• Krátkometrážní

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po formální stránce další dobrý Potter. Jenže tato série není jen o krásně barevných paprscích kouzel! Kdy konečně se zas autoři odhodlají udělat film minimálně tří hodinový?! Chápu, že neznalci předlohy by se mohli nudit, jenže znalců je většina. A tak zas nastává problém - každá jiná postava než Harry na plátně pobývá jenom pár okamžiků a já si nedokážu nic užít. Kde je silný vztah hlavní trojice? Kde je vztah Harryho a Brumbála či Harryho a Siriuse (aspoň takový, aby měl nějaký význam)? Spousta zajímavých věcí z knihy chybí, ty scény, kde všechno třaská a blíští se, zas přebývají. Taky mě už začíná štvát, že filmový Voldemort nemá u diváků žádný respekt. Chcu v každém okamžiku cítit jeho zlé činění. Filmy o Harrym jsou příliš uspěchané a tvoří je lidi, kteří k němu nemají absolutně žádný vztah - hlavně že mají pořádný vztah k penězům. To vše jsou ale slova člověka, který žije knižní sérií a je zklamaný z toho, že na plátně není všechno. To co jsem viděl jsem si maximálně užil. 75-80%

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Na HOT FUZZ jsem se vážně hodně těšil... stačí se podívat na přímo bombastický plakát a zdejší průměrné hodnocení! A áno. Dostal jsem to, co jsem chtěl. I když dle mého názoru akce není zrovna největším tahounem, spíš je to fakt úžasná atmosféra anglického městečka a dva hlavní hrdinové. A formálně je to naprosto vynikající. Kamera slušná, zběsilý střih famózní - maximálně přehledný. Hudba skvěle pomáhá dotvářet pohodovou atmosféru. Režisér je fakt natěšený, má nakoukáno, má nápady a odvahu, ale přece jenom je trochu nevyzrálý. Co mi v průběhu celého filmu malinko vadilo - nelogické chování postav za účelem pozdějších cool scének (děda s plnou kůlnou zbraní) a některé dialogy násilně vypreparované tak, aby později při rozuzlování pointy měly nějakou váhu. Raději neřešit! A opravdu dobrých gagů je málo, pokud vůbec nějaký plus méně akce, akční dojem pouze vytváří rychlý střih a řízná muzika. Občas trochu vaření z vody. Pointa mě nezklamala, není to hlavní. Přesto všechno bych ale byl ochotný se přenést a dát plné hodnocení. Jenže... ta závěrečná velká akce. Opravdu mě naštvala! Po všech těch brutálních mordech (film není pro menší děti!) se v přestřelce s ohromným potenciálem nepřátelé likvidují tak, že se na ně nechává padat květináč apod.?! Toto teda ne. Celá polovina * dolů... Ale stejnak ten film zbožňuju a za chvílu ho uvidím už asi podesáté. 80%

Sin City - město hříchu (2005)

Tento film má opravdu neskutečně nabuchaný vizuál a spoustu dobrých herců - to je ale tak všechno z kladného soudku. Jejich postavy jsou nesympatické. Nezpůsobí jednu jedinou emoci, celý film je takový nepříjemně (!) chladný a nenávistný. A vlastně nedokáže ani po celou dobu bavit. Ale za vidění stojí! 70%

Transformers (2007)

Blbé, ale bombastické... 80-85%

Renesance (2006)

Takže tvůrci si vymysleli formu a teď už jen ten nějaký příběh... ono je to jedno, nejde o to co se děje, ale jak se to děje. Tím pádem máme detektivku s naprosto nezajímavým dějem, nevýraznýma postavama - nevěděl jsem kdo je kdo a ani mě to vlastně moc nezajímalo. Jde o ten vizuál. A je fakt tak dobrý? No to doopravdy není. Je na svůj žánr průměrný, dost jiný než v SIN CITY - nechápu jejich neustálé srovnávání. Jediné, co mě bavilo, tak ta akce v tom skleníku. To je můj názor, možná že chybný. 50%