Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pseudodrsný, pseudonásilný, rádoby post-apo, nedomyšlený (jednou se energie vyrábí šlapáním v kolech, aby o pár záběrů dál normálně fungovaly běžné zdroje elektřiny)... A samozřejmě, v moderním akčňáku musí být ultrahrdinka, jako kdyby na to někdo byl zvědavej. Jednička super, dvojka výborná, trojka aspoň srandovní. Čtyřka jen trapná. Ani jsem tu blbost nedokoukal do konce.

Zoolander No. 2 (2016)

Hodnotím jenom prvních asi třicet minut, poněváč pak jsem usnul a už se neprobral. A to nemyslím v nadsázce, fakt jsem usnul. Ta první půlhoďka nebyla vyloženě zlá, jenže ve srovnání s prvním Zoolanderem je Erik Toolanader buď slabý nebo vykrádá sám sebe. Možná je ve zbylých 72 minutách lepší a já mu tím hodnocením křivdím. Hm. No a co.

Deadpool (2016)

Jo, takhle si představuju přímočarou zábavu. Od prvních minut až skoro do konce hromada víc i míň povedených fórků, narážek i odkazů. A do toho akční scény, které tvoří jádro příběhu a přitom by se bez nich vlastně dalo docela obejít. Líbí se mi, když se komiksový film nebere až tak úplně vážně a to tenhle naprosto splňuje. Klidně bych přitlačil na otevřenějším zobrazení násilí a sexu. Ve filmu není vidět naplno ani kozičku, což je na film, kde se v každé třetí větě mluví o sexu, překvapivé. A velká, ale fakt velká pochvala za soundtrack, protože pustit k vraždění a výbuchům tohlecto, to je prostě super.

Zelená zóna (2010)

Slabší tři. Zápletka s hledáním ZHN, které v Iráku nejspíš nikdy nebyly, je sama docela dobrá. I akční scény jsou natočené dobře, takže fandové střílení si přijdou na své. Horší je představa, že spor špiček tajných služeb rozlouskává poddůstojník od pěchoty ve svém volném čase. To prostě nedává smysl.

Přístav (2015) (seriál) odpad!

Není to vtipný. Není to dobře zahraný. Nemá to obsah. Hraje v tom Zounar. Achjo.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Začnu tím, co se povedlo. Fantastická kamera, opravdu fantastická. Nejenom dlouhé záběry na krajinu, ale i bojové scény, kdy není výjimkou, že se jednu chvíli kryjete s lovci před šípy a ve střihu jste na hřbetu koně s útočícím indiánem. Úplně se mi vybavily FPS hry (střílečky z pohledu první osoby), jako divák to prožíváte naplno. Druhá věc. Film má dvě a půl hodiny, je vcelku pomalý a přitom nemám pocit, že bych se nudil. Scenář svou základní osou zlý čin - cesta za pomstou - pomsta není nějak nový, ale hlavně v rámci té cesty má neuvěřitelně moc nápaditých věcí. Proč to teda není 100 %? Protože tu je klasické americké klišé, které začal už Tanec s vlky, tedy schéma hodný indián a zlý běloch. A pak momenty, kdy si myslím, že to s týráním Glasse scénárista přehnal a v reálu už by byl hrdina tuhej, jako nikdo druhej. Jako celek to beru jako tuze povedený film, jen dodávám, že je to vyloženě na kino.

Všichni moji blízcí (1999)

Skvěle obsazené a skvěle zahrané, historicky věrné. Na druhé straně taky poněkud předvídatelné a bez vyloženě výrazné story.

Stará puška (1975)

Na tenhle film jsem byl hodně natěšený, a po zkouknutí musím teda říct, že mi není jasné, z čeho že jsou tu všichni tak nadšení. První část - ta civilnější, v podstatě až do masakru doktorovy ženy a dcery - mi přišla koukatelnější než část s pomstou. Té už se totiž věřit nedá. Doktor, který chodil před válkou čas od času střílet sojky, tu chodí po hradu a likviduje četu vycvičených vrahounů od Wehrmachtu (nebo možná od SS, už se nepamatuju). Odpustil bych to filmu ve stylu Rambo do pekla a zpět, ale ne kousku, který se tváří, že je vlastně úplně vážný.

Návštěvníci (1993)

Tenhle film mám rád. Jean Reno a jeho sluha jsou naprosto boží středověcí primitivové, kteří se s ničím nemažou.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Výborná uvěřitelná krimi série podle reálných případů, z nichž většinu dokonce i pamatuju.