Nařčení (2012)

Hola Guys! =´) snímku Compliance a důvodům, proč se na něj podívat přihrávají tři věci, dle mých pocitů: 1. nejjednodušší důvod - atmosféra vzrůstá hutně a i když se pak ptáte, jak je možné něco takového brát jako vážnou věc a vést se příkazy notně zvláštního policisty, přesto sledujete dění na plátně se zatajeným dechem, definitivně prvních 45 minut!, a k tomu podkladově hraje stejně vtíravá a stejně atmosférická hudba. 2. Dreama Walker jako děvče vystavené psychickému i sexuálnímu znásilnění je tak uvěřitelná a všichni herci jsou bravurní! Provozní FastFoodu - Ann Dowd - a její nezaměnitelné role - to je páni herečka! A i ten, co jsem si myslela, že by mohl nadělat největší škody na mladé Becky, mě nakonec přikoval do sedadla! 3. A právě ten rozkol - udělala bych to? Nebo ne? Nechala bych se zmanipulovat? A proč zrovna takhle?...něco na tom je, když tady čtu komentáře, že jsme možná vyčůránci a nikdy bychom se, Češi, do něčeho takového nenechali zatáhnout, no, my bychom totiž možná ani nezvedli telefon, že!? ...tak se na to podívejte! A očekávejte všechno! ;) "...we have to find the money, do you understand?..."

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Hola Guys! =´) dobře, dobře - když se na to podívám jako na akční film, hodnotím třemi hvězdami - za honičku v písečné bouři a nesmrtelnost každého agenta na plátně! - když se na to podívám očima, co se na Mission koukaly včera, pak dávám jednu hvězdu, protože to mělo všechno, ale NIC nebylo dotáhnuto do konce či vysvětlené...jako by Bird uletěl, jen tak... :) Takže - akční jízda! Good for you! Ale jinak?...nic moc. "Tys ji prostě vykopla!!!" "Bylo to instinktivní!"

Odpolední láska (1957)

Hola Guys! =´) Chci to napsat jednoduše - mě prostě fascinuje, že v době, kdy pojmy jako "láska na první pohled", "láska", "vášeň pro druhého", "tanec" mají jiný význam, než kdysi mívali, zní skrz Love in the Afternoon tón, který je všechny spojuje, ale nenechává je na půl cesty vhledem k dnešní době, ale plně je využije a dá na odiv a křičí do světa a vše je v tomto díle jaksi výraznější a hrany ostřejší a vtip a kuráž doopravdová a jak to fouká, dává to sílu! To se mi moc líbilo! =´) "Dear mistr Flannagan, předkládám seznam mých nápadníků pro ověření...číslo 1.: Kanadský hokejista; číslo 2.: import-export; číslo 3.: Holandský alkoholik; číslo 4.: španělský toreador; číslo 5.: německý obchodník; číslo 6.: šofér německého obchodníka; číslo 7-10.: účastníci cyklistické výpravy;..." (pozn.: čísla jsem zpřeházela a vymyslela, omlouvám se. ;) ale stejně! - bylo jich 19! :D)

True Love (2012) (seriál)

Hola Guys! =´) Stejně jako HELLSTRUCK jsem viděla díl s Kayou a mám i podobný názor na délku jednoho dílu, emoce byly popsány, intimní povaha citu mezi hrdinkami, rozhodnutí a city - vše podáno tak ladně a empaticky, ale nebylo dost místa na to, aby vykvetly - v tom délka jednoho dílu omezuje. Jinak se ale o kvalitě herectví, ani nápadu na seriál nedá pochybovat. Jako experiment dobré! (tím myslím - já jsem experimentovala :))

2:37 (2006)

Hola Guys! =´) Poselství filmu mi prvně nebylo jasné, ale jak jsem si ještě jednou pustila rozhovory se studenty, dokumentární pojetí bylo brilantně zvoleno!, došlo mi to. A vyděsilo. Lidé okolo nás pro nás mají tak nezměrný význam, dopad jejich existence je tolik významný, že je životně nutné mít neustále oči a srdce otevřené. A to je jeden důvod, proč stojí za to si 2:37 pustit - motivace! Nesmírně oceňuji herecký výkon Teresy Palmer, nečekala jsem jej! A hudební podklad! - to je druhý důvod! - mnoho věcí jsem čekala, ale závěrečná scéna a odhalení celého poselství, mi vyrazilo dech! "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else."

