Hyubnyeo : kalui kieok (2015)

Mistrně postavené psychologické drama lásky a nenávisti. Paradox boje o moc a lásky až za hrob je popsán na starém příběhu tří přátel, Tří mečů a má epilog v okamžiku, kdy dcera zabijí své rodiče, původně zrádce Tří mečů. Ke všemu je k pomstě vychována svou matkou. Korejcům tleskám až skoro za zenový příběh. "Nejlepší věci přicházejí pomalu, aniž by to člověk věděl." "To co ti způsobuje největší bolest, tě oslabuje, zbav se toho"

Pan (2015)

Útěk ze světa reálného sirotčince do snového světa boje za lepší svět průměrně povedený. Viděno v rámci Season Challenge Tour

Pohádka pohádek (2015)

Nezvolil jsem na Vánoce nejlépe - tuhle slátaninu nesouvisejících osudů a morbidních masakrů vidět znovu nechci.

Líza, liščí víla (2015)

Nu zpočátku mi to připadalo jako krákorovina nejhoršího stylu, ale pak si mě to vzalo, a s úsměvem na rtech jsem proplul "liščí kletbou". Lehkost, humor, poezie, netradiční styl i vyprávění. Řadím k romantickému art.

Totem vlka (2015)

Před lety jsem četl knihu Totem vlka, podle které byl film natočen - už tehdy mě zasáhla moudrost starého Mongola předávaná z generace na generaci, aniž by museli provádět rozsáhlé ekologické studie. Všechno má v přírodě své místo a snímek věrně knihu kopíroval, až na ten happy závěr vypuštění vlka na svobodu. Obrazově úchvatné, příběhem prosté...

Everest (2015)

Extrémní ale krásná krajina, extrémní výkony, extrémní smrt. Stojí za to vidět.

Straight Outta Compton (2015)

Jak rapery a rap jako "odrůdu" hudby nemusím, tak tenhle příběh mě celkem vzal - autentický, prožitkový, točený bez příkras.

Slow West (2015)

Smutné melodrama s rádoby šťastným koncem... Tarantino dovede naservírovat houf mrtvol s větší grácií a legrací. Za tři a půl hvězdy.

Fontána (2006)

Poetický obraz věčné a nenaplnitelné lidské touhy po věčném životě a zdraví. Viděno v rámci Season Challenge Tour.

The DUFF (2015)

Klasickej příběh klasický Popelky, zábavnej no :o)