Druhá míza (2015)

"Kráčím na slepo a hledám jasný cíl... Nedívej se zpět, nedívej se zpět, nedívej se dolů..." >Životňáky< mám rád a tenhle se opravdu povedl. Můj milovanej Al chytil druhej dech, nechyběl humor, nechyběly slzy, nechyběla moudrost, nechyběla ta dobrá umanutost, nechyběla pointa... Je čas dělat dobré věci...

Já, Earl a holka na umření (2015)

Jsem trochu rozpačitej, po těch pár zhlédnutejch filmech o umírání mě tenhle za srdce zrovna nechytil, i když hloupej nebyl, ale...

Za hranici (2014)

Takovej "normální mexickej" příběh bez zbytečnýho patosu, dobře odmakanej i natočenej - u mě za 3,5 hvězdy. Viděno v rámci Season Challenge Tour.

Sedmero krkavců (2015)

Česká Boženka Němcová + pěkné slovenské exteriéry = good československá pohádka.

Love (2015)

Poměrně odvážný autorský i herecký počin - velmi naturalistická tělesná a duševní anatomie lásky z pohledu rozpadlého vztahu (osobním asociacím jsem se neubránil) - 3D promítání mi přišlo trochu zbytečné. Viděno v rámci Festivalu francouzského filmu v Lucerně.

Milí lidé (2010)

Krásná severská romantika tak, jak jí mám rád :o)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Prolínání časů a různých stáří hlavního hrdiny trochu komplikovalo sledování, ale jinak slušně odvedená práce - děj mě vtáhl. Za 3,5 hvězdy. Viděno v rámci Season Challenge Tour.

Cesta za vítězstvím (2006)

Druhý sportovní film za dva dny a tento o poznání lepší, návazně "42".

Bojovník (2015)

Kdyby tam nebyl ten box, mohl to být celkem hezkej film - u mě za 3,5 hvězdy. Viděno v rámci Season Challenge Tour.