Relikvie (2020)

Páčil sa mi jedine motív toho "domu v dome", ale to je asi tak všetko. Žiadny mysteriózny základ a ani normálny príbeh sa tu nekonajú. A nakoniec sa z toho vyvlečie nejaký mimozemšťan či čo. Totálna nechápačka a hlavne zbytočnosť. A to som si myslel, že z toho bude niečo na spôsob Horsehead (2014). Hororové prvky nemá zmysel rozoberať. Omyl. 40/100

Milý Frankie (2004)

Nečakane príjemný a pohodový rodinný film. Navyše rozumne emotívne ladený, nič prehnané. Tiež oceňujem, že sa príbeh dokázal vyvarovať ošúchaného romantického klišé. No a samozrejme, hrá tu Emily Mortimer, ktorej to tu veľmi pristalo. Silný nadpriemer. 85/100

Neznámá bitva (2019)

Kto má rád čistokrvné vojnové filmy s hektolitrami krvi a tonami použitej munície, tak prosím, máte možnosť.... je tu Ržev. Napríklad tá prvá scéna bola úplne brutálna, šokujúca. Škoda, že sa to vojnové šialenstvo nedokázalo dostatočne napojiť na dramatickú rovinu v ponímaní nejakého vojaka, či vojakov. Vlastne ku nikomu si tu nezískate nijak zvlášť vrelý vzťah. To je ale asi tak všetko to menej pozitívne. A páčil sa mi aj záverečný doslov pána titulkára, bolo to presne tak... S krajcom chleba v ranci, otepom slamy na spanie, zbraňou, s politrukami a odchytávacími oddielmi NKVD za chrbtom a predsa ruský vojak dokázal oslobodiť polovicu Európy. A to si zasluhuje hlbokú úctu a rešpekt nehladiac na dnešnú politiku. Stálo to nemalé obete. Slušný nadpriemer. 80/100

Into the Badlands (2015) (seriál)

No tak toto bol nárez, prvé dve série boli absolútne geniálne. Je tu snáď všetko, čo treba na špičkový post apo film či seriál. Perfektne vymyslené prostredie s akoby feudálnymi pánmi (aj keď ten systém mohol byť ešte prepracovanejší), vynikajúci herci, celková špina a bieda, hektolitre krvi.... no a to hlavné.... vynikajúca bojová choreografia a verte, o akciu tu veru nie je núdza. Nie som síce fanúšikom wuxia, ale tu sa to ešte dá zniesť. A tiež bolo komické pozerať sa na Nicka Frosta ako tu bojuje a pobehuje, taká srandovná gulička. Jeho postava veľmi bavila, skoro tak ako postava Daniela Wu. Škoda tej tretej série, ktorá sa už zmenila na niečo až moc moralizujúce. Ono by to nevadilo, len keby sa to robilo trochu šikovnejšie. Najhorší bol však záver, ten vyslovene sklamal. Niečo tak nedorobené som nečakal ani vo sne. A vraj nebude štvrtá séria? Tak to aký malo význam? Vlastne sa tu človek nič nedozvie, pretože nič nie je uzavreté. Totálna podpásovka na diváka. Ale aj tak to stojí za to pozrieť. Slušný nadpriemer. 80/100

Gentlemani (2019)

Áno, sofistikované, srandovné, len miestami som sa trochu v deji, a hlavne v tých postavách čo sa tam niekedy mihali, strácal. Ale uznávam, za posledné roky to najlepšie od Guy Ritchieho. 80/100

Hráči z Indiany (1986)

Jednoduchý príbeh, presne podľa šablóny s prvkami, ktoré diváka ľahko chytia za srdce - stroskotanec tréner, družstvo na posledných priečkach, najlepší hráč so smutnou minulosťou, alkoholik, obyvatelia mestečka s vysokými očakávaniami, zdrvujúco napínavé finále s hviezdnym športovým koncom.... Teda žiadne prekvapenie. No bolo to zahrané s gráciou Gene Hackmana, takže celkový pocit z filmu išiel o triedu nahor. Nadpriemer. 75/100

Versailles (2015) (seriál)

Ako prvá vám utkvie v hlave priam geniálna muzika intra, ktorá sa vám dostane pod kožu a rýchlo asociuje s celým seriálom. Celkovo, hudba tu je naozaj parádna, hoci som mal spočiatku pocit, že sa mi do tohto obdobia nehodí. Ako vidno, silno návyková záležitosť. Ku castingu tiež nemám žiadne námietky. Čo sa týka obsahu, odhliadnuc od pár nelogizmov a časového nesúladu, som spokojný. Každý diel je plný intríg a šachových partií v boji o priazeň kráľa Slnko, alebo naopak, o jeho záhubu. A hlavne je tu ten jed, sex a zaujímavé vyšetrovanie s cieľom odhaliť vrahov či spiklencov, kde naozaj skoro každý s každým a každý chcel každého otráviť. V tomto smere je tu niekoľko silných a dramaticky pekne spracovaných momentov. Jediné čo sa dá vytknúť je mierna kolísavosť pútavosti príbehu, kde v niektorých častiach dej zbytočne zachádza do tém, ktoré ma až tak nebavili. Našťastie iba zriedka. Celkovo ale veľká spokojnosť, priam nad očakávanie, je to mňamka pre všetkých, čo majú radi tento žáner alebo toto obdobie. Silný nadpriemer. 85/100

Prokletá - Nimue (2020) (epizoda)

Úplne proti mojim zásadám ohodnotím jeden diel seriálu, pretože viem, že ďalej pozerať nebudem. Je to škoda, pretože niečo na túto tému a z tohto obdobia mám veľmi rád. Len na môj vkus to už je až príliš strelené, politicky korektné a hlavne detinské. To tam poletujú nejaké stromové víly, Artuš je mulat a potom tam sú nejakí červení, ktorí akoby prišli z vrcholného stredoveku.... Keby aspoň to zabíjanie bolo normálne. Ale to je len také pohladkanie mečom. A prostredie je až moc uhladené. K tomu tie žvásty o nejakých duchovných či čo, už som aj zabudol ako sa volali. No proste guláš všetkého možného, taká nanicovatá zmeska pre znudených teenegerov, ktorá nielenže nebaví, ale aj irituje. Na hranici odpadu.

My All-American (2015)

Keby to nebolo podľa skutočného príbehu, tak by si človek pomyslel: "Aha, aký to hrozný patetický gýč!" Ale takto... nevidím dôvod prečo keď je niečo dobré, tak nepochváliť, alebo si neuctiť. Prípadne neuroniť slzičku a nevysmrkať sa do vreckovky. A pravdou je, že ten chalan bol veľmi fajn, keby bolo takých v športe viac, možno by som sa aj ja naučil tie pre mňa mysteriózne pravidlá amerického futbalu. Chudák, veril v Boha, no Boh sa s ním kruto zahral. Dal mu všetko po čom len môže pišťať chlapčenská dušička a potom mu zrazu všetko nemilosrdne vzal... Smutný príbeh, no zároveň aj poučný. Silný nadpriemer. 85/100

Awoken (2019)

Tak neviem, veľa hororových nadšencov krochkalo blahom. No ja asi nie som hororový nadšenec, tak to vypadá - nudné a s hororovými prvkami, nad ktorými máte chuť poškrabať sa na hlave a bez slova vypnúť telku. Možno jedna, dve ľakačky vyšli, avšak toto z hororových prvkov považujem za to najmenej dôležitejšie. Podpriemer. 30/100