Muž, který se mi líbí (1969)

Zatímco Belmondo me tu bavil, Girardotova moc ne. Ani tu chemii jsem jim nějak nevěřil. Není to špatne, ale míjí se to s mým vkusem.

Doktor Hollywood (1991)

Není to nějak inovativní, ale ma to strašně příjemnou atmosféru. Příběh doktora, co si nakonec místo cesty do LA a plastické chirurgie najde radost v životě v malém městě v Louisianě.

Šejdrem (2008) (TV film)

Filmaři z Prahy dostaly dotace na film o tom, jak si přestavují zaostalé lidi mimo metropoli. Takové obvykle dílko svého druhu.

Chudáčci (2023)

Pěkné obrázky a hnusná hudba. Muži špatní. Zejména bílí muži. Film je zhruba o 120 minut delší, než je potřeba. Filozoficky si to hraje na něco víc, než to je, není to vtipné, ale hlavně, Emma Stoneová není hezká. Celkový pocit: nuda.

Jedeme na teambuilding (2023)

Reálně spis 4, ale trochu jsem chtel vyrovnat ta krutá hodnocení níže. Je to jednoduchá crazy komedie, která absolutně neodbocuje ze žánru a nestane se z ni v půlce romantika nebo jakoze seriózní příběh. Je to komedie a tak to taky funguje. V rámci žánru možná nejlepší česky film posledních deseti let. Hodnotte kurva filmy v rámci žánru.

Vraždy podle předlohy (1995)

První polovina je fajn, ve druhé film ztrácí tempo a zabavnost, protože zápletka je o dost jednodušší, než se tvůrci snažili tvářit. Nejsem vyloženě zklamaný, ale v porovnání s jinými thrillery z 90. let tenhle určitě mezi špičku nepatří.

Šógun - Dámy vrbového světa (2024) (epizoda)

Tenhle díl mi přišel pomalý a málo zajímavý. Politika, která je v knížce podána docela dynamicky, tady je spis brzda.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

V rámci českých seriálů to rozhodně patří mezi to nejlepší, co tu vzniklo. Příběh Jany Nagyové, původně vyučené prodavačky, která se postupně v rámci ODS dostala až na post ředitelky kabinetu premiéra Nečase, docela znám. Tady to je tak napůl biografie, napůl volná inspirace a fantazie. Takže brát to jako biografii by bylo nešťastné. Nicméně jako celek to prostě funguje, je to dynamické a zábavné, a taky plné herců, které člověk nemá okoukané - to je strašně příjemné projednou nekoukat na ty provařené tváře, co si pořád dokola přihrávají dotované filmy, na které vlastně nikdo nechce koukat. Podzimková se mi jako ženská moc nelíbí, ale její sexuální scény mají atmosféru, která je skoro magnetická. Super tu ale fungují i Měcháček, Vyorálek nebo Krausová. Řekl bych, že tímhle si Hornová po propadáku s Eliškou a Damiánem vylepšila pozici. Celé jsme to zkoukli v binge watching režimu za dva dny. To se mi teda dlouho nestalo.

Lesní duch (2013)

Většina moderních předělávek kultovních filmů z 80. let přináší lepší triky, ale horší a méně zábavný obsah (Robocop, Total Recall). Tady jde o docela povedený koukek, který něco nechal, něco pozměnil, ale pořád má dost zabavnosti.

To se mi snad zdá (2023)

Nápad je to skvělej a N. Cage v první polovině taky. Pak to ale začne být čím dal víc nuda. Nakonec jsem usnul.