Korunní princ (2015) (TV film)

Vtipně a svěže urobená pohádka ;o)

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Slaďoučký filmík o tom, kterak nešťastný aufcajdr nakonec ke štěstí přišel a zrzavá kráska si všimla jeho dobrých lidských vlastností. Vtipně glosováno gagy a literárním příběhem psího hrdiny:o)

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Tenisová parodie na jeden z nejoblíbenějších a penězi přetékajících sportů, jak má být - něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami...

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Slušně odvedený špionážní film, zápletka nikterak nová, výkony herců na dobré úrovni.

Osm hrozných (2015)

Jak na Nový rok tak po celý rok - úžasný gurmánský zážitek. Skvělý a opět krvavý Tarantino, opět antirasistické téma. Tentokrát mi ani ty dvě a půl hodiny nevadily - děj až kriminálně napínavý. Název mi evokuje anti - Sedm statečných:o) Bez diskusí za pět hvězd a všem milovníkům Quentina vřele doporučuji.

Spectre (2015)

Ako si prislabé, proti Skyfall...

Dánská dívka (2015)

Hluboký a láskyplný film o malíři - transsexuálovi (a jeho manželce), který jako první podstoupil operativní změnu pohlaví, které nakonec podlehl. Lyrika příběhu i snímaného obrazu.

Století Miroslava Zikmunda (2014)

Něco tomu dokumentu chybělo - hloubka? lyrika? - nevím... Pouze z úcty k Miloslavu Zikmundovi dávám čtyři hvězdy.

Suburra (2015)

Výborně natočený "mafiánský" film o projektu čachrování s římskými pozemky. Propletené osudy, které vesměs končí v krvi na dlažbě věčného města.