Forrest Gump (1994)

Hola guys! =´) Hm,...vážně, jak to řádně okomentovat? Pan Zemeckis tvořil, Pan Hanks žil, z Lady Wright nemohu popadnout dech, ... Sally Field - amazing! - chtěla bych mít tisíce slov, ale mám hlavně tisíce pocitů - otevřené oči dokořán, vše dává smysl a chtěla bych si jít zaběhat!!!! Toto mistrovské dílo jsem viděla již alespoň dvacetkrát. A, i když to není jediné, co mohu říct, řeknu: Jestli se po shlédnutí nějakého filmu chcete cítit naživu, běžte s Forrestem!!! =´) ... pro mě - životní filmová spřízněná duše. "That´s my boat!" =´)

Půlnoc v Paříži (2011)

Hola Guys! =´) Woody Allen pro mě hostí jedno z míst mnou nejuznávanějších scénáristů i režisérů. Jakkoli by i toto mohlo být záminkou pro těch pět hvězd, není. Víte, ta atmosféra Francie 20tých let se do mě nasála a já nechtěla, zuby, nehty na rukou, nechtěla!, aby hudba přestala hrát, aby Owen přestal být tak Allenovský - dokonce i v pohybech, všimli jste si!? -, aby mě ten pokojný pocit, že se děje něco stylového, plného života, umění, tvoření toho nezapomenutelného, kdy přestalo. Nepřestalo. A pro to těch pět hvězd. Totálně inspirující! - mám chuť sednout na první vlak z Brna do Paříže a napsat knihu, pít víno a vidět, jak vše je na dosah ruky.... Za to dík, mistře! "But You don´t want to hear this..." "Yes, I do!!!" A neustále.