S tebou a bez tebe (2001)

Hola Guys! =´) ...pro mě ten film má až moc významů, abych jej komentovala či hodnotila jinak. Prostě to musíte vidět a pak pochopit a pak hodnotit! :) "What would I do without You!?"

Atentát v Ambassadoru (2006)

Hola Guys! =´) Hm, to ano!, bylo to dobré! - ale pro mě tam "něco" chybělo...ne, nebylo to v herectví - všichni svoje role zvládli bravurně a ta záplava herců, byl to krásný herecký koncert! ...ne, nebylo to v režii, protože ta měla zajímavý podtón od začátku až do konce a střídání archivních záběrů (na to jsem byla zvědavá, jak to zvládnou) s filmovými bylo vkusně a šikovně vymodelováno. Mimochodem - soundtrack vynikající!!! (tam za pět hvězd!). Jen bych si asi přála, aby příběh nebyl rozlámán na tolik někdy nezajímavých částí a spíš se soustředil na pár hlavních postav a dal jim hloubku, abych v tom závěru trochu jinak než rozumově pochopila, co to pro ně všechno a všechny znamenalo. - Rána to byla velká, to všichni víme...škoda, že tady to vyloženě neroztříštilo dveře, okna a všechno nešlo pryč!!!... - ráda bych citovala něco z filmu, ale nebudu - pusťte si film a čekejte na konečný projev senátora...bylo to prosté a mocné a stále s velkou řvavostí platné! A ten bych tu mohla citovat celý.

Třináctá komnata (2004)

Hola Guys! =´) Radši do té chatrče neměli lézt! Nikdo z nich! Ale vy tam vlezte, bez váhání! - Vyprávění je to pomalé o jednou rychlém spádu událostí, které utvoří svět, v němž nikdo neměl žít. Svět bez oceánu, město na konci světa, svět, kde jedno velké tajemství ukryté mezi zaprášenými knihami a stránkami atlasu v překrásné přírodě Nového Zélandu vede Paula po cestách, na kterých se práší tak, že se nedá dýchat, alespoň než vše smyje vlahý a poklidně poetický a smířlivý déšť. - soundtrack vynikající!, Matthew McFadyen je výborný (nese na svých bedrech celý příběh. A cítila jsem, že se on neláme podle atmosféry, ale atmosféra se láme a obtáčí okolo něho.)! - válím se uprostřed té osudné chatrče na zemi v prachu, čtu si knížky, nasávám atmosféru, poslouchám muziku a čekám, jestli ji objeví někdo další, abychom si mohli povídat...bylo to zatraceně dobré. "Es nuestro secreto!" "I'd rather be a no-one somewhere, than a someone nowhere."

Ideální manžel (1999)

Hola Guys! =´) A tak je 21:48 a já jsem dostala od filmu vše, co jenom od "movie picture" potřebuji! Ať vítr fouká! =´) V tuto chvíli nemohu napsat nic jiného. Fantazie!!! "(Každá věta...) + I love You!!!")

Surfařka (2011)

Hola Guys! =´) Když já tyhle filmy podle skutečných událostí nasáklé neskutečnou sílou a dávkou energie a láskou k životu miluji! - a když tam mám Helen Hunt a pro mě poprvé skutečně skvěle hrajícího pana Quaida a tu mladou herečku slečnu Robb, která mě svým výkonem skutečně vzala do příběhu, do života!? Navíc skvělý soundtrack, napětí a malé vibrace bouřících se vln lidství pod tím vším. Vln, které umí vycítit jen část lidského osazenstva Země, natož na ně nasednout. No,...bylo to báječné!=´) "I don´t need easy, I just need possible!" "I´m gonna surf again, that´s it!"