Riddick (2013)

Akcia, atmoška, drsňáci, príšerky, cool Riddick, nadhľad a neodmysliteľný "riddickovský" strohý humor. Nebyť rozvláčneho úvodu ako vystrihnutého z National Geografic či Ako prežiť, dám za 5.

Malá mořská víla (1976)

Lepšie spracovanú Malú morskú vílu si neviem predstaviť. Réžia, herci, výtvarná stránka, kostýmy, hudba, všetko je úžasné. Dokonale vystihujúce atmosféru podmorského sveta a myšlienku Christianovej rozprávky- láska je nadovšetko. Láska nad strach z vlastnej smrti. Aby ten, koho milujeme, mohol žiť, s tým, koho miluje. Krásna rozprávka, ktorá sa ma hlboko dotkla v detstve a rovnako i teraz.

Snowblood (2008) (studentský film)

Skvele nakreslený, svižný, vtipný filmík o brutálnom snehuliakovi. Ako takmer nepremožiteľná zima tento rok. :)

Obecná škola (1991)

Nech sme zažili v detstve chvíle príjemné alebo nepríjemné, spomienkový optimizmus je niečo ako tento film.

Matrix (1999)

Akcia, strhujúci dej, úžasné triky, hudba, jednoducho audiovizuálna pastva. Brilantné sci- fi zasadí do mysle diváka myšlienku, ktorá ho núti zamyslieť sa nad tým, ako to naozaj funguje v našej ľudskej spoločnosti.

Svět podle Prota (2001)

Dvaja excelentní herci, netradičný scenár, magická hudba, skvelá kamera,dej, ktorý drží v strehu, dialógy lahodiace duši. O ľudskosti, potrebe blízkosti, zamyslení sa nad zmyslom života. Skvelé je, že scenár ponúka viaceré možnosti toho, kto je Prot. Môj názor- Prot pochádza z planéty K-Pax. A všetko krásne do seba zapadá.

Americká krása (1999)

Prepracovaná, sarkastická snímka s bravúrnymi hercami, fascinujúcou hudbou, nemilorsdne bodajúca do duše, brilantne odkrývajúca neúprimnosť voči ostatným okolo nás, ale najmä voči samým sebe.

Tanec s vlky (1990)

Veľkolepý film s príbehom z americkej histórie je v podstate na jednej strane o ľudskom nepochopení, nenávisti ,odmietaní a na strane druhej o priblížení sa človeka k človeku, bez ohľadu na farbu pleti, prerastajúcom do vzájomného pochopenia, hlbokého priateľstva, lásky. Úžasná hudba ako bonus.