• Krátkometrážní

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Škoda, že scénář je pro typický 3* popcorňák. Protože Liman něco umí, Brad má formu a několik opravdu báječných grimas a Angelina je fakt sladká (hlavně v té bílé košilce pocházející mezi střepy). Akce je přehledná, nablískaná a dobrá a několik povedených dialogů taky pobaví. Spokojenost. 70%

Statečné srdce (1995)

Bitvy jsou krásně naturalistické, příroda nádherná, hudba dobrá... Parádní velkofilm se vším všudy. Pátou * nedávám kvůli humoru. Sice si ten film nedovedu představit bez vysmátého Gibsona a pošklebování a holých zadků, ale na druhou stranu mi to brání zařadit STATEČNÉ SRDCE mezi ty opravdu nejlepší filmy. Tak se na to ale dívám já, tomu nejobyčejnějšímu řadovému divákovi to může být ukradnuté. 85%

8. míle (2002)

Jediným problémem 8. MÍLE je, že je o pravém hip hopu, a právě proto nemá spoustě divákům co nabídnout, byť se snaží opravdu moc. Po filmařské stránce je na stejné úrovni jako L.A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ !!! Kamera, střih, spousta výborných hereckých výkonů (postavy: Wink, Future, Sol - je opravdu radost je pozorovat) a opravdu parádní hudba... Ale tu obsahovou prázdnotu z toho cítím taky. Dopadlo to nejlépe, jak mohlo._________________________V žádném případě s dabingem! 80%

Underworld (2003)

Akční scény jsou hodně rozpačité. Nepřehledné, nezáživné. Mytologie okolo ras je slabá. Scénář je přiblbý, nicméně nabušený. Mít toto na svědomí Guillermo del Toro, je to nejspíš o několik úrovní výš (viz. Blade 2). Takto mi zůstává velmi fešná hlavní postava, roztomilé filtry a zepár dobrých záběrů. 55-60%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Narovinu řeknu, že mě to rozsekávání peršanů za pomoci modrého plátna, zoomů, zpomalovaček a zrychlovaček a fajn drsňáckého metalu neskutečně bavilo. Stejně tak všechny ty další krásné obrázky. Škoda, že akce nebylo víc a scén s královnou ve Spartě míň. Neměl bych důvod nedat plné hodnocení. To co sliboval trailer, se mi z 90% dostalo. Hustý film!____Kopíruje se tu ze STATEČNÉHO SRDCE, ALEXANDERA VELIKÉHO, GLADIÁTORA atd. ale všechny ty filmy jsem viděl až později. 80-85%