Krvavý příliv (1995)

Príbeh slabší, no mal aj svoje svetlé stránky a trochu napätia by sa tu tiež našlo. Samozrejme, všetko vo filme závisí na jednom človeku s morálnymi zásadami, a k tomu ešte jedno pokazené rádio. Sranda je, že aj jeho protivník v názorovom dueli na vojenské právo (Gene Hackman) mal rovnako dobré morálne zásady. Takže tu vyslovene ide iba o to, kto je komu viac sympatickejší. A pochopiteľne, rádio sa opraví v poslednej sekunde, takže huráááá. Lepší priemer. 65/100

V pasti (2020)

Uznávam, nebolo to žiadne terno, no bolo to aspoň intenzívne, dynamické a väčšinu času aj napínavé. Aj mne liezla na nervy tá blondína, hlavne zo začiatku, kedy mi v hlave nie raz skrsol vtip o blondínkach, no postupom času sa to zlepšilo. A tá príroda okolo a kamera... paráda. Koniec mohol byť ale trošku lepšie doriešený, moc veľký skok na mňa z podmorskej jaskyne do vrtuľníka. Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100

Krev andělů (1998)

Výborná Polly Walker a zaujímavo vykreslená atmosféra nástupu fašizmu k moci v predvojnovom Španielsku. To je ale asi tak celé, čo ma upútalo. Samotný príbeh ma moc nezaujal, ani romantická linka. Možno to bolo tými dialógmi, ktoré mi nemali čo povedať - nudné a šedivé. Ani záver ma moc nenadchol. Tiež by pomohli scénky, ktoré by v dramatickej rodine trochu vyčnievali nad priemer. Len priemer. 60/100

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Taká kombinácia komédie a snílkovskej rodinnej drámy, kde sa na niektoré rodinné problémy nazerá detskou optikou. A to bolo práve to najzaujímavejšie. Ostatné súčasti dejovej linky až tak moc nezaujali. No páčilo sa mi aj to prostredie škótskej vysočiny, takže lepší priemer. 65/100

Camp Cold Brook (2018)

Keby ústredný motív scenára okolo tej čarodejnice nebol taký jalový, mohla z toho byť celkom zaujímavá záležitosť. Samozrejme, ak by sa pridalo na atmosfére a hororových prvkoch. To bu-bu-bu tu bolo vážne veľmi slabé. Taká ducharina pre začiatočníkov povedal by som. Podpriemer. 40/100

Pardon, nezastihli jsme vás (2019)

To je tá dnešná sociálna spravodlivosť. Niekto dostane všetko zadarmo a ešte aj peniaze do vrecka, a niekto ďalší má problém sa uživiť, a to aj napriek tomu, že pracuje pre zdieračskú firmu 16 hodín denne. Hlavne, že sme politicky korektní. Výborne sa na to pozerá, no svojim spôsobom to človeku otvorí nožík vo vrecku. Slušný nadpriemer. 80/100

Defending Jacob (2020) (seriál)

Jedno jediné slovo ma napadá v súvislosti s týmto seriálom, a síce - neistota. Tá začala už od prvých minút, kde si divák musí klásť stále tú istú otázku: spravil to, alebo nie? A tak stále dokola. Aj samotné vyšetrovanie prípadu malo čo ponúknuť, pričom pekne postupne začali vychádzať najavo rôzne skryté tajomstvá, samozrejme hlavne tie toho hlavného podozrivého. Záver by sa mi viac páčil, keby som si už tam nemusel klásť tú otázku, a nie, že tu divák zostane ďalej v neistote. Je to vlastne pat, a to u tohto typu seriálov či filmov nemám rád. Silný nadpriemer. 85/100

Last Christmas (2019)

S týmito romantickými komédiami už je problém. Je ich strašne veľa a väčšinou je všetko na jedno brdo. Odlišujú sa iba hercami a dejovou linkou, ktorá však ide podľa osvedčenej šablóny. Tento prípad je však iný. Nielenže tu hrá perfektná Emilia Clarke, ktorá svojej postave dokázala vdýchnuť svoj jedinečný šarm a takú milú rozkošnosť, no i príbeh je trochu iný. Bolo vidno, že sa snažil prísť s niečím iným, v tomto kontexte sa niesol napríklad aj záver. Také horkosladké, tak akurát. Lepší priemer. 65/100

Tvůj syn (2018)

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že niektoré situácie okolo hlavnej postavy už prekročili únosnú mieru okatosti dramatického nátlaku na diváka, no i napriek tomu sa na to pozeralo výborne. Myslím, že to má na svedomí hlavne to civilné vyznenie a pomerne ľahké vcítenie sa do hlavnej postavy. Nadpriemer. 75/100

Game of Death (2017)

Taká zábavná krvavá jednohubka. Nepozerá sa na to zle, hlavne snímok neomrzí, pretože aj pomerne rýchlo skončí. Škoda, že tie mordy neboli trochu pestrejšie, celé sa to obmedzilo vlastne iba na "cákanie" krvi, výbuchy hlavy a streľbu. Ale na tú hodinku postačujúce. Priemer. 60/100