• Krátkometrážní

Podfu(c)k (2000)

Snatch. aneb proč býti rasistou.

Gauneři (1992)

Jsou dva typy filmů, předpokládámeli, že je sledujete na dvd. Jeden typ necháte při návštěvě wc běžet, druhý stopnete.

Alexander Veliký (2004)

Je to plejáda několika perfektních charakterů, ale konflikty mezi nimi minimálně v první půlce nejsou nic moc. Farrellův Alexander je jedna z nejlepších postav co se týče všech historických filmů, Angelina je správná zmije, Jared Leto dobrý přítel na celý život a Val Kilmer dobrý Filip. Ostatní postavy se mi trochu pletly a Hopkins jenom přicmrndává. Dialogy jsou promyšlené, zajímavé - a to úplně všechny. Problém "chlapci s chlapcama" neřeším. Nemám rád spousty barviček, ale člověk si dokáže zvyknout. Hudba mohla být výraznější. Za ty 3 hodinky jsem se nenudil ani chvílu, mezi dialogové perličky je občas vložena nějaká brutální bitva nebo vražda a vlastně jsem uvažoval i o tom, že dám plné hodnocení. 4 1/2*. Něco jsem se dozvěděl, bavilo mě to a asi mi to i zůstane v hlavě! 85%

Hannibal (2001)

Eňo ňuňo. Jdeme na to. Ridley Scott odvedl svůj standart, což je tak 1 až 2 hvězdičky navíc. Dialogy jsou poměrně povedené, ale zato jediná správně uchopená postava je ta Hannibalova. Ostatní jsou šedí jak myšky, děj je takový vleklý, středně zajímavý a potěší akorát několik chuťovek. Na té závěrečné osobně nevidím nic špatného. Slabší 4*, chyba scénáře. P.S.: Julianne je minimálně stejně pěkná a charakterní herečka jako Jodie. Julianne by neseděla v JEHŇÁTKÁCH, Jodie zase tady. 75%

Blade 2 (2002)

Spousta uživatelů zde očividně vůbec nepochopila o čem BLADE 2 vlastně je. Některé komentáře opravdu dokázaly zapracovat s mojím tepem. Takže si ujasníme, jak na tom ten film doopravdy je. Je to akční horor! Tudíž se dívají lidi, kteří mají horor rádi a nevadí jim krev popřípadě nějaké ty vnitřnosti, spíše naopak. V tomto ohledu není co vytknout, masky jsou perfektní, stejně tak práce s umělou krví. Označil bych to slovíčkem "šťavnaté". Nejde očekávat sebemenší myšlenku či promyšlené dialogy, jedno klišé přichází za druhým. Jde o to, jak byl film uchopen v rámci akčního hororu. Atmosféra je vážně drsná, akce je hodně a je dost různorodá (pěsti, střelně zbraně, nože,...) a je to ******** hustě nasnímané - nápaditá kamera s všelijakými efekty a jakžtakž přehledným střihem a výsledný dojem ještě vylepšuje fajne hudba. Zvláštní efekty jsou podle mě docela nadprůměr, občas trochu přehnané (UV granáty či co to bylo apod.), ale OK. Postavy jsou na tom všelijak. Blade je na začátku a konci mega frajerský, ale uprostřed mi trochu přišel jako nějaká postava z béčkového filmu a bez charakteru. A tak nejlepším drsňákem na place je asi postava Rona Perlmana. Jinak ostatní průměr, což je trochu chybka. Mít všeci tolik místa a zajímavosti tohoto bijce, nemusel bych při 5* přivírat oči. Ale jsem spokojený ještě víc, než jsem doufal, že budu. Film nemá hluchého místa a doslova uteče jako voda. Geniální výplach mozku!_____ A to jsem se díval poměrně ospalý na Primě s českým dabingem! 85-90%

Americký gangster (2007)

Stejný problém jako u Scorseseho SKRYTÉ IDENTITY. Nezaujalo mě to na sto procent. Je to dlouhé, je to poměrně dynamické, ale tak trochu nezajímavé. Den po zhlédnutí jsem skoro marně přemýšlel, o čem že to bylo. Mně osobně spíš sedí starší, jednodušší a roztahanější gangsterky. Jasně, je to silný nadprůměr, má to opravdu úžasného Washingtona a atmosféru, ani chvílu jsem se nenudil, ale něco mi tam chybělo - něco, co by mě pohltilo, vrylo se mi do paměti a přinutilo mě se podívat znovu. 80-85%

Plán 9 (1959)

Tak bohužel. Občas vtipné svým zmateným střihem a naprosto topornými herci, ale z 19/20 je to nekoukatelné nic, ztráta času. Jediný klad bych viděl v osobě Tora Johnsona, který působí opravdu hrůzostrašně a scénky s ním jsem si opravdu vychutnával - nemyšleno ironicky. 15%

Mlha (1980)

Příběh a jeho vyústění mi přijde nemastný neslaný, to je hlavní a taky jedna z mála chyb, společně s trochu samoúčelnými lekačkami a stylem "objeví se tajemná věc a do minuty je jinou osobou vzpomenuta ve spojitosti s nějakou legendou". Co se týče formy, není co vytknout. Stejně jednoduché záběry s pomalým střihem jako v HALLOWEENU, Carpenterova tajuplná hudba a fajn herci. 60-70%