bolo fajn , bolo celkové rýchle naviazanie na koniec jednotky, čo prinieslo deju trochu iný nádych. Avšak aj tu pokračujú nezodpovedané otázky, ktoré nikto nevysvetlil čo je škoda- také "uzavretie kruhu" by tomu dodalo istú pochmúrnu atmosféru. 50%

Pád do tmy (2005)

Síce sa tu vyskytujú poväčšinou generické ženské postavy( česť výnimkám) je tento horor dosť dobrý. Pamätám si, že keď som ho videla 1x, bola som úplne očarená prostredím jaskyne a zakomponovaním úplne bežných strachov( úzke priestory,atď..) do deja. Začiatok sa trošku vlečie, ale akonáhle sa dostaneme hlbšie do jaskyne , začína tá pravá zábava. Možno by ešte pomohlo, keby niektoré konflikty neboli tak umelo vyvolané čo vyústilo do dosť mätúceho konania postáv. Inak ale chválim, 75%

Muž odnikud (2010)

Námet, ktorý som videla snáď 100x - záchranná akcia pre unesené dieťa/ženu/psa/hocičo čo sa dá zachrániť. I napriek tomu má ale tento film neskutočne potešil , a i napriek dlhšej montáži som sa ani raz nepozrela na hodinky , že ako sa dlho sa to bude tiahnuť. Čím viac pozerám tieto Korejske filmy, tým viac si uvedomujem, že ich filmy sa niečím trochu líšia od klasických hollywoodských filmoch - neviem to presne pomenovať , ale hrozne ma to baví. Postavy boli skvele vykreslené, žiadne prehnané omáčky a hranie na city - proste krutá realita ( aspoň pri niektorých). 85%

Rec 2 (2009)

Pre mňa osobne slabšie ako 1, čo sa odrazilo na mojom hodnotení- síce som chvíľu uvažovala nad 4 hviezdičkami, ale nakoniec som si to rozmyslela. I napriek tomu, je to stále celkom slušný kúsok v tomto žánri.

Karanténa (2008)

Absolútna kopia španielskeho REC - tým pádom ničím zaujímavé pre človeka , ktorý ako prvé videl španielsku verziu. A i tí , ktorí najprv videli túto verziu a potom sa odhodlali na tú lepšiu verziu , musia uznať, že sa kopia nechytá na originál. Slabé.

REC (2007)

Výborný horor, ,ktorý ma od začiatku do konca svoju atmosféru, kde súcítite s postavami a aj vás reálne zaujíma , čo sa s nimi stane. Chválim.

Babadook (2014)

Hrozné deko,hrozná matka- podľa mňa veľmi slabý horor, ktorý ma akurát tak celý čas hrozne štval jeho neúplnosťou a príšernou hlúposťou. 30%

Les sebevrahů (2016)

po pozretí mi napadá iba jedna myšlienka- čo to bola ? žiadna pointa, žiadne vysvetlenie, nehovoriac o nevýslovne hlúpom konaní jednotlivých postáv, ktorá bolo neskutočne otravné. Natalie Dormer je podľa mňa hrozne slabá herečka, a toto zahrala extra mizerne - to má iba jednu emóciu v tej tvári abo čo ? Hrozné, hrozné, celý námet ktorý sa dal tak skvelo využiť pustili dole kanálom, aj so všetkými červíkmi v rukách, nezmyselnej smrti toho chudáka, úplne idiockom konaní postavy, ktorá vrieskala, bila sa a o 3 sekundy na to sa dala zachrániť svojim "únoscom". Prie sa to všetkej logike, tento film vo mne vyvolal iba hnev na postavy a ich konanie. Hrozné, pomalé, nuda, bez skutočného hororového prvku. 10%

Inkarnace (2016)

Ako to začalo zaujímavo, tak rýchlo to skĺzlo do absolútneho nudného filmu, bez všetkej pointy. Nebolo to absolútne strašidelné, tento námet som videla v najmenej 15 filmoch ( čo by nebolo nič zlé ) - ale je to dookola to isté, nikto tomu nepridá žiaden prvok prekvapenia. Navyše predstavitelia, ktorí samozrejme mali veľmi tragické backstory , ale aj tak nikoho nezaujímali. Veľmi slabé aj na tento žáner. 15%

Ouija: Zrození zla (2016)

Nuda,nuda, nuda - miestami až komické scény. Dookola to isté, nelogické konanie každej jednej postavy, absolútne šialené decko, ktoré reaguje na dané udalosti veľmi zvláštne ( no keby som ako decko videla niečo cez nejakú hru, tak veselo sa teda netvárim). Veľmi zlé. 20 %