• Krátkometrážní

Křižník Potěmkin (1925)

Po formální stránce opravdu povedené - kameraman plus střihač věděli, jak do toho vnést dynamiku a zajímavost. Herci to berou fakt vážně. Části s povstáním a masakrem jsou silné. Ale nebudu si hrát na to, že mě to nějak zaujalo celé, především v půlce jsem se dost nudil. Film pro silně zainteresované lidi a pro znalce a fanoušky historie. 65%

Ospalá díra (1999)

V tomto filmu dovedl Burton svůj výtvarný styl k dokonalosti (válečná scéna, kamerové filtry odstraňující všechny teplé barvy, práce s krví, mlhy, ...). SLEEPY HOLLOW bych se nebál označit za vizuálně nejpromakanější snímek z těch, co jsem viděl. Mohl by konkurovat i těm nejlahodnějším scénám z PÁNA PRSTENŮ. Mohla to být naprosto geniální záležitost nebýt závěrečných dvaceti minut, kdy se odkrývají karty. Ta pointa je přece úplně nastavovaná kaše, načisto mě neuspokojila a zklamala. Nebo to bude způsobem, jakým byla servírována? Tím mám na mysli posloupnost některých faktů, které nám byli odhalovány. 80 minut slast, konec mi to tak trochu pokazil celé. Podívám se ještě jednou. 75%

Terror Firmer (1999)

Nemám rád filmy s jednostránkovým scénářem, který se nahrazuje samoúčelnou brutalitou (navíc, to gore je dost debilní), nahotou, zvratky atd. A ještě k tomu to trvalo 100 minut. Troma není pro mě. Střídala se tu akorát nuda, trapné ksichty, gore, další jiná úchylárna. P******A! 35%

Piano (1993)

Sice to není typ filmu, který bych přímo žral, avšak navzdory tomu jsem se nenudil ani chvílu, spíš naopak. Je to nádherný snímek, dobře zahraný a s krásnou melodií hranou na klavír. Musel jsem se dokopat k tomu, abych se na něho podíval, teď se těším na dobrovolné druhé zhlédnutí. Nádherné! 85-90%

King Kong (1933)

Legenda. Kroutil jsem nevěřícně hlavou nad efekty, které tu filmaři zmákli a nad spoustou scénaristických i režisérských perliček, na které radost pohledět. V roce 1933 natočit velkou opici jak se snaží roztrhnout hlavu dinosaura na dvě části a pak zkouší, jestli už se opravdu nepohne, hmmm, fakt jsem zíral. 85%

Tanec s vlky (1990)

Westernové drama dlouhé přes 3 hodiny a ani okamžik jsem se nenudil. To už o něčem svědčí. Jak má Gibson STATEČNÉ SRDCE, tak má Costner TANEC VLKY, ovšem druhý jmenovaný je sérióznější, což mu víc svědčí. Geniální Costner! 90%

Nakládačka (2004)

Mám rád hip hopovou kulturu, ale o ní je tenhle film opravdu pramálo. Je to tak trapně zahrané, natočené na efekt (nepovedeně) a v podstatě o ničem. Film, ve kterém jde o co nejcoolovější seskupení frajerů! Bude se líbit jen těm, co na hip hop tančí taky plus některým dalším. 30-40%

Tetsuo (1989)

TETSUO má bezpochyby velice zajímavý, pro horor přímo nadějný námět. Ale já nejsem milovníkem bizarností, mám radši jednoduché záběry, umírněný střih. Tu hodinku jsem tak trochu trpěl, ale dávám 3*, protože platí "nedívej se na to, co se ti už předem nemůže líbit". 50%

The Pitch (2001)

Je důležité, že to má výborný nápad a je to natočené fakt vtipně a zběsile. Výborné! 80-85%