Blbý a blbější (1994)

Komédia. Žiadny inteligentný humor ale to snáď nikto od komédie takého názvu nečaká :-). Napriek tomu je väčšina vtipných momentov skutočne vtipných až na zopár "nevkusných" scén, ale dajú sa prežiť. Celkový efekt je napriek všetkému viac pozitívny.

Listopadová romance (2001)

Akože romantický príbeh, ktorý sa snaží byť komplikovaný "obtiažnosťami života". Celé to vyznieva nepresvedčivo a silene. Napriek tomu sa to dá pozrieť. Privretím očka, dvoch sa dajú vychutnať momenty aj romantické aj smutné aj veselé. A navyše kombinácia Reeves-Theron je istým lákadlom (viď Diablov advokát).

Obojek (1991)

Zaujímavý nápad, remeselne natočené; výsledkom je celkom pohodové a ľahké pozeranie.

Animální přitažlivost (2001)

Priemerná komédia, ktorá nepostráda zaujímavé nápady a momenty... a ani dobrých hercov, ale výsledkom je predsa len priemerná komédia. Taký lepší priemer.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Problém asi bude, že som film prvý krát zhliadol v roku 2003 a nie 1968. Po technickej stránke je film výborný, a nepôsobí zastaralo ani teraz. Kombinácia sci-fi a klasickej hudby je tiež vcelku vítaný nápad...lenže. Príšerne pomalé tempo, zápletka ktorá možno bola zaujímavá a nová v tom čase robí z toho filmu umelecké dielo, ktorého zhliadnutie potrebuje správnu náladu a rozpoloženie.

Doktor Flastr (1998)

Bol by to len obyčajný rodinný sentimentálny "doják", keby to nebolo podľa skutočnej udalosti. Keď si človek uvedomí, že scenárista je sám život...

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Taký pohodový filmík, ktorý už od začiatku perfekcionisticky buduje atmosféru (už len taká blbosť ako sú úvodné titulky, sú spracované famózne) a potom človek s prekvapením sleduje príbeh chlapca, ktorý má svojrázny talent... Komické momenty sa prelínajú so sondami do duše 18-ročného mladíka, ktorého naháňa "celá" Amerika. Za 5*.

Tenkrát na východě (2000)

Ďaľšia Chanovka, ktorá prichádza s netradičným spojením ďalekého východu a divokého západu. Jackie Chan a jeho výborne prepracované (nielen) bojové scény + zaujímavý nápad = super zábava.

Hříšný tanec (1987)

Klasika... Výborná hudba, skvelý tanečný výkon Patricka Swayzeho, proste oddychovka.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Najlepší sitkom vôbec, keby som mohol dám 6* z 5. Výkvet skvelých hereckých výkonov + fantastický dabing (videl som aj originál a normálne sa mi niektoré postavy nadabované páčili viac), citlivý výber tém spolu s inteligenrným humorom... Proste celoročný večerníček par excellence